Patlıcan Kulesi Tarifi

Kalori Hesabı Yapanları Üzmeyecek Diyet Dostu 12 Sağlıklı Sebze Yemeği

Favorilerime
Ekle

Hafif beslenmek istiyor, karbonhidrattan, çok yağlı yemeklerden uzak durmaya çalışıyor; ama bir yandan da sağlıklı beslenirken aç kalmak da istemiyorsunuz. Öyleyse doğru yerdesiniz; çünkü çeşit çeşit sebzenin faydalarını içinde taşıyan düşük kalorili yemek tarifleri karşınızda.

Bu tarifler sebze yemeklerini daha çok sevmenizi sağlarken yaptığınız diyeti de sonuna kadar desteklemeye kararlı.

Afiyet olsun.

 • Fırında hafif gökkuşağı

Hem hafif hem de görüntüsüyle mutlu edip gökkuşağını andıran sebzeli nefis bir tarif hazırladık. Yerken çok keyif alacak, hem de hiç vicdan azabı çekmeyeceksiniz.

Renklerin gücü adına: Fırında hafif gökkuşağı tarifi

 • Izgara sebze

Diyet yapıyoruz diye belki çöp şişler, mangalda usul usul pişmiş patlıcan kebaplarını yiyemiyor olabiliriz ama bu aynı keyfi daha sağlıklı bir şekilde yaşamayacağımız anlamına gelmiyor. İşte ızgara sebze tam da bu zamanlar için var.

Masum şiş kebap: Izgara sebze tarifi

 • Hamursuz sebzeli kiş

Kiş denince aklınıza hemen hamur işi geliyor, biliyoruz. Ancak bu sefer kiş hamurunu sebzelerden yapıyoruz. Hep aynı sebze yemeklerini yemekten sıkıldıysanız şimdi ona şans verme zamanı.

Dilim dilim lezzet: Hamursuz sebzeli kiş tarifi

 • Zeytinyağlı börülce

Ege mutfağının nefis üyelerinden börülcenin faydaları say say bitmiyor. Biz de tam bir yaz yemeği olan zeytinyağlı börülce ile diyet sebze yemeklerine farklı bir bakış açısı getiriyoruz.

Lif deposu: Zeytinyağlı börülce tarifi

 • Kaşkarikas

En hafif sebzelerin başında gelen kabağı eminiz daha önce böyle görmemiştiniz. Bu sefer kabak kabuklarını sahne ışıkları altına alıyor ve çok farklı bir lezzete merhaba diyoruz.

Yoğurt eşliğinde: Kaşkarikas tarifi

 • Deniz börülceli enginar

İddialı ve farklı tariflere açık olanları böyle alalım. Çünkü bu tarif bildiklerinizden çok farklı. Deniz börülcesiyle enginarın güçlerini birleştirdiği bu zeytinyağlı tarif lezzetiyle sizi çok şaşırtacak.

Az malzemeli tarif: Deniz börülceli enginar tarifi

 • Patlıcan kulesi

Kızartma denince akla gelen ilk isimlerden olan patlıcan en masum haliyle karşınızda. Çünkü bu tarifte patlıcanlar kızarmıyor, tost makinesinde ızgara yapılarak tarife dahil oluyor.

Yaz sofralarına: Patlıcan kulesi tarifi

 • Limonlu ve portakallı kabak

Hafif sebzemiz kabağı bir yere bırakmıyor, bu sefer onunla hafif mi hafif, ferah mı ferah bir tarife imza atıyoruz. Yapması da pek zahmetsiz.

Onu bir de böyle deneyin: Limonlu ve portakallı kabak tarifi

 • Baklalı enginar

Buram buram tazelik ve sağlık kokan bir tarifte sıra. Ayrı ayrı sofralarımıza davet ettiğimiz bakla ve enginarı tek tarifte buluşturuyor ve hafifliğin keyfini çıkarıyoruz.

Aranan uyum: Baklalı enginar tarifi

 • Fırında patlıcan

Sağlıklı bir diyet yemeği olan fırında patlıcan tarifinde kök sebzeler yok. Tamamen doğal ve sade bir yemek olan fırında patlıcan az zeytinyağı ve baharatlarla nefis bir öğüne dönüşüyor.

Hafiflik ondan sorulur: Fırında patlıcan tarifi

 • Yaz türlüsü

Tam mevsiminde taze sebzelerle hazırlayacağımız yaz türlüsü doyurucu ama hafif ana yemek tarifi arayanlar için nefis bir alternatif. Sofrada yoğurt da varsa biz tamamız!

Çok yakıştı: Yaz türlüsü tarifi

 • Fırında şakşuka

Fırında Şakşuka Tarifi

Fırında Şakşuka Tarifi

Sofraların aranan yüzü şakşukadan vazgeçmeden de formumuzu koruyabiliriz desek? Hepsi de bu tarif sayesinde. Zira bu tarifte patlıcan, kabakları yağda kızartmıyor, fırında pişirerek onu çok hafif bir hale getiriyoruz.

Çünkü neden olmasın: Fırında şakşuka tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?