Leopar Poğaça Tarifi

İçinde ya da Üzerinde Yumurta Kullanmadan Hazırlanan 8 Farklı Poğaça Tarifi

Favorilerime
Ekle

Poğaçaları çok seviyor, sık sık farklı poğaça tarifleri denemeyi seviyor ama yumurta kullanamıyor ya da kullanmayı tercih etmiyorsanız büyük ihtimalle şu ana dek dilediğiniz gibi bir poğaça tarifi bulmakta epey bir zorlanmışsınız demektir.

Biliyorsunuz, birçok poğaça tarifinin hem içinde hem de üzerinde bol bol yumurta ya da yumurta sarısı kullanılıyor. Hal böyle olunca yumurta alerjisi olanlar, o an için evinde yumurta bulunmayanlar ya da yumurtanın kokusuna dahi tahammül edemeyenler mis gibi poğaçalardan mahrum kalmak zorunda kalıyor.

Oysa yumurta kullanmadan da çeşit çeşit poğaça hazırlamak, damakları şenlendirip çay saatlerini, kahvaltıları daha doyurucu bir hale getirmek mümkün. Nasıl mı?

Buyursunlar, sizi hemen birbirinden nefis ve pratik poğaça tariflerimize doğru alalım. İç harçlarını damak tadınıza ve evdeki malzemelere göre farklılaştırabileceğinizi söylemeden de geçmeyelim.

Tüm evi mis gibi poğaça kokuları sarsın!

 

  • Paçanga poğaça

Şu ana dek denemediyseniz yapar yapmaz "Neden daha önce onunla karşılaşmamışım" diyeceğiniz bir tarifle başlıyoruz! Görüntüsüyle kruvasanı kıskandıran, iç malzemesiyse paçanga böreğini imrendiren bir poğaça o.

Üstelik içinde de üzerinde de yumurta kullanmaya gerek yok: Paçanga poğaça tarifi

  • 3-2-1 poğaça

Ölçüleri tam tutuyor, bununla da kalmıyor, tarif bir seferde ezberlenecek kadar kolay ve birbirini takip eden malzemelerden oluşuyor. Yumurta sayısı ise sıfır.

En lezzetli geri sayım: 3-2-1 poğaça tarifi

  • 4-3-2-1 poğaça

Geri sayım işini sevenlere bir tarif daha! Yine bir seferde ezberlenecek kadar kolay malzeme listesiyle kalp çalan bir poğaça. Bu kez çok daha az malzemeli üstelik.

Mahlebi böyle alalım: 4-3-2-1 poğaça tarifi

  • Yumuşacık galeta unlu poğaça

Şimdi sadece yumurtayı değil, klasik unu da bir kenara alıyor ve galeta unuyla enfes bir poğaça hazırlıyoruz. Ne kadar pof puf olduğunu görünce "Bundan böyle tüm poğaçalarımı galeta unuyla yapmak istiyorum" diyebilirsiniz.

Peynirli harcıyla nefis: Yumuşacık galeta unlu poğaça tarifi

  • Sepet poğaça

Şekli, enfes kıymalı harcı, sunumu... Bu poğaça, her haliyle bugüne dek denediklerinizden farklı!

Daha fazla vakit kaybetmeden tanışın onunla: Sepet poğaça tarifi

  • Leopar poğaça

Sunumuyla da lezzetiyle de farkını ortaya koyan poğaçalardan bir diğeriyle devam ediyoruz. Son zamanların en popüler tariflerinden leopar poğaça, sıra dışı görüntüsüyle daha yemeden insanı kendine hayran bırakan lezzetlerden.

Yapımı da düşündüğünüzden çok daha kolay üstelik: Leopar poğaça tarifi

  • Ev yapımı çıtır simit

Nefis poğaça tariflerimizi sıralarken size yine yumurta kullanmadan yapabileceğiniz, evde bir kez yapınca bir daha hazır olarak almak istemeyeceğiniz efsane bir simit tarifi vermeden de geçmek istemedik.Yumurta sayesinde değil pekmez sayesinde nar gibi kızarıyor o!

Susamları hazırlayın, başlıyoruz: Ev yapımı çıtır simit tarifi

  • Sizden gelenler bonusu: Rulo poğaça

Rulo Poğaça Tarifi

Rulo Poğaça Tarifi

Mayalı, tereyağlı enfes bir hamur hazırlıyor, iç harcında da peynir kullanıyorsunuz. İçinde yumurta kullanmadığınız için gönül rahatlığıyla da buzluğa atıp uzun süre saklayabiliyorsunuz... Enfes değil mi?

Bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Rulo poğaça tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?