Patates Çanağı Tarifi

"Mücverin Yanına Ne Gider?" Diyenlerin Mücverle Sunabileceği 10 Tamamlayıcı Tarif

Favorilerime
Ekle

Mis gibi bir kabak mücver hazırladığınızda ya da klasik mücver tarifinde kullanılan kabağı taze fasulye, patlıcan gibi sebzelerle değiştirip farklı mücver tariflerine imza attığınızda aklınızda hemen "Mücverin yanına ne gider?" sorusu oluşuyorsa yalnız değilsiniz.

Günün her öğününe uygun bu lezzeti sofraya tek başına çıkarmak istemediğinizde mücverle iyi giden bu tarifler gelsin aklınıza. Birçoğu kolayca hazırlanan bu tarifler sayesinde mücveri başrole taşıdığınız tüm sofralar çok daha doyurucu bir hal alacak, çay saatlerinden öğle ve akşam yemeklerine, bu lezzetler günün her anında mücverinizin en güzel eşlikçisi olacaklar.

Buyursunlar o zaman, mücverin yanına ne iyi gider bir bir sıralayalım, siz de damak tadınıza en uygun olanları seçip kolayca hazırlayın. Şimdiden ellere sağlık!

  • Makarna salatası

Mücver hazırladığınızda yanında biraz daha doyurucu bir lezzete de yer vermek isterseniz ilk tercihlerinizden biri bu nefis tat olabilir. Çay saatlerinde de, misafirlerinizi ağırlayacağınız "gün" sofralarında da, hatta öğle ve akşam yemeklerinde de nefis bir eşlikçi olur, bizden söylemesi.

Yoğurtlu enfes sosuyla: Makarna salatası tarifi

  • Sodalı börek

Mis gibi mücverlerinizi çayın yanında ikram edecekseniz, tabağınıza mücver haricinde koyabileceğiniz en doyurucu ve en sevilecek alternatiflerden biri de bu puf puf olan, nar gibi kızaran börek.

Tarifi hemen kaydedilmeli: Sodalı börek tarifi

  • Yoğurtlu mercimek ezmesi

"Mücverin yanına zaten hep makarna ya da börek yapıyorum, farklı seçenekler de öğrenmek istiyorum" derseniz sizi hemen böyle alabiliriz. Tüm misafirleriniz onu çok sevecek, çok eminiz.

Çünkü o, mercimek köftesini bile unutturacak bir lezzet: Yoğurtlu mercimek ezmesi tarifi

  • Yoğurtlu nohut salatası

Doğru bir şekilde değerlendirildiğinde mücverin yanına baklagiller o kadar çok yakışıyor ki! Tıpkı mercimek gibi bu kez de nohutlardan destek alıyor, onları aynı anda hem doyurucu hem de ferah olacak bir lezzete dönüştürüyoruz.

Mideniz yorulmasın, sofranızın lezzeti katlansın: Yoğurtlu nohut salatası tarifi

  • Tahinli piyaz

Bu kadar baklagillerden söz etmişken kuru fasulyeyi de bu listeye dahil etmemek olmaz. Tahinli-sirkeli enfes sosuyla sofrada en çok ilgi gören o olacak.

Antalya'ya selamlarımızla: Tahinli piyaz tarifi

  • Tavuk baget

Eğer mücveri öğle ya da akşam yemeği için hazırlamayı düşünüyor, yanında da bir et yemeği yapmak istiyorsanız buyurun hemen böyle. Hem sizi çok uğraştırmayacak hem de yaptığınız mis gibi mücverlerin yanına çok yakışacak bir önerimiz var.

Mücverden rol çalacak: Tavuk baget tarifi

  • Yoğurtlama

Mücverin yanına en çok yakışan lezzetlerden biri yoğurt olduğuna göre, onu öğle ya da akşam yemeklerine davet ederken bol yoğurtlu yancılar hazırlamak en güzeli bizce. Tam da bu yüzden geliyor...

İçindeki sebzeleri çeşitlendirmek damak tadınıza kalıyor: Yoğurtlama tarifi

  • Yoğurtlu irmik köftesi

İçinde kıyma kullanmadan hazırlayacağınız için klasik köfteye göre çok daha ekonomik olacak, kalabalık sofralar kuracağınız zaman yanında mücverle sunduğunuzda herkesi doyuracağı da garanti olacak bir tarif var sırada.

Sofrada ona yer açın: Yoğurtlu irmik köftesi tarifi

  • Patates çanağı

Mücverin yanına en çok yakışan lezzet yoğurt ise, bir diğeri de kesinlikle patates! Patates ve havuçlar bu kez alışılmışın dışında enfes çanaklara dönüşüyor, içinden de yine yoğurtlu enfes bir sos eksik edilmiyor.

Mücver onu çok sevdi: Patates çanağı tarifi

  • Rus salatası

Rus Salatası Tarifi

Rus Salatası Tarifi

Daha klasik ve pratik bir tarif hazırlamak ama yine bol bol patatesten destek almak isteyenleri de böyle alalım. Mücverin yanına çok yakıştığı yetmezmiş gibi her türlü çay saatinin de yıldızı olan, sofrada ilk bitenler arasına adını yıllar önce yazdırmış bir tarif o.

Onsuz bu liste eksik kalırdı: Rus salatası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?