Rulo Patates Salatası Tarifi

Altın Gününden Et Yemeklerinin Yanına Her Ana Yakışan 8 Farklı Patates Salatası Tarifi

Favorilerime
Ekle

Patatesin her halini seviyoruz; kızartmasını, sulu yemeğini, kumpir halini... Girdiği her tarifi güzelleştiren patatesin en pratik, en lezzetli ve en kolay halinden biri ise patates salatası.

Öyle ki altın günü tabaklarına da çok yakışıyor, çayın yanında nefis bir atıştırmalık oluyor, tek başına evde otururken karnın kazındığında şipşak hazırlanıp mideye bayram ettiriyor.

Ama hayat sadece tek bir klasik patates salatasıyla geçmeyecek kadar kısa. Bu yüzden birbirinden değişik, birbirinden farklı lezzetle patates salatası tariflerini bir araya getirdik.

Misafirlerinizi şaşırtın, kendinizi şımartın. Biz bunu çoktan hak ettik.

 • Kolay patates salatası tarifi

En klasik haliyle başlamak olmazdı. Evde yapabileceğiniz en kolay patates salatası olan bu tarife biz yine de küçük dokunuşlar kattık ve lezzetini daha da artırdık.

O kadar pratik ki: Kolay patates salatası tarifi

 • Rulo patates salatası tarifi

Sunumsuz yakalanmamak isteyenler için, altın günü salatalarına farklı bir yorum getirmek isteyenler için nefis bir önerimiz var. Bu rulo patates salatası misafirlerinizi kalbinden vuracak.

Sunumu yeter: Rulo patates salatası tarifi

 • Hardal soslu patates salatası tarifi

Tek başına da enfes olan patates salatası bu sefer taze baharatlar ve hardal sosuyla birleşiyor. Çay saatlerinde olduğu kadar et ve balık ağırlıklı tabakların yanında garnitür olarak da tüketebileceğiniz bir kıvama ulaşıyor.

Bir de böyle deneyin: Hardal soslu patates salatası tarifi

 • Patatesli kereviz salatası tarifi

Kereviz sevmeyenlere bile ona ikinci bir şans vermesini sağlayacak bir salata tarifi bu. Dilerseniz kendisini uzun uzun oturulan, bol sohbetli sofralara meze olarak da davet edebilirsiniz.

Sağlıkla: Patatesli kereviz salatası tarifi

 • Yoğurt soslu patates salatası tarifi

Kuru baharatlarla hazırlanan yoğurt sosu patates salatasına tamamen farklı bir hava katıyor, kendini yedirdikçe yedirtiyor. Üstelik hazırlaması da pek kolay.

Tek başına öğün bile olur: Yoğurt soslu patates salatası tarifi

 • Labneli patates salatası tarifi

Bu sefer yoğurt yerine labne kullanıyor ve patates salatasını lezzet olarak başka bir boyuta taşıyoruz. Üstelik az yağlı bir salata olduğu için çok da hafif.

Çok yakıştı: Labneli patates salatası tarifi

 • Kaparili patates salatası tarifi
 • Turşu olarak satılan kapari tohumları patates salatasına o kadar çok yakışıyor ki... Haşlayıp sosladığımız patatesler kaparilerle buluşunca ortaya tamamen farklı bir lezzet çıktı. Bu arada kapariyi marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz, hiç endişelenmeyin.

  Farklı olmak isteyenlere: Kaparili patates salatası tarifi

  • Kremalı patates salatası tarifi

  Kremalı Patates Salatası Tarifi

  Kremalı Patates Salatası Tarifi

  Daha çok et yemeklerinin yanına yakışacak olan bu salata içindeki yumurta desteğiyle bildiklerimizden farklılaşıyor. Onu bu haliyle de çok seveceksiniz.

  Sofrada ona yer açın: Kremalı patates salatası tarifi


  Doyamayanlar için bir de videomuz var!

  Yorumlar

  0

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?