Bitli Kurabiye Tarifi

Uzun Süre Tazeliğini Koruyacak Kıyır Kıyır 9 Bayatlamayan Tuzlu Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kim istemez ki bir kez özene bezene yaptığı lezzeti, günlerce ilk günkü tazeliği ile yemeyi, uzun süre bayatlamadan kalan mis gibi tarifler hazırlamayı...

İşte şimdi tam da öyle kurabiyeler ile tanıştıracağız sizi. Uzun süre bayatlamayacak, çay saatlerinizde doya doya yiyebileceğiniz, misafirlerinize gönül rahatlığı ile sunabileceğiniz tuzlu kurabiye tarifleri onlar!

Eğer siz de boş vakitlerinizde mutfağa girmeyi seviyorsanız bu kurabiye tariflerinden tepsilerce yapmayı ve hava almayan kurabiye kavanozlarınıza doldurup saklamayı unutmayın deriz.

Bir kez yapıp tüm hafta taze taze yiyebileceğiniz, bayatlamayan tuzlu kurabiye tarifleri karşınızda!

"Ben tariflerin yapılışlarını izlemeyi seviyorum" diyenlere özel bonusla başlıyoruz: Uzun Süre Bayatlamayan 8 Farklı Tuzlu Kurabiye Tarifi

Patatesli kurabiyeden tutun acı biberli kurabiyeye, bugüne dek büyük ihtimalle hiç denemediklerinizden çok sevdiklerinize kadar çeşit çeşit tuzlu kurabiye tarifi bu videoda bir arada. Her birinin ortak özelliği ise uzun süre taptaze kalabilmeleri! E daha ne olsun?

Yazılı tarif isteyenleri YouTube kanalımıza doğru alabiliriz.

  • Çörek otlu kurabiye tarifi

Tuzlu kurabiyelere en çok yakışan baharatlardan biri çörek otu. Görüntüsüyle anneanne-babaanne evinde pişen o mis gibi hamur işlerini hatırlatıyor, günlerce bayatlamadan kalması sayesinde bir kez yapıp tüm hafta onu yemek mümkün oluyor.

Tabii hepsini bir seferde bitirme isteğinizi bastırabilirsiniz: Çörek otlu kurabiye tarifi

  • Sirkeli tuzlu kurabiye tarifi

Pastanelerden hazır olarak almaya alışık olduğunuz lezzetlerden biri o. Oysa her zaman dediğiniz gibi, evde yapılanı hep en güzeli!

O zaman yapalım: Sirkeli tuzlu kurabiye tarifi

  • Lokmalık tuzlu kurabiye tarifi

İçindeki sirke sayesinde tazeliği uzun süre garantileyen bir kurabiye tarifiyle daha devam ediyor, sirkeye katkıları için ne kadar teşekkür etsek az kalır diye düşünüyoruz.

Yedikçe yenir: Lokmalık tuzlu kurabiye tarifi

  • Acı biberli kurabiye tarifi

Elma sirkesi sayesinde uzun süre bayatlamadan kalıyor, onun alametifarikası ise içine eklenen acı biber oluyor. Bugüne dek büyük ihtimalle hiç denemediğiniz kadar farklı bu nefis lezzeti bir kez deneyince hep bol bol yapmak isteyeceksiniz.

Acı severler bu işe bayıldı: Acı biberli kurabiye tarifi

  • Bayatlamayan tuzlu kurabiye tarifi

En tok anınızda bile sayamayacağınız kadar çok yiyebileceğiniz, öylesine lezzetli, öylesine kıyır kıyır bir kurabiye... O zaman çaylar demlensin, bu lezzet hiç bitmesin!

Üstelik böylesi hazırlarından güzel: Bayatlamayan tuzlu kurabiye tarifi

  • Susamlı simit kurabiye tarifi

Mutfağımızın en özel, en samimi lezzetlerinden simidi dışarıda bırakırsak, sizce de susam en çok bu tarife yakışmıyor mu? Kandil simidi de diyebileceğimiz ve tüm yıl, her çay saatinde yesek bıkmayacağımız susam dolu, ev yapımı bu lezzete fırınınızda yer açın.

Size çaya gelmek istiyor: Susamlı simit kurabiye tarifi

  • Bitli kurabiye tarifi

Son yıllarda pek bir popüler hale gelmeye başlayan, tek lokmalık misket kurabiyelerin tuzlu temsilcisi o. Hani hep "Bunu nasıl yaptın?" diye sorduğunuz ama bir türlü doğru tarifini bulamadığınız o lezzet...

Artık en güzelleri sizin ellerinizden çıkacak: Bitli kurabiye tarifi

  • Çekirdekli tuzlu kurabiye tarifi

Farklı tarifler peşindeyseniz üzerine ekleyeceğiniz çekirdeklerle hem görüntüsü, hem lezzeti hem de doyuruculuğu çok farklı olacak bu kurabiye ile hiç vakit kaybetmeden tanışın deriz.

İddialıyız, bu gevrek lezzeti de çok seveceksiniz: Çekirdekli tuzlu kurabiye tarifi

  • Dereotlu kurabiye tarifi

https://yemek.com/tarif/dereotlu-kurabiye/ | Dereotlu Kurabiye Tarifi

Dereotlu Kurabiye Tarifi

Dereotunu genelde poğaçalarda görmeye alışkındınız belki ama... O aslında kıyır kıyır kurabiyelere de çok yakışıyor. Mis gibi kokusuyla, tadıyla damakta ferahlık sağlayan dereotunu sevenlerdenseniz bu kurabiyeyi en yakın zamanda çay saatlerinize konuk etmelisiniz.

Kaç tane yediğinizi sayamayacaksınız: Dereotlu kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?