Bal Kabaklı Tiramisu Tarifi

Büyük İhtimalle Şu Ana Dek Hiç Denemediğiniz Bal Kabaklı 12 Değişik Tarif

Favorilerime
Ekle

Hazır tam zamanıyken bal kabaklarını bol bol değerlendirelim, onlarla belki de bugüne dek hiç denemediğiniz değişik tarifler hazırlayalım diyoruz. Siz de bal kabaklı farklı tarifler denemek istiyorsanız buyurunuz hemen başlayalım.

Yılın kısıtlı bir süresinde bizimle birlikte olan ve biz daha tadına doyamamışken tezgahlardan kalkıveren mis gibi bal kabaklarınızı alın, önce bayıla bayıla yediğimiz mis gibi bir bal kabağı tatlısını yapın tabii, onun yeri başka. Ama kalanlarla şöyle farklı, göreni şaşırtacak, tadına bakanı kendine hayran edecek tarifler de yapmadan olmaz.

Çorbasından salatasına, ana yemeğinden tatlısına, bal kabağı ile yapılan farklı tarifler karşınızda!

 • Zencefilli bal kabağı çorbası

Hastalıklara karşı vücudumuzun en büyük destekçilerinden olan zencefil ve bal kabağı aynı kasede buluşup güçlerini birleştiriyor. Bu çorba, sofraya kış güneşi gibi doğuyor.

Kaseler şifa ve lezzet dolsun: Zencefilli bal kabağı çorbası tarifi

 • Girit mücveri

Sofraya ara sıcak olarak çıkarabileceğiniz, dilerseniz çay saatlerinizde, günlerinizde bile misafirlerinize ikram edebileceğiniz nefis bir mücver tarifiyle devam edelim. O, içindeki bal kabağı sayesinde klasik mücverden ayrılıyor...

Böylesinin tadı da görüntüsü de daha nefis oluyor: Girit mücveri tarifi

 • Fırında bal kabağı mücveri

Tıpkı Girit mücveri gibi bal kabağıyla hazırlanan ama bu kez içinde klasik kabağı hiç kullanmanıza gerek kalmayacak farklı bir mücver o. Üstelik fırında piştiği için çok daha hafif.

Dilimlerce yemek isteyeceksiniz: Fırında bal kabağı mücveri tarifi

 • Bal kabaklı pirinç pilavı

Pirinç pilavını sade, nohutlu, bezelyeli, hatta mısırlı yapmaya, içine çeşit çeşit garnitür koymaya alışkınız ama böylesini daha önce hiç denemiş miydiniz? İçine ilave edilen bal kabaklarıyla hem rengi hem de lezzeti katlanan bu pilav, damağınızdan tadı uzun süre silinmeyecek kadar nefis. Et ya da tavuk yemeklerinin yanında nefis olduğu gibi...

Tek başına bir öğün olarak da değerlendirilebilir: Bal kabaklı pirinç pilavı tarifi

 • Sinkonta

Sirkonta ya da sinkonta olarak anılan bu yemek bal kabağının başrolü aldığı çok pratik bir yemek tarifi. Bal kabağını genelde hep tatlı tariflerde kullananları şaşırtan bu yemeğin tadına bir kez bakınca her öğle ve akşam yemeğinde yeseniz bıkmayacağınız kadar lezzetli olduğunu fark edeceksiniz.

Yapımı da çok kolay üstelik: Sinkonta tarifi

 • Bal kabaklı makarna

Pratik ve farklı bir akşam yemeği önerisiyle daha devam ediyoruz! Bal kabağının tüm lezzeti, faydası ve rengi içinde gizli bu makarna, şu ana dek yediğiniz tüm makarnaları unutturmaya kararlı.

Rengiyle iştahları en az ikiye katlar: Bal kabaklı makarna tarifi

 • Bal kabaklı patates salatası

Bal kabağı dhil olduğu her tarif gibi salatalara da çok yakışıyor, bizden söylemesi. Eğer şimdiye dek onu hiç salatalarda değerlendirmeyi düşünmediyseniz hemen bu akşam yemeğine ya da çay saatinize böyle bir tarif hazırlayabilirsiniz.

Tek başına tıka basa doyurur: Bal kabaklı patates salatası tarifi

 • Bal kabaklı keçi peynirli galette

Çok kolay bir şekilde hazırlanan kıyır kıyır hamurun içine önce bal kabaklı, ardından da mis gibi keçi peynirleri dahil oluyor. Aynı anda bambaşka lezzetleri damağınıza taşıyan bu tarif, bal kabağını farklı tariflerde değerlendirmek isteyenlerin en sevdiği farklılıklardan biri oluyor.

Sunumu şık, lezzeti efsane: Bal kabaklı keçi peynirli galette tarifi

 • Bal kabaklı tiramisu

Tiramisunun o kendine has enfes tadını bal kabağının lezzetiyle bir araya getirebileceğiniz bu özel tarifi başka yerde bulamazsınız, bizden söylemesi. Görüntüsüyle beğeni rekorları kıran bu tatlının bir de tadına bakın!

Şef Ferhat Bora'nın püf noktalarıyla: Bal kabaklı tiramisu tarifi

 • Bal kabaklı cheesecake

Genelde dışarıdan hazır olarak alınan, evde yapanlarınsa genel olarak limonlusunu hazırladıkları nefis cheesecake'ler var ya... İşte onları bu kez sonbaharın en güzel renklerine, en güzel tatlarına büründürüyoruz.

Bu haline ayrı bir bayılıyoruz: Bal kabaklı cheesecake tarifi

 • Bal kabaklı kek

Yine bir Ferhat Bora tarifi, yine başka yerde aynısını bulamayacağınız çok özel bir tatlıyla son hız devam edelim! Bakmayın adının kek olduğuna, o bir kekten çok daha öte!

Herkes "Bir dilim daha alabilir miyim?" diyecek: Bal kabaklı kek tarifi

 • Pişmeyen pratik bal kabağı pastası

Evde halihazırda kalmış bal kabağı tatlınız varsa pişirmekle bile uğraşmadan hızlıca hazırlayabileceğiniz bir pasta o. Sevdiklerinize, onları ne çok sevdiğinizi bu her lokmasından bal damlayan pastayla gösterin bu kez.

Cevizli güzel: Pişmeyen pratik bal kabağı pastası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?