Sarımsaklı Un Çorbası Tarifi

Hazırlaması En Fazla 10 Dakika Süren Dumanı Üstünde Sofraya Gelen 10 Farklı Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Havalar soğuyunca sofralara mis gibi çorbalar daha da çok yakışmıyor mu sizce de? Dumanı üzerinde kaselere dolan, mis gibi kokusuyla iştah kabartan, sıcacık her yudumu boğaza da mideye de iyi gelen enfes çorbalar... İşte o enfes çorbaları en pratik şekilde hazırlamak isteyenler için mis gibi bir liste hazırladık size: Birbirinden kolay çorba tarifleri!

Malum, her gün, özellikle de hafta içleri birçoğumuz gibi yemek yapmaya çok fazla vakit bulamıyor olabilir ya da kendinizi yeterince enerjik hissetmeyebilirsiniz. İşte o anlarda bu nefis çorbalar gelsin aklınıza. Neden mi? Çünkü bu çorbaları hazırlamak maksimum 10 dakikanızı alacak, sonrasında tüm iş ocağa kalacak. Kısa bir süre de pişmesi için sabrettiğinizde ortaya şifa dolu çorbalar çıkacak.

Bu listeyi mutlaka kaydedin, sık sık ihtiyacınız olacak.

  • Brokoli çorbası

Brokoliyi hiç sevmeyen, hiç yemeyenlerin bile ona bayıldığı doğrudur. Eğer siz hala "Ben brokoli sevmiyorum" diyorsanız doğru tarifle henüz karşılaşmamışsınız demektir.

İşte ihtiyacınız olan o tarif tam karşınızda: Brokoli çorbası tarifi

  • Sütlü çorba

Evde süt ve bulgur varsa hemen yaklaşın böyle. Her kaşığı boğazınızdan yumuşacık akıp gidecek, süt sayesinde şifa dolu, bulgur sayesinde çok besleyici ve doyurucu bir lezzet o.

Hazırlaması 5, pişmesiyse en fazla 15 dakika: Sütlü çorba tarifi

  • Şehriyeli yoğurt çorbası

Her evde bulunan malzemelerle, sizi hiç uğraştırmadan hazır olacak bir çorbayla daha devam edelim. Sırada, yumuşacık kıvamını yoğurda borçlu bir lezzet var.

Bir kasesiyle besler, doyurur: Şehriyeli yoğurt çorbası tarifi

  • Kolay hasta çorbası

Eğer ev ahalisinden en az bir kişi hastalandıysa hemen bu çorba tarifi aklınıza gelsin. Hazırlaması sadece 5, pişmesi ise 20 dakika süren bu pratik lezzet sayesinde herkes şifa bulsun, afiyetle doysun. Üstelik öyle kolay ki kendiniz hasta olduğunuzda hızlıca kendinize de hazırlayabilir...

İlk yudumuyla kendinizi iyi hissetmeye başlayabilirsiniz: Kolay hasta çorbası tarifi

  • Kolay mercimek çorbası

Mutfağımızın en klasik lezzeti mercimek çorbası, bu kez en kolay haliyle karşımızda. En başında söylediğimiz gibi zamanınız olmadığında da kendinizi mis gibi çorbaların lezzetinden mahrum etmeyin, soğuk havalarda sofranızdan çorbaları eksik etmeyin diye.

Hem de tam kıvamında: Kolay mercimek çorbası tarifi

  • Kolay domates çorbası

Kolay hasta çorbası, kolay mercimek çorbası olur da o güzelim domates çorbası daha pratik bir hale getirilemez mi sandınız? Tabii ki getirilebilir!

Üzerine de rendelenmiş kaşar peyniri gelsin: Kolay domates çorbası tarifi

  • Sarımsaklı un çorbası

Görüntüsüle kelle paça çorbasını andıran, yapımı şok zahmetli gibi duran bu çorba öyle kolayca hazırlanıyor ki deneyince siz de inanamayacak, "ne çabuk oldu" diye düşüneceksiniz. Üstelik içindeki sarımsak sayesinde bağışıklık sisteminizi de güçlendirecek, sizi hastalıklardan da koruyacak. Mis.

Çok da ekonomik: Sarımsaklı un çorbası tarifi

  • Süt çorbası

Tel şehriye sizce de çorbalara çok yakışmıyor mu? Süt sayesinde içimi yumuşacık olan, mideyi rahatlayan bu çorba, aynı zamanda içindeki tel şehriyeyle doyuruculuğunu artırıyor. Boğazı da mideyi de hiç yormadan karın doyuruyor.

Tam anlamıyla afiyet, şifa oluyor: Süt çorbası tarifi

  • Erişteli yoğurt çorbası

"Ben çorbalarda şehriye değil de erişte kullanmayı daha çok seviyorum" diyorsanız sizi de hemen böyle alalım. Hazırlaması yine çok kısa bir zamanınızı alacak bu çorba sayesinde sofraya sıcacık, lezzet dolu bir başlangıç yapalım.

Yazdan hazır ettiğiniz erişteleri çıkarın, başlayalım: Erişteli yoğurt çorbası tarifi

  • Kinoalı domates çorbası

Kinoalı Domates Çorbası Tarifi

Kinoalı Domates Çorbası Tarifi

Farklı çorba tarifleri arıyor ama kolaylıktan da ödün vermek istemiyorsanız sizi de hemen böyle alalım. Her damağa uyan tariflerle dolu bu listemizin belki de en değişik lezzeti olur kendileri. Klasik çorbaları aratmaz, lezzetiyle şaşırtır.

Deneyenler onu çok sevdi: Kinoalı domates çorbası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?