Kabaklı Kuskus Salatası Tarifi

Aynı Anda Hem Doyurucu Hem de Hafif Olmayı Başaran 10 Kabaklı Salata Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sebzelerin en lezzetlilerinden kabağın tam da mevsimi şimdi! Yaz sofralarına her haliyle yakışan, düşük kalorili oluşuyla diyet yapanların da mutfaklarına sık sık konuk edebildiği bu nefis lezzetle muazzam salatalar hazırlayalım diyoruz bugün.

Siz de göbek marulu bol bol kullandığınız klasik salatalardan farklı salatalar hazırlamak istiyor, kabağı en hafif ve lezzetli haliyle tüketmek istiyorsanız hemen buyurun böyle. Bazılarını tek başına bir öğün olarak dahi yiyebileceğiniz kadar doyurucu ve hafif, bazılarını meze olarak değerlendirebileceğiniz kadar enfes bazılarınıysa her türlü et, tavuk, balık yemeğinin yanında ikram edebileceğiniz kadar uyumlu salata tariflerihemen aşağıda sizi bekliyor.

Bu farklı ve nefis kabaklı salata tariflerini daha fazla bekletmeyelim ve sizi hemen aşağıya doğru alalım. Şimdiden afiyet, bal, şeker olsun.

  • Yoğurtlu kabak salatası tarifi

Kabak ve yoğurt gibi birbiriyle mükemmel bir uyum yakalayan lezzeti birbirinden ayıracak değildik tabii ki. İşe onları aynı tabakta buluşturarak başladık, biz bu salataya bayıldık.

Tek başına bir öğün: Yoğurtlu kabak salatası tarifi

  • Havuçlu nuraniye salatası tarifi

Şöyle daha doyurucu, daha renkli bir lezzet hazırlamak isterseniz havuç ve pirinçten destek alarak bu nefis lezzeti de yapabilirsiniz. Onu sofranıza ister meze ister salata olarak konuk edebilir, bol bol yapıp tek başına bile kaşıklayabilirsiniz.

Midenizden gelen gurultulara en renkli çözüm onda: Havuçlu nuraniye salatası tarifi

  • Bulgurlu nuraniye tarifi

Pirinç kullanmak istemiyor, daha masum bir alternatif arıyorsanız nuraniye salatasını bulgurla da hazırlayabilirsiniz.

Bakınız, yaptık, enfes oldu: Bulgurlu nuraniye tarifi

  • Beyaz peynirli kabak tarifi

En sevdiğiniz salatalık malzemelerinizi tezgaha çıkarın, kabaklarınızı da misler gibi soteleyin. Öğle ya da akşam yemeği olarak tek başına dahi değerlendirebileceğiniz, hafif ama doyurucu nefis bir öneri var sırada.

Her sofraya yakışır: Beyaz peynirli kabak tarifi

  • Kabaklı kuskus salatası tarifi

Toplamda 10-15 dakikanızı ayırarak hazırlayabileceğiniz hem çok pratik hem de çok lezzetli bir kabak salatası daha karşınızda. İçinde kuskus olduğu için afiyetle doymanızı sağlayacak, içindeki kabak ve yoğurt sayesinde damağınızda enfes tatlar bırakacak.

Salataların en doyurucusu: Kabaklı kuskus salatası tarifi

  • Yoğurtlu havuçlu kabak salatası tarifi

Yoğurt ve kabağı bir arada kullanırken en büyük çekincelerden biri kabak sebebiyle yoğurdun kısa sürede sulanması oluyor ama bu tarif sayesinde bu sorun da ortadan kolayca kalkıyor.

Püf noktalarına dikkat: Yoğurtlu havuçlu kabak salatası tarifi

  • Bonfileli kıtır salata tarifi

Salatayı bir öğün olarak yerken mutlaka içinde et de olsun isteyenleri hemen böyle alalım, ister bonfile, ister tavuk göğsü, hatta isterseniz farklı balık çeşitleriyle lezzetlendirebileceğiniz, sağlıkla doyuran dev bir salata kasesi hazırlayalım.

İçinden kabakları da eksik etmiyoruz tabii: Bonfileli kıtır salata tarifi

  • Izgara kabak salatası tarifi

Bol yağda kızartılarak hazırlanan kabakların yerini az miktarda zeytinyağıyla nefis bir şekilde pişen kabak dilimleri alıyor, böylesi hem çok daha az kalorili ve sağlıklı hem de çok daha lezzetli oluyor.

Yaz sofralarına çok yakışıyor: Izgara kabak salatası tarifi

  • Kinoalı hellimli salata tarifi

Diyet yapanların, sağlıklı beslenmeye gayret edenlerin mutfaklarına sık sık konuk olan kinoaları siz de çok sevenlerdenseniz hemen buyurun böyle. Kinoalı, hellimli ve tabii ki fırında tam kıvamında pişen enfes kabaklı bir salata hazırlıyoruz.

Doyuruculukta üzerine tanımıyoruz: Kinoalı hellimli salata tarifi

  • Havuçlu kabak salatası tarifi

Havuçlu Kabak Salatası Tarifi

Havuçlu Kabak Salatası Tarifi

Son olarak yine hem bir meze hem de bir salata, bir yancı olarak değerlendirebileceğiniz, hemen her evde bulunan birkaç malzemeyle kolayca hazırlanan bir tarifle bitirelim.

Onu sevmeyen yok: Havuçlu kabak salatası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?