https://yemek.com/tarif/firin-posetinde-ayva-tatlisi/ | Fırın Poşetinde Ayva Tatlısı Tarifi

Sonbaharın Tüm Lezzetini İçinde Barındıran 10 Nefis Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sonbahar demek yağmur hafif hafif çiselerken kitabını, kahveni alıp pencerenin yanı başına kıvrılmak demek. Ama kahveyi kuru kuru içecek değiliz ya, işte tam da bu zamanlar için bu nefis tatlı tarifleri var.

Sonbahar meyveleriyle hazırlanan bu tatlılar hem içinizi ısıtacak hem de serinleyen havalarla birlikte düşen enerjimizi yeniden tavan yapacaklar.

Sonbaharda melankoliye değil, bu nefis tatlılara teslim oluyoruz.

  • Fırında bal kabağı tatlısı

Pazarda, marketlerde turuncu bal kabakları boy gösterince içini mutluluk kaplayanlar buraya. Tahin ve kaymak desteğiyle sunduğumuz bu kabak tatlısı sonbahara öyle çok yakışıyor ki..

Tencereden fırına: Fırında bal kabağı tatlısı tarifi

  • Ayva tatlısı

Sonbahar denince aklınıza bal kabağından sonra ayva geliyorsa yalnız değilsiniz. Ayvayı meyve olarak tüketmeyenler bile ayva tatlısını bu haliyle çok sevecek.

Reçelini sevenler bunu da sevdi: Ayva tatlısı tarifi

  • Cennet hurmalı kızarmış çörek

Cennet hurması ya da Trabzon hurması... Sene boyunca bizimle çok az birlikte olan ve bu sebeple değeri pek bilinmeyen cennet hurmasını bu tarifle çok daha fazla seveceksiniz.

Trabzon hurmasını sevenlere buraya: Cennet hurmalı kızarmış çörek tarifi

  • Havuç tatlısı

İçinde rafine şeker olmayan çok lezzetli bir tatlı tarifine hazır mısınız? Havucun tatlılara çok yakıştığının kanıtı olan bu lezzeti vicdan azabı yaşamadan, keyifle tüketeceksiniz.

Hem de şekersiz: Havuç tatlısı tarifi

  • Tahinli sufle

Çikolatalı sufleyi her zaman yaparsınız. Şimdi sırada içimizi ısıtacak, enerjimizi dolduracak farklı bir sufle tarifinde. Kaşıkları hazırlayın, çünkü sahne tahinli suflenin...

Fırında helva tadında: Tahinli sufle tarifi

  • Fırın poşetinde ayva tatlısı

Az önce klasik yapılışından bahsettiğimiz ayva tatlısını bu sefer farklı bir yöntemle yapıyoruz. Zira rengi de kıvamı da bu şekilde tam istediğiniz gibi olacak. Üstelik çok da hafif.

Böylesi daha sağlıklı: Fırın poşetinde ayva tatlısı tarifi

  • Elma dolması

Misafirlerinize farklı bir tatlı ikram etmek istiyorsanız sunumuyla direkt dikkatleri üzerine çekecek elma dolması tam sizlik bir tarif. Lezzeti de nefis!

Sunumuyla şaşırtır: Elma dolması tarifi

  • Pekmezli un helvası

Enerjiye en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde un helvasını klasik tarifiyle değil pekmez desteğiyle yapalım dedik. Hem rafine şeker kullanmadık, hem de lezzetine bayıldık.

Az malzeme, bol lezzet: Pekmezli un helvası tarifi

  • Atom tatlısı

Enerjiden bahsetmişken bozulan moralleri anında yerine getirecek, üşüyen ellerimizi ısıtacak, kendini tabak tabak yedirtecek bir tarifte sıra. Atom tatlısı tam da şu aralar ihtiyacınız olan bir tarif.

Enerji tavan: Atom tatlısı tarifi

  • Elmalı bisküvi topları

Elmalı Bisküvi Topları Tarifi

Elmalı Bisküvi Topları Tarifi

Evde profiterol yapmak zor geliyorsa size nefis bir önerimiz var. Bol çikolatalı sosuyla elmalı bisküvi topları o kadar pratik ki canınız her tatlı çektiğinde onu yapmak isteyeceksiniz.

10 dakikada hazır: Elmalı bisküvi topları tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?