https://yemek.com/tarif/ayran-corbasi/ | Ayran Aşı Çorbası Tarifi

Evdeki Bakliyatları Değerlendirmenin En Güzel Yolu 12 Doyurucu Nohutlu Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Şifa dolu, içimizi sımsıcak yapan nefis çorba tariflerine protein ve doyuruculuk eklemek için sıvıyoruz kollarımızı bugün. Baklagillerin en nefislerinden nohutu da çorbalarımıza ekliyor, besleyiciliğine besleyicilik katıyoruz.

Evdeki nohutları değerlendirmenin de en güzel yollarından olan bu nohutlu çorba tarifleri sofranıza zenginlik ve lezzet katacak.

Buyursunlar.

 • Köme çorbası tarifi 

Yoğurtlu çorbaları sevenlerin denemesi gereken yöresel bir çorba bu. Kırşehir mutfağından çıkıp gelen bu çorbada nohut dışında buğday ve yeşil mercimek de var.

Kırşehir'den geliyor: Köme çorbası tarifi

 • Nohutlu köfteli çorba tarifi 

Tek kasesiyle doyuran bir çorba arıyorsanız doğru tariftesiniz. İçinde minik minik köftelerin de olduğu bu çorba tam bir protein kaynağı.

Daha ne olsun: Nohutlu köfteli çorba tarifi

 • Ayran aşı çorbası tarifi 

İçindeki bakliyatlar sayesinde ana yemek kadar doyurucu olan ayran aşı çorbasının yapımı da pek kolay. Yaz sofralarına da çok yakışıyor üstelik.

Her mevsimin çorbası: Ayran aşı çorbası tarifi

 • Lebeniye çorbası tarifi 

Güneydoğu Anadolu bölgemizde sıklıkla tüketilen bir çorbada sıra. Yayla çorbasını sevenlerin keyifle içeceği lebeniye çorbası en zengin çorbalarımızdan.

Kıvamı yeter: Lebeniye çorbası tarifi

 • Şorbik tarifi

Düğün çorbası olarak da bilinen şorbik hem çorba hem de ana yemek olarak tüketilebilen bir lezzet. İçinde kuşbaşı et de var, nohut da...

Doymamak imkansız: Şorbik tarifi

 • Yüksük çorbası tarifi 

İsmini içerisindeki mantıların hazırlanması için, hamuru küçük yuvarlaklar şeklinde kesmeye yarayan yüksükten alan bu çorbanın içinde mantı da var, nohut da...

Mantı çorbası da derler: Yüksük çorbası tarifi

 • Topalak çorbası tarifi 

Kökleri Konya yöresine ait bir çorba bu. İçinde nohudun yanı sıra bulgur köfteleri de var. Bu yönüyle analı kızlı tarifini sevenler onu da hemen bağrına basacak.

İddialı çorbalarımızdan: Topalak çorbası tarifi

 • Alaca çorba tarifi 

İçinde nohut ve mercimek gibi bakliyatları bulunduran alaca çorbası Gaziantep mutfağından soframıza konuk oluyor. Bu nefis lezzetin sırrı ise içindeki tarhunda saklı.

Farklı aromasıyla: Alaca çorba tarifi

 • Yarma çorbası tarifi 

İsmini içindeki yarma yani buğdaydan alan bu çorba nohutla zenginleşiyor, en doyurucu çorbalardan birine dönüşüyor. Üstelik mideyi de hiç yormuyor.

Afiyetle: Yarma çorbası tarifi

 • Kaz Dağı çorbası tarifi 

Bol bakliyatlı ve tavuk etli bir çorba bu, yetmiyor bir de içinde tarhana var. Bir çorbadan bekleyebileceğiniz her şey onda mevcut.

Çok farklı: Kaz Dağı çorbası tarifi

 • Tereyağlı mantı çorbası tarifi 

Buzluktaki mantıları, köfteleri çıkarın. Nohutları haşlayın. Çünkü mis gibi tereyağı kokusuyla kaşık kaşık içme isteği uyandıran bir çorba yapacağız.

Mis gibi oldu: Tereyağlı mantı çorbası tarifi

 • Nohutlu soğuk çorba tarifi 

Nohutlu Soğuk Çorba Tarifi

Nohutlu Soğuk Çorba Tarifi

Havaların ısındığı günlere de bir miras bırakalım dedik ve ferah mı ferah bir öneriyle geldik. İçindeki buğday, yoğurt ve nohutla son derece besleyici bir lezzetle tanışın.

Ferahlık garantili: Nohutlu soğuk çorba tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?