https://yemek.com/tarif/cakalli-menemeni/ | Çakallı Menemen Tarifi

Kahvaltılarınıza Farklılık ve Kolaylık Katacak 11 Yöresel Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Artık evlerde daha çok kahvaltı ediliyor, sürekli evde kalmaya özen gösterdiğimiz için yeri geldiğinde akşam yemeği yerine dahi hemen bir kahvaltı sofrası kurabiliyoruz, doğruya doğru.

Hal böyle olunca klasik kahvaltılıklardan yavaş yavaş sıkılmaya başlayanlar, "Daha az malzemeyle farklı olarak ne yapabilirim" diye düşünmeye başlayanlar da oluyor, onları da anlıyor ve nefis önerilerle geliyoruz!

Evdeki malzemeleri idareli kullanmanızı sağlayacak, birçoğu az malzemeli bu değişik tariflere göz atın ve içlerinden en sevdiklerinizi hemen kaydedip ihtiyaç anında hemen değerlendirin. Ülkemizin dört bir yanından çıkıp gelen, her biri bir an önce keşfedilmeyi bekleyen öyle nefis yöresel tariflerimiz var ki...

İşte karşınızda kahvaltı için yöresel tarifler!

 • Yumurta dolması tarifi

"Kahvaltı yumurtasız olmaz" diye düşünüyor ama her gün de haşlanmış yumurta ya da omlet yemekten de zaman zaman yoruluyorsanız sizi hemen böyle alalım...

Bursa mutfağından çıkan bu lezzetle hemen tanışın: Yumurta dolması tarifi

 • Kaygana tarifi

Tek bir tarif hazırlayıp sofradaki herkesi afiyetle doyurmak isterseniz aradığınız o tarif tam da karşınızda duruyor. İçindeki bolca malzeme sayesinde gözler yanında peynir dahi aramıyor. Çaylar demlensin...

Karadeniz mutfağından çıkan bu lezzetle güne başlansın: Kaygana tarifi

 • Murtuğa tarifi

Sadece 4 malzemeyle hazırlanıyor, yumurta belki de daha önce hiç denemediğiniz enfes bir haliyle karşımıza çıkıyor.

Van mutfağına teşekkürlerimizle: Murtuğa tarifi

 • Nergizleme tarifi

Yemek yemeyi durduramadığı için kilo almaktan iyiden iyiye endişe edenler, hatta kilo almaya başlayanlar için de nefis bir önerimiz var. Kendisi hem çok doyurucu, hem bol vitaminli hem de çok hafif!

Destek bu kez Diyarbakır mutfağından geliyor: Nergizleme tarifi

 • Muhlama tarifi

Bir kez daha Karadeniz mutfağına uzanıyor, halihazırda ünü bölge sınırlarını çoktan aşmış olan muhlamayı soframıza konuk ediyoruz. Ekmek banmaya doyamayacağınız bu lezzeti evde yapmak düşündüğünüzden çok daha kolay.

Tüm püf noktalarıyla, karşınızda: Muhlama tarifi

 • Sürk peyniri tarifi

Evde muhlama hazırlayacak özellikte bir peyniriniz yoksa ya da şöyle daha pratik, daha bol baharatlı bir kahvaltılık hazırlamak isterseniz onun da çözümü Hatay mutfağından geliyor. Evde, ellerinizle dahi kolayca hazırlayabileceğiniz çökelek ile kısa sürede enfes bir tat elde etmek mümkün oluyor.

Üzerine zeytinyağı gezdirip afiyetle yeniyor: Sürk peyniri tarifi

 • Çakallı menemeni tarifi

Kahvaltıya en çok yakıştırdığınız lezzetlerden biri menemen ise hemen yaklaşın böyle. Menemeni daha önce hiç böyle denemediyseniz bile en yakın zamanda denemeli, menemenin en lezzetli haliyle bir an önce tanışmalısınız.

O, bir Samsun mutfağı harikası: Çakallı menemeni tarifi

 • Sivas katmeri tarifi

Farklı yörelerde çok farklı şekillerde hazırlanan katmeri bir de Sivas usulü deneyin. Mis gibi tereyağı kokusuyla sofrada yerini alsın, henüz sıcacıkken afiyetle yensin.

Hamur işlerini kahvaltıya çok yakıştıranlar bu tarifte buluşuyor: Sivas katmeri tarifi

 • Pekmezli kaçamak tarifi

Şimdi de Edirne mutfağına uzanıyor ve içindeki pekmez sayesinde her lokmada enerjinizi katlayacak farklı bir kahvaltılıkla sizi tanıştırmak istiyoruz.

Kıvamı ve lezzetiyle bağımlılık yapan bir lezzet: Pekmezli kaçamak tarifi

 • Peynirli ve çörek otlu horis tarifi

Farklı ve yöresel kahvaltılıklar keşfetmeye devam ettiğimiz listemizde sıra geldi sizin mutfaklarınızdan çıkan enfes lezzetlere. Erzurum mutfağının en özel tatlarından horis ile şu zamana dek tanışmadıysanız hemen yarın sabah için onu yapılacaklar listenize eklemelisiniz.

Bu nefis tarif için teşekkür ederiz Selen, ellerine sağlık: Peynirli ve çörek otlu horis tarifi

 • Leylek giliği tarifi

Leylek Giliği Tarifi

Leylek Giliği Tarifi

Şimdi de sırada Fatostastan'ın ellerinden çıkan, sadece 4 malzeme ile hazırlanan bir kahvaltılık var. Tokat mutfağının en sevilen hamur işleri arasında sayılan, ismiyle ilk kez duyanları şaşırtan, tadına bakanları ise kendine hayran bırakan bir lezzet o.

Hazırlaması sadece 15 dakika: Leylek giliği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?