Karnabahar Haşlarken İçine Neden Süt Koymalısınız?

Favorilerime
Ekle

Yemesi en keyifli sebzelerin başında geliyor karnabahar. Ancak haşlarken çıkan o keskin kokusu yok mu... Bazılarımızın korkulu rüyası oluyor karnabaharı pişirmek. Üstelik kokusu da bir süre evden ve mutfaktan gitmiyor. Peki o güzelim karnabaharları bu kadar kokmadan, çok kolay bir şekilde haşlamak aslında çok kolay desek size? Üstelik çok mu çok pratik bir yöntemle. Yöntemi duyunca ''Bu zamana kadar neden denemedim?'' diyeceksiniz.

Buyursunlar.

Karnabahar haşlarken içine neden süt koymalısınız?

Karnabahar haşlarken yaşadığımız o büyük koku sorununu bu yöntemle çözüyoruz. Karnabaharı haşlarken içerisine süt ilave ediyoruz. Ama öncesinde de birkaç farklı püf noktası var. Onları da adım adım anlatalım sizlere. Öncelikle karnabaharı çiçeklerine ayırarak başlayın. Ardından güzelce yıkayın.

Ardından bir kaba alın ve üzerine 1 limonun dilimlerini koyun. Bir süre bu şekilde bekletin. Limon karnabaharın kokusunun azalmasına yardımcı olacaktır ve renginin beyaz kalmasını sağlayacaktır. Ardından tencereye alın.

povar.ru

povar.ru

İçerisine 1/2 çay bardağı kadar süt ve geriye kalanına da su ilave edin. Süt sayesinde karnabaharlarınızın lezzeti güzelleşecek, aynı zamanda kokusu azalacak ve rengi de beyaz kalacak. Haşladıktan sonra çıkarıp süzdürün.

karnabahar-haslarken-icine-sut-koymak1

Karnabaharlarınızı dilerseniz soğuk suda şoklayarak kullanabilirsiniz. Afiyetler olsun! Lezzeti de bol olsun.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?