Yazın Geldiğine Sevindiren Taze Fasulye ile Yapılan 9 Nefis ve Farklı Yemek Tarifi

https://yemek.com/tarif/fasulye-diblesi/ | Fasulye Diblesi Tarifi
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253434 takipçi1752 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Nisan 19
YENİ
Cemre Özgüzel
Mayıs 7
Vestel
Nisan 12
Yemek.com
Nisan 16

Zeytinyağlı denince aklına ilk taze fasulye gelenler, zeytinyağlı taze fasulye için ölüp bitenler yalnız değilsiniz. Yaz aylarının en sevilen sebzesi olan taze fasulye ancak sadece zeytinyağlı olarak değil farklı tariflerle de harikalar yaratıyor, sofralara lezzet katıyor.

Şu sıralar tezgahlarda bol bol gördüğümüz taze fasulyeyi en güzel şekilde değerlendirmenizi sağlayacak birbirinden farklı ve nefis tarifleri bu yüzden bir araya getirdik.

Afiyet olsun!

  • Zeytinyağlı taze fasulye

Sevmeyeni olmayan, seveninin ise tüm kalbiyle sevdiği zeytinyağlı taze fasulye ile açmak istedik listemizi. Onu tam kıvamında, tabak tabak yedirecek şekilde yapmak ise bu tarifle çok kolay.

Herkesin sevdiceği: Zeytinyağlı taze fasulye tarifi

  • Taze fasulye mücveri

Mücver denince aklınıza kabak mücveri geliyor, farkındayız. Ancak taze fasulye mücveri yedikten sonra kabak mücverinin pabucunu dama atabilirsiniz. Üstelik bu tarif Osmanlı'dan bize miras.

Saray mutfağından: Taze fasulye mücveri tarifi

  • Fırında yaz güveci

Yaz aylarının en taze, en mevsiminde sebzeleri bu sefer bereketli bir ana yemek için bir araya geliyor. Yaz sofralarına çok yakışacak bu nefis tarifin içinde taze fasulye, domates ve patlıcan parıl parıl parlıyor.

Bu yaz ne pişireceğiniz belli: Fırında yaz güveci tarifi

  • Kıymalı taze fasulye

Bu sefer zeytinyağlısını değil sıcak ana yemeğini yapmak için çağırıyoruz taze fasulyeleri mutfağa. Çok doyurucu olan kıymalı taze fasulye ile ev halkını sevindiriyoruz.

Ekmek bana bana: Kıymalı taze fasulye tarifi

  • Fasulye turşusu

Yazın en sevilen sebzesi taze fasulyenin kışın da sizinle olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz. Tezgahlardayken bol bol almalı, kolayca evde turşusunu kurup ondan mahrum kalmamalı.

Hep bizimle: Fasulye turşusu tarifi

  • Barbunyalı taze fasulye

Barbunya ile taze fasulye arasında seçim yapamayanlara nefis bir önerimiz var. Bu sefer bu iki vazgeçemediğimiz lezzeti tek bir tabakta buluşturuyor ve kimseyi kırmıyoruz.

Güçlerini birleştirdiler: Barbunyalı taze fasulye tarifi

  • Fasulye diblesi

Karadeniz mutfağından çıkan en nefis lezzetlerden biri olan fasulye diblesini siz de evde kolayca yapabilirsiniz. Herkesin bayılacağı fasulye diblesi sofranıza çok yakışacak.

Karadeniz güzeli: Fasulye diblesi tarifi

  • Taze fasulyeli bulgur pilavı

Taze fasulyenin yanına çok yakışan bulgur pilavı bu tarifle birlikte sevdiğine kavuşuyor. Bu iki aşık çifti tek bir tencerede buluşturuyor ve soframıza beraber davet ediyoruz.

Cacık da şahidi: Taze fasulyeli bulgur pilavı tarifi

  • Turşu kavurması

Turşu Kavurması Tarifi

Turşu Kavurması Tarifi

Kısa bir aradan sonra yeniden güzel Karadeniz'e dönüyor ve Karadenizlilerin mutfaklarında sık sık pişen, sofralarından eksik olmayan turşu kavurmasına selam veriyoruz. Pratik ve farklı bir yemek arıyorsanız siz de onu mutlaka denemelisiniz.

Kahvaltıda bile yenen: Turşu kavurması tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?