Yaz Meyveleriyle Yapabileceğinizi Belki de Hiç Bilmediğiniz 10 Farklı Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Yaz gelince tatlı tercihini bol şerbetlilerden sütlülere doğru kaydıranlar, şöyle ferah dondurmalar, parfeler, sorbeler yemeyi tercih edenler hiç vakit kaybetmeden bu ferah ve nefis tariflerle tanışmalı!

Rengarenk, mis kokulu yaz meyvelerini bol bol kullanmanıza imkan sağlayacak bu yaz tatlıları, sofranıza sadece lezzet katmakla kalmayacak, en tatlısından ferahlamanızı, evdeki meyvelerinizi değerlendirmenizi ve yepyeni tatlar keşfetmenizi de garantileyecek.

Sözün kısası "Hep aynı tatlıları yapmaktan sıkıldım" diyenleri de, "Evdeki meyvelerle farklı olarak hangi tatlıları yapabilirim?" diyenleri de hemen böyle alalım, yaza yakışır bu birbirinden farklı tatlı tariflerini bilmeyen kalmasın!

  • Kayısıpare tarifi

Şu zamana dek büyük ihtimalle hiç tadına bakma fırsatı bulamadığınız, tarifini başka yerde bulamayacağınız enfes bir tarifle başlayalım dedik, kayısıları tezgaha çıkardık.

Ferhat Şef'in özel tarifiyle karşınızda: Kayısıpare tarifi

  • 10 dakikada çilekli parfe tarifi

Adından da anlaşıldığı gibi hazırlaması sadece 10 dakikanızı alacak çok pratik, pişirme uğraşına bile sokmayan bir tatlı o. Tarifin en zor kısmı, buzlukta kıvamını bulmasını beklemek desek yeri.

Sabrettiğiniz her ana değecek: 10 dakikada çilekli parfe tarifi

  • Vişneli milföy tatlısı tarifi

Nefis milföy hamurlarının içine tam kıvamında bir muhallebi dahil oluyor, mevsim güzeli vişnelerle hazırlanan sosu mayhoş tatlıları sevenlerin vazgeçilmezlerinden oluyor.

Sunumu da çok iştah açıcı: Vişneli milföy tatlısı tarifi

  • Meyveli dondurmalı cheesecake tarifi

Cheesecake lezzetini yazın en sevilen meyveleri ve dondurmayla bir araya getirip bardaklara sığdırdık. Yazın en tatlı, en renkli ve lezzetli tatlılarından birine dönüştü.

Tadına bakan ona bayılıyor: Meyveli dondurmalı cheesecake tarifi

  • Şeftalili cobbler tarifi

Hep aynı tarifleri yapmaktan sıkılanlar için farklı önerilerimiz olacak demiştik. İşte sözümüzün en lezzetli kanıtlarından biri daha karşınızda. Bakmayın adının yabancı durduğuna, tam da damağınıza layık enfes bir tat o.

Şeftalileri hazırlayın, mutfaktan bekleniyorsunuz: Şeftalili cobbler tarifi

  • Karpuzlu dondurma tarifi

Yaz demek mis gibi kokusuyla karpuzun sofralarda arzıendam etmeye başlaması demek değil mi? O zaman onun lezzetini de sadece taze taze yiyerek çıkarmakla yetinmeyelim...

Şöyle buz gibi bir dondurma hazırlayalım, hadi: Karpuzlu dondurma tarifi

  • Kavunlu sorbe tarifi

Karpuzu değerlendirirken yine en az onun kadar mis kokulu yaz güzeli kavunu unutmak olur mu? Onunla da şöyle ferah mı ferah bir sorbe hazırlayalım, her kaşıkta damağımızda kavunun mis gibi aromasını ve ferahlığını hissedelim.

Yaz asıl şimdi başlıyor: Kavunlu sorbe tarifi

  • Meyveli soğuk pasta tarifi

Pasta anlayışını temelden değiştirecek, yaza en çok o yakışacak... İçinde rafine şeker kullanmadan hazırlayabileceğiniz, her dilimi serinlik enfes bir pasta geliyor...

Her günü kutlama sebebi: Meyveli soğuk pasta tarifi

  • Karışık meyveli bardakta muhallebi tarifi

Evde değerlendirmek istediğiniz meyvelere göre gönül rahatlığıyla çeşitlendirebileceğiniz bir tarif var sırada. Klasik muhallebi yapmaktan sıkılanları muhallebinin yaz haliyle tanıştıralım...

Kalan meyveleri bu tarifle değerlendirmenin tadını kaşık kaşık çıkaralım: Karışık meyveli bardakta muhallebi tarifi

  • Yoğurt bar tarifi

Yoğurt Bar Tarifi

Yoğurt Bar Tarifi

Biliyoruz, içinizde sık sık "Bu yaptığınız ayıp oluyor ama ben diyetteyim" diyenler de var. Tam da onlar için en az yukarıdakiler kadar lezzetli, bol meyveli ve sağlıklı bir alternatifimiz de var.

Buyursunlar: Yoğurt bar tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?