Yağ Çekmeden Kısa Sürede Hazırlanıp Puf Puf Kabaran 11 Mayasız Pişi Tarifi

https://yemek.com/tarif/sodali-pisi/ | Sodalı Pişi Tarifi
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
253995 takipçi1973 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Mayıs 6, 2019
Zeynep Çetin
Mayıs 11
Cemre Özgüzel
Aralık 12, 2019
Cemre Özgüzel
Mayıs 22

Şu sıralar maya bulmakta zorlanıyorsanız ya da mayalı hamur hazırlama konusunda kendinize pek güvenmiyor, hamurun mayalanma süresini uzun uzun beklemek istemiyorsanız sizi hemen bu mayasız pişi tariflerine doğru alalım.

Evet, doğru duydunuz. Genel olarak maya kullanarak hazırlamaya alışık olduğumuz puf puf pişileri bu kez maya kullanmadan yapmanın yollarını anlatacağız. Yine puf puf kabarsın, yumuşacık olsun diye evdeki diğer malzemelerden destek alacağız.

"Acaba çok yağ çeker mi?" gibi endişeleriniz de olmasın, fazla yağ çekmemesi için uygulamanız gereken tüm püf noktalarını da anlatmadan geçmeyeceğiz tabii ki.

Sözün kısası, biz bugün yağ çekmeden kısa sürede şipşak hazır olacak, puf puf kabaracak birbirinden farklı mayasız pişi tarifleri hazırlamak için mutfaktayız, sizi de bekleriz.

 • Mayasız pişi tarifi

Evde maya yoksa, biraz kabartma tozu ve yarım şişe sodayla da mis gibi pofuduk pişiler hazırlanabilir. Bakınız, biz yaptık, oldu.

Şimdi sıra sizde: Mayasız pişi tarifi

 • Mayasız kolay pişi tarifi

Eğer evde 1 şişe dahi soda yok diyorsanız onun da kolayı var. Hep söylediğimiz gibi mutfakta imkansız diye bir şey yok, siz yeter ki pişi hazırlamak isteyin, mayasız da yaparız...

Sodasız da olur: Mayasız kolay pişi tarifi

 • Karbonatlı pişi tarifi

Hemen yarın sabah tüm ev ahalisini mutlu edebileceğiniz, yaparken de sizi çok yormayacak, uzun uzun mayalanmasını beklemeyeceğiniz mis gibi pişiler hazırlasak ya! Fazla yağ çekmemesinin tüm püf noktalarıyla...

Puf puf kabaran haliyle karşınızda: Karbonatlı pişi tarifi

 • Üç malzemeli pişi tarifi

Her gün alışverişe gitmemek için elinizdeki malzemeleri idareli kullanmaya özen gösteriyorsanız, evde diğer tarifleri uygulayabileceğiniz malzemeler kalmadıysa kendinizi pişi gibi enfes bir lezzetten mahrum bırakmak zorunda değilsiniz aslında. Onu yapmak için üç malzeme de yeter.

İşte bu kadar kolay: Üç malzemeli pişi tarifi

 • İçi dolgulu mayasız pişi tarifi

Tek bir tarifle en mükellef kahvaltı menüsünü hazırlamak mümkün! İçi en sevdiğimiz malzemelerle dolu bu kolayca hazırlanan pişiyi çok sevecek, her sabah yapmak isteyeceksiniz, eminiz.

Bu lezzet keşke hiç bitmese: İçi dolgulu mayasız pişi tarifi

 • Arapgir pişisi tarifi

Belki de onu daha önce hiç denemediniz, hatta adını dahi ilk kez duyuyorsunuz. Ziyanı yok, daha fazla vakit kaybetmeden onunla tanışın istiyoruz. Çünkü bu pişi, lezzetiyle bugüne dek denediklerinizi unutturacak kadar nefis.

Malatya mutfağına teşekkürlerimizle: Arapgir pişisi tarifi

 • Sodalı pişi tarifi

Pişerken fazla yağ çekmeyen, pofudukluğundan ödün vermeyen bir pişi tarifi daha! Dilerseniz içine farklı malzemelerle enfes bir harç hazırlayıp ekleyebilir, dilerseniz kahvaltıda onu sofranın başköşesine oturtabilirsiniz.

Siz onu en çok neyle yemeyi seversiniz: Sodalı pişi tarifi

 • Patatesli pişi tarifi

Yaptığınız tüm pişilerin en renklisi, en bol malzemelisi olmaya aday bir lezzette sıra. İçindeki patates, biber ve maydanoz sayesinde sofranın en renkli ismi olacak, tadınaysa kimse doyamayacak.

Yedikçe yemek isteyeceksiniz: Patatesli pişi tarifi

 • Balon pişi tarifi

Evdeki malzemelerle ele yapışmayan yumuşacık bir hamur hazırlıyor, mayalanmasını beklemek zorunda kalmadan şekillendirip mis gibi kızartıyoruz. Sonrası alabildiğine lezzet...

Sonrası sofrayı saran enfes bir koku oluyor: Balon pişi tarifi

 • Yağ çekmeyen pişi tarifi

Yanlış anlaşılmasın, onu fırında pişirmeyecek, yine yağda nar gibi kızartıp çıtır çıtır olmasını sağlayacağız ama bu kez o hep yaptıklarınız gibi bol yağlı olmayacak, damakta yağ tadı değil, sadece pişinin nefis lezzeti kalacak.

Tüm bunlar için bilmeniz gerekenlerse hemen burada: Yağ çekmeyen pişi tarifi

 • Kabartma tozlu pişi tarifi

Kabartma Tozlu Pişi Tarifi

Kabartma Tozlu Pişi Tarifi

Evde sadece maya değil, aynı zamanda karbonat ya da soda da yoksa hemen vazgeçmeyin mis gibi pişilerden. Sadece kabartma tozuyla da puf puf kabaran enfes pişiler yapmak mümkün.

Hatta çok kolay: Kabartma tozlu pişi tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?