Mutfakta Hayat Kurtaran Püf Noktalarıyla: Dondurulmuş Kıyma Nasıl Çözdürülür?

yemek.com
Cemre Özgüzel
Boyum ocağa yetişmeden yemek yapmaya başlamışım. Hala yetişmiyor.
Cemre Özgüzel
253904 takipçi1306 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Eylül 19, 2017
Cemre Özgüzel
Temmuz 17
Cemre Özgüzel
Temmuz 16
Zeynep Çetin
Ekim 24, 2016

Hızlıca bir yemek yapmak istediniz, acil misafiriniz geliyor ya da canınız etli bir yemek istiyor. Buzluktaki kıymayı da bir gün önceden buzdolabına indirmeyip çözdürmediniz ya da çözdürmek için vaktiniz var. Her iki durum için de mutfakta hayat kurtaracak önerilerimiz var. Hadi alın buzluktan kıymalarınızı. Bu yöntemlerle hızlıca çözdürüp nefis kıymalı yemekler hazırlayalım onlardan.

Hazırsanız, başlıyoruz.

Dondurulmuş kıyma nasıl çözdürülür?

dondurulmus-kiyma-nasil-cozdurulur

Hepimizin bildiği gibi kıymayı çözdürmenin en doğru yöntemi bir gece önceden buzdolabına indirmek. Bu sayede etin içerisinde bakteri üremesine neden olmadan, yavaş yavaş en güvenilir şekilde buzları eriyecektir ve kullanıma hazır hale gelecektir. Dilerseniz bir kabın içerisine alıp oda sıcaklığında, doğrudan gün ışığı almayan bir konumda, hava almamasına özen göstererek de kıymalarınızı çözdürebilirsiniz.

dondurulmus-kiyma-nasil-cozdurulur2

Eğer vaktiniz yoksa ve evinizde mikrodalga fırın varsa işiniz çok kolay demektir. Mikrodalgaların buz çözdürme özelliği varsa o özelliği kullanarak kıymalarınızı hızlıca çözdürebilirsiniz.

dondurulmus-kiyma-nasil-cozdurulur1

Eğer vaktiniz ve mikrodalganız da yoksa donmuş kıymanızı bir tepsinin üzerine alın. Etin üzerine içi su dolu bir tencere oturtun. Bu sayede etinizin kalınlığına göre kısa bir sürede çözüldüğünü göreceksiniz. Merak ettiğiniz diğer detaylar için sizi buradan alalım: Bildiğiniz Yöntemleri Unutmanın Vakti Geldi: Donmuş Et Aslında Nasıl Çözülür? Bu yöntemlerle çok kısa bir sürede kıymanızı çözdürerek tüketilebilir hale getirebilirsiniz. Şimdiden ellerinize sağlık diyoruz!

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?