https://yemek.com/tarif/patates-keki/ | Patates Keki Tarifi

Acıktığınız Her Ana Uyacak Mükemmel Dokulu 9 Patatesli Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Bu kez, kek dendiğinde akla ilk gelen o tatlı mı tatlı keklerden değil, tuzlu, içinde bolca patates kullanarak yapabileceğiniz keklerden söz edeceğiz size.

Evde geçirdiğiniz bu zamanlarda midenizden gurultular yükseldiğinde hemen "Ne atıştırsam" diye düşünüyorsanız, çayınıza eşlik edecek tuzlu lezzetler arıyorsanız bu patatesli kek tariflerine bayılacaksınız. Patates sayesinde sıradan keklerden çok daha farklı bir doku kazanıyor, börek tadında, hatta böreklerden bile nefis bir lezzet sunuyorlar. Yapımı derseniz, sizi çok yormayacağından emin olabilirsiniz.

Bu kez patatesleri kek yapmak için tezgahların üzerine alalım, bu patatesli kek tarifleri ile sizi bir an önce tanıştıralım.

  • Unsuz patates keki tarifi

Evde un kalmadıysa ya da glutensiz beslenmeniz gerekiyorsa kek gibi enfes bir lezzetten kendinizi mahrum etmek zorunda değilsiniz aslında.

Patates yardıma koşmaya hazır: Unsuz patates keki tarifi

  • Patatesli kek tarifi

Bir tarif düşünün, isteyenler kahvaltıda, isteyenler çay saatinde, hatta isteyenler ana yemeklerin yanında onu değerlendirebiliyor, nefis tadı ve dokusuyla bu tarif...

Bir kekten çok daha fazlasını sunuyor: Patatesli kek tarifi

  • Patates keki tarifi

Kat kat dizilen patateslerin süt, yoğurt ve kaşar peyniri sayesinde muazzam bir doku kazandığı bu tarif, hem çay saatlerinize hem de yemeklerinizin yanına çok yakışacak, bir dilimi tıka basa doyursa da yemeye devam etmek isteyeceksiniz.

En lezzetli eşlikçi: Patates keki tarifi

  • Patatesli peynirli kek tarifi

İçinde patates, peynir ve dereotunun muazzam uyumu saklı bu kek, karnınız kazınmaya başladığında elinizin altında hep olsun isteyeceğiniz nefis bir atıştırmalık. Yanına da çay demlensin, bu lezzet hiç bitmesin.

Islak kek dokusunda: Patatesli peynirli kek tarifi

  • Muffin kalıbında patatesli kek tarifi

Bir bütün halinde değil de herkese porsiyon halinde ikram edebileceğiniz bir kek yapmak isterseniz onun da çözümü var. Bu kez patateslerle birlikte muffin kalıplarını da tezgaha çıkarın, hemen başlayalım.

Tadına bakan herkesin tarifini istediği bir lezzet: Muffin kalıbında patatesli kek tarifi

  • Sebzeli kek tarifi

Kek yapma yolculuğunda patatesi tek başına bırakmak istemiyorsanız diğer sevdiğiniz sebzelerden de gönül rahatlığıyla destek alabilir, çok daha besleyici ve lezzetli bir keke imza atabilirsiniz.

Sebze sevmeyenlere dahi onları sevdirme garantili: Sebzeli kek tarifi

  • Bal kabaklı patatesli kek tarifi

Bal kabağının mevsimi geçti belki ama zamanında onları buzlukta nasıl uzun süre saklayabileceğinizi söylemiştik. Eğer siz de bunu uyguladıysanız şimdi buzlukta bekleyen bal kabakları ile yapabileceğiniz en lezzetli tariflerden biriyle sizi tanıştırabiliriz.

Yanına da yoğurt sos yapalım: Bal kabaklı patatesli kek tarifi

  • Patatesli pratik kek tarifi

Hazırlaması 25 dakikanızı alacak, pratik ve bir o kadar da nefis bir kek tarifi duruyor karşınızda. O fırında pişerken size de mis gibi bir çay demlemek kalıyor.

Mükemmel ikili: Patatesli pratik kek tarifi

  • Kahvaltılık patates keki tarifi

Kahvaltılık Patates Keki Tarifi

Kahvaltılık Patates Keki Tarifi

Kahvaltıda hep aynı şeyleri yemekten sıkıldıysanız bu tarif, kahvaltı sofranıza da midenize de iyi gelecek demektir. Kahvaltı sofrasına çok yakışan lezzetler aynı tarifte buluşuyor, ortaya bir oturuşta dilimlerce yemek isteyeceğiniz bu lezzet çıkıyor.

Tek başına dev bir kahvaltı menüsü adeta: Kahvaltılık patates keki tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?