karpuzlu-smoothie-one-cikan

Yaz Mevsiminin Medarıiftiharları Kavun ve Karpuzla Yapabileceğiniz 9 Tarif

Favorilerime
Ekle

Gökyüzü güneşli, ağaçlar yeşil yeşil, plajlar cıvıl cıvıl; sonunda yazı doyasıya yaşıyoruz!

Yaz mevsimi gelmişken, yazın medarıiftiharları olan kavun ve biricik kadim dostu karpuz ile birlikte geldiler. İçimizi ferahlatan bu bol sulu ikili zaten kendi başlarına bir lezzet oldukları gibi onlarla yapılabilecek tarifler de lezzetlerini ikiye katlıyor.

Bu tarifleri yaparken kendinizi mutfağınızda değil, koşa koşa güney sahillerine giderken bulabilirsiniz bizden uyarması.

Buyursunlar efendim, karşınızda yaz mevsiminin en sevilen ikilisiyle yapılan o nefis tarifler.

  • Karpuzlu smoothie

karpuzlu-smoothie
Yüksek miktarda lif içerdiği için kalorisi düşük olan karpuz ayrıca egzersiz sonrası da oluşan kas ağrılarınıza iyi gelecektir. Sağlıklı beslenirken lezzetli de beslenilebileceğini kanıtlayan tarifimiz oldukça pratik.

Karpuzdan vazgeçemeyenler için geliyor: Karpuzlu smoothie tarifi

  • Kavunlu sorbe


Yazın baldan tatlısı kavunla çok pratik bir şekilde hazırlayıp, bünyenizi ferahlatabileceğiniz sorbe tarifimiz bu yaz favori tatlılarınızdan olacak.

Seni çok seviyoruz kavun: Kavunlu sorbe tarifi

  • Karpuz pizza


Peynir ve karpuz bir araya geldiğinde o an dünyada ne yaşanıyorsa birkaç saniyeliğine her şey durur. İşte bu güzel tarifimiz peynirle karpuzu buluştururken ortaya bir de ben "pizzayım" iddiası atıyor. Dediğini yapıyor da.

Karpuzdan pizza bile olur: Karpuz pizza tarifi

  • Kavun kabuğu reçeli

Kavun Reçeli Tarifi
Bu tarifimizi okuduğunuzda içinizden "Yazık oldu o geçen gün attığımız kavunun kabuklarına..." diyeceksiniz çünkü gerçekten yazık oldu. Kavunun içini kestikten sonra kabuklarında kalan kısımla yapabileceğiniz reçeliniz yaz kahvaltılarınızın favorisi olacak.

Yaz demek kavun demek diyenlere: Kavun kabuğu reçeli tarifi

  • Karpuz sufle


Karpuzun vereceği tatla ağızlarda şölen yaratacak olan karpuzlu sufle pratik olduğu kadar hafif de bir tatlı.

Karpuz kesmekten bile kolay: Karpuz sufle tarifi

  • Kavun şerbeti


Yaz güneşi altında içilebilecek en güzel içeceklerden birinin tarifini veriyoruz size; kavun şerbeti! Evinde organik ve ferahlatıcı bir şeyler içmek isteyenler için de ideal.

Kavunun tadını günün her vakti tatmak için: Kavun şerbeti tarifi

  • Karpuz pasta


Toz şeker, yumurta, yağ, un ve kabartma tozuyla hazırlanan pasta tabanlarını şimdilik rafa kaldırın. Karpuza heykeltraş edasıyla şekil vererek hazırlayabileceğiniz bu tarifimizle misafirlerinize "ferah bir tatlı" ikram edebileceksiniz.

Tatlının ferahı da olur: Karpuz pasta tarifi

  • Kavun dolması


16. yy Osmanlı mutfağından çıkan tarifimizde kavun içine etli harç eklenip fırınlanıyor. Tatlı ile tuzluyu buluşturan bu ilginç yemeğimizle sofranızda Osmanlı rüzgarları estirebilirsiniz.

Kanunu Sultan Süleyman'ın sofrasından: Kavun dolması tarifi

  • Karpuzlu dondurma

Karpuzlu Dondurma Tarifi

Karpuzlu Dondurma Tarifi


İlk karpuz çekirdeği ayağa yapıştığına göre karpuzlu dondurmayı da yapmanın vakti gelmiş demektir! Kış gelince onu çok özlemeden bu pratik ve nefis tarifimizle karpuzun hak ettiği değeri taçlandıralım efendim.

Karpuz kalp biz: Karpuzlu dondurma tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?