Babanızla Birlikte Unutulmaz Bir Mangal Keyfi Yaşayabileceğiniz 9 Lezzetli Tarif

Favorilerime
Ekle

"Babanızın yaptığı en güzel yemek hangisiydi?" gibi bir soru size sorulsaydı aklınıza ilk gelen yemek -zaten pek fazla çeşitlilik olacağını düşünmüyoruz- menemen olurdu. Ama babalarımızın menemenin çok daha ötesinde bir uzmanlık alanı daha var, unutmayalım; mangallar.

Yarın Babalar Günü'yken gelin bu sefer siz babanıza krallar gibi bir mangal keyfi yaptırın. Bırakın o dinlensin, Babalar Günü'nü tüm coşkusuyla sonuna kadar yaşasın. Sonra elbet bu mühim görevi devralır.

O halde tüm babalarımızın Babalar Günü'nü kutluyor, sizleri ve babanızı listemizdeki cızır cızır tariflere doğru alıyoruz.

Buyursunlar!

  • Marine tavuk şiş ve ezme


Bu tarifle babanızı uzun yıllardır bir kebapçıda çalıştığınıza ikna edebilirsiniz. Şef Ferhat Bora'nın bu özel tarifinin yanında bonus olarak da ezme bulunuyor.

Babanız size kebapçı açacak: Marine tavuk şiş ve ezme tarifi

  • Simit kebabı


Gaziantep mutfağının bu enfes lezzetini babanızla birlikte mangalınızdan Gaziantep esintileri estirerek hazırlayabilirsiniz.

Babanız bu mangalı unutamayacak: Simit kebabı tarifi

  • Fırında tavuk şiş


Yumuşacık tavuk göğüsleri, aralarında nefis sebzeler. Mutfakla hiç aranız yoksa bile kolayca hazırlayabileceğiniz bu tarifin yanına da bir salata veya pilav çok güzel gidecek.

Babanıza asla bir şiş yetmeyecek: Fırında tavuk şiş tarifi

  • Izgara köfte


Ülke olarak tam köfte aşığı olduğumuza göre babanızın içinde de coşkulu bir köfte aşkı olduğunu söylesek yanılmayız. Mangalların olmazsa olmazı ızgara köfte tarifimizle babanızın gönlünü bir kez daha kazanacaksınız.

En baba lezzetimiz: Izgara köfte tarifi

  • Adana kebap


Babanıza ocakbaşı keyfi yaşatmak istiyorsanız, bir usta gibi evde hazırlayabileceğiniz Adana kebap tarifimiz tam size göre. Diğer etlerin yanında da çeşit olarak konulabilecek Adana kebapla babanızı şaşırtabilirsiniz.

Babanız sizinle daha da gurur duyacak: Adana kebap tarifi

  • Soslu tavuk


Bu yemeğin fotoğrafını gördüğünüzde aklınıza babanız geliyorsa bu iş olmuş demektir. Mangalların olmazsa olmazı soslu tavuğu bu sefer hazır almayıp babanıza verebileceğiniz en güzel hediye olarak marine edebilirsiniz.

Babaların en sevdiği sos onda: Soslu tavuk tarifi

  • Izgara sebze


Babanız bu aralar hafif yemekleri tercih ediyorsa onu hem mangaldan mahrum bırakmayacak hem de lezzetiyle mangal tatlarını aratmayacak bir önerimiz var.

Etsiz de mangal olur: Izgara sebze tarifi

  • Tavada antrikot ve ıspanaklı patates püresi


Mangalın klasiğine doğru yol alıp babanıza şöyle babalar gibi bir antrikot ve yanına da nefis bir patates püresi hazırlamak isterseniz muazzam tarifimiz sizlerle.

Babanıza şef usulü mangal yakışır: Tavada antrikot ve ıspanaklı patates püresi tarifi

  • Ciğer şiş

Ciğer Şiş Tarifi

Ciğer Şiş Tarifi


Böylesine mangal kokulu bir listede ciğeri de anmasak olmazdı. Babanız eğer ciğer seviyorsa onu bu mangalla oturduğu yerden Edirne civarlarında bir gezintiye çıkarabilirsiniz.

Bir şiş asla yetmeyecek: Ciğer şiş tarifi

Ve tekrar edelim; tüm babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?