Kereviz Mücver Tarifi

Mücverin Sadece Kabakla Yapılmadığının Kanıtı 10 Değişik Mücver Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kabakla hazırlanan, şöyle misler gibi kızartılan mücvere olan sevgimiz sonsuz, doğruya doğru. Ama bu kez ona olan sevgimizi bir yana bırakıyor ve farklı malzemelerle birbirinden enfes ve değişik mücverler hazırlamaya koyuluyoruz.

Olur da kabak sevmeyen vardır, olur da kızartma yiyemeyen olur diye fırında pişeninden tutun da patlıcanla hazırlananına kadar çeşit çeşit mücver tarifimizle geliyoruz karşınıza.

Yaza en yakışan yemeklerden olan mücveri, dilediğiniz gibi yapın, ister sıcak ister ılık isterseniz de soğuk olarak afiyetle yiyin diye...

Çünkü onun her hali ayrı bir enfes.

Patates bize daha ne yapsın: Patates mücveri

Patates Mücveri Tarifi

Patatesin giremeyeceği şekil, dahil olamayacağı tarif yok sanıyoruz. Her hali ayrı bir enfes olan patatesler, bu kez de mücver olmaya karar verdiler.

Bu karar herkesi mutlu eder: Patates mücveri tarifi

Kabağın kuzeni sayılır: Patlıcan mücveri

Patlıcan Mücveri Tarifi

Kabakla mücver yapılıyorsa patlıcan neden eksik kalsın ki bu lezzetten? En taze haliyle koşar gelir, enfes bir lezzete dönüşüverir. Nereden mi biliyoruz?

Bakınız, yaptık, oldu: Patlıcan mücveri tarifi

"Yok artık" dedirtir: Taze fasulye mücveri

Taze Fasulye Mücveri Tarifi

Patlıcan ve patatesle mücver yapma fikrini duyduğunuzda çok yadırgamamış olmanız doğal. Formları gereği tıpkı bir kabak gibi kullanılabilecekleri aşikar. Peki ya taze fasulyeyle mücver yapıyoruz desek?

Bu lezzetle sofradaki herkesi şaşırtın: Taze fasulye mücveri tarifi

Diyetteyiz: Poşe yumurtalı kinoa mücveri

Mücverin en hafif ve en doyurucu haliyle tanışmaya hazır olun. İçindeki sebzelerden lezzetini, kinoadan doyuruculuğunu, üzerindeki poşe yumurtadan ise besleyiciliğini alan bu tarif, tüm tarif defterlerine girmeli.

Diyette olmayanların bile yeni gözdesi: Poşe yumurtalı kinoa mücveri tarifi

Kerevizi ondan daha çok sevdirecek bir tarif yok: Kereviz mücver

Kereviz Mücver Tarifi

Kerevizle arasındaki mesafeyi, market reyonunda onu görünce şöyle bir bakışıp yanından hızlıca uzaklaşma seviyesinde tutanlara iyi gelecek, kerevizle aralarındaki buzları eritip nefis bir dostluğun başlangıcı olacak bir tarif var sırada.

Onu sevmemek mümkün değil: Kereviz mücver tarifi

Zamanını kollayın: Fırında bal kabağı mücveri

Fırında Bal Kabağı Mücveri Tarifi

Bal kabağı ne yazık ki yıl içinde çok kısa bir süre bizimle oluyor. Ama bir geldi mi de en lezzetli halleriyle sofraya çıkıyor. Sadece bu misler gibi mücver için bile bal kabağı mevsimini dört gözle beklemeye değer.

Asaleti renginden: Fırında bal kabağı mücveri tarifi

Koca bir tepsiyi bir oturuşta bitirmek istersin: Fırında karnabahar mücveri

Fırında Karnabahar Mücveri Tarifi

Karnabaharın lezzetini sofrasından eksik etmeyenler de, bugüne dek karnabaharı ağzına sürmeyi bırakın mutfak kapısından içeri sokmayanları da böyle alalım. Çünkü hepinizi mutlu edecek enfes bir sırrımız var.

Fırında pişer, herkese düşer: Fırında karnabahar mücveri tarifi

Kızartmasını unutturur: Fırında mücver

Fırında Mücver Tarifi

"Söz konusu mücverse ben kabaktan şaşmam" diyenlere de saygımız sonsuz elbette. Ama en azından onu kızartmadan hazırlayın ki daha az kalorili olsun, midenize çok daha iyi gelsin.

Değil mi ama: Fırında mücver tarifi

Böylesini daha önce denemediniz bonusu: Süzme yoğurt soslu, kadayıfa sarılı çıtır mücver

Süzme Yoğurt Soslu, Kadayıfa Sarılı Çıtır Mücver Tarifi

Bu mücver bildiğiniz, denediğiniz, yediğiniz tüm mücverleri unutturacak güzellikte bir mücver. İçinde yok yok bir kere, en özel sofralara koymak, en özel misafirlere ikram etmek isteyeceğiniz kadar şık, lezzetli ve güzel.

Tam bir şaheser: Süzme yoğurt soslu, kadayıfa sarılı çıtır mücver tarifi

Şov olur bonusu: Cheddar dolgulu mücver

Düşünsenize, misafirleriniz gelecek, evinizde sohbet edecek, belki film izleyeceksiniz. Onlara şöyle en lezzetlisinden bir atıştırmalık yapmak istemez miydiniz?

Oluk oluk akan cheddar'ı yeter: Cheddar dolgulu mücver tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?