Mamzana Tarifi

"Mantının Yanına Ne Gider?" Diyenlere Mantı ile Sunulabilecek 12 Nefis Tamamlayıcı Tarif

Favorilerime
Ekle

Özene bezene hazırladığınız mis gibi mantılar sofradaysa aslında başka hiçbir şey olmasa da o sofra dünyanın en lezzetli sofralarından biridir ama siz yine de "Mantının yanına ne gider?" diye düşünüyorsanız yanıt vermeden olmaz.

Olur da misafirleriniz için özel bir sofra kurmak, çorbasından tatlısına dek eksiksiz bir menü hazırlamak isterseniz ya da kalabalık sofralar için mantının yanını zenginleştirmeyi planladıysanız sizi hemen aşağıdaki tariflerimize doğru alabiliriz.

Mantı ile enfes bir uyum yakalayacak bu lezzetler sayesinde kurduğunuz sofradan mutsuz kalkan tek bir kişi bile olmayacak, herkes için bu yemek en unutulmaz anılar arasında yerini alacak.

Şimdiden ellerinize, emeklerinize sağlık.

 • Domates çorbası tarifi

Ana yemeğinizin mantı olacağı bir sofrada başlangıç olarak değerlendirebileceğiniz en lezzetli tariflerden biri kesinlikle domates çorbası. ASöz konusu mantı olduğunda ana yemeğe midenizde daha fazla yer kalması adına içine kaşar peyniri ilave etmeden servis etmenizi öneririz.

Nasıl da uyumlu: Domates çorbası tarifi

 • Düdüklüde ezogelin çorbası tarifi

Eğer mantıyı hazırlarken çok vakit harcadıysanız ve yemeğe artık çok az bir vakit kaldıysa çorba olarak hem diğer birçok çorbaya göre risksiz olan, başka bir deyişle hemen hemen herkesin bayılarak içtiği hem de düdüklü tencere sayesinde çok kısa sürede hazır olacak bu nefis çorbayı tercih edebilirsiniz.

Şipşak hazır olur: Düdüklüde ezogelin çorbası tarifi

 • Mercimek çorbası tarifi

Ezogelin çorbasından söz etmişken, ondan bile çok sevilen, mutfağımızın en klasik lezzetlerinden mercimek çorbası tarifimizi vermeden olmaz. Ezogelin çorbasını sevmeyenler olabilir ancak mercimek çorbasını sevmeyen biri henüz bulunamadı. Mantıdan önce mideleri şenlendirme görevini ona da gönül rahatlığıyla emanet edebilir...

Tüm konuklarınızı mutlu edebilirsiniz: Mercimek çorbası tarifi

 • İmambayıldı tarifi

Çorbamızı seçtiğimize göre geçelim biraz da zeytinyağlılara. Başta da söylediğimiz gibi aslında sofrada mantı varsa başka hiçbir lezzet olmadan da herkesi mutlu edebilirsiniz ama "Ben mantının yanına en az 1 çeşit zeytinyağlı da yapmak istiyorum" derseniz hakkınızı ondan yana kullanabilirsiniz.

Patlıcanın en sevilen, en ferah hali: İmambayıldı tarifi

 • Barbunya tarifi

Sofranız daha doyurucu olsun, yine en az bir tane zeytinyağlı olsun isterseniz barbunyadan da destek alabilirsiniz. Kalabalık bir misafir grubu için sofralar kuracaksanız ve yaptığınız mantının herkesi doyurmaya yetmeyeceğini düşünüyorsanız bu barbunya hem içinizi rahatlatmaya hem de herkesi tıka basa doyurmaya yeter.

Zeytinyağlıların en doyurucusu: Barbunya tarifi

 • Yağlı biber turşusu tarifi

Mantının yanında bol bol turşu ya da acı tüketmeyi sevenlerdenseniz, misafirlerinizin gelmesine de en az 4 gün varsa mantınızın yanında ikram etmek üzere şöyle enfes bir turşu da hazırlayabilirsiniz. Evet, sadece 4 gün içinde hazır olacak...

Herkesin aklını başından alacak kadar da lezzetli olacak: Yağlı biber turşusu tarifi

 • Ferah salata tarifi

Üzerinde bolca yoğurt sosla ikram edilen bir mantının yanına salata hazırlamayı düşünüyorsanız şöyle ferah mı ferah bir salata tercih edin deriz. Hem hazırlaması çok pratik hem de mantıyla uyumu nefis.

İşte bu kadar: Ferah salata tarifi

 • Mamzana tarifi

Mantının başrolde olacağı sofranızda biraz da farklılık olsun isterseniz salata ya da meze olarak Edirne mutfağı başta olmak üzere Trakya'da çok sık yapılan nefis lezzetlerden mamzana da yardıma koşmaya hazır, bizden söylemesi.

Kaşıklayalım: Mamzana tarifi

 • Sütlaç tarifi

Çorbasından zeytinyağlısına enfes bir mantı sofrası hazırladınız, herkes tatlının daha ismi dahi geçmeden tıka basa doydu, şimdiden tahmin edebiliyoruz. O zaman tatlıyı hafif tutalım...

Şöyle tam kıvamında bir sütlaç yapalım: Sütlaç tarifi

 • Yalancı tavukgöğsü tarifi

"Sütlacın içinde pirinç var, biraz daha hafif bir sütlü tatlı alayım" diyenleri de hemen böyle alalım. Klasik muhallebi tarifinden çok daha lezzetli ve kıvamlı olan, gerçeğini aratmayacak bir tavukgöğsü tatlısı hazırlayalım.

Tahmin ettiğinizden çok daha kolay: Yalancı tavukgöğsü tarifi

 • Şekerpare tarifi

"Türk mutfağının en özel lezzetlerinden mantımı hazırlamışım, yanına kusursuz lezzetler yapmışım, tatlı da şerbetli olsun" diyenleri de hemen böyle alalım. Mutfağımızın en sevilen tatlılarından şekerpareyi hep birlikte hazırlayıp misafirlere şov yapalım.

Tam ölçülü enfes reçetesiyle karşınızda: Şekerpare tarifi

 • Yoğurtlu kalburabastı tarifi

Hamurunda katı yağ kullanmadan hazırlayıp kolayca şekil veriyor, içindeki yoğurt sayesinde enfes bir kıvamda olan bu tatlı ile kurduğumuz mantı sofrasının günlerce konuşulmasını sağlıyorsunuz. Mis.

Tadı damaklarda kalacak: Yoğurtlu kalburabastı tarifi

Tarifini vermeden geçmek olmaz bonusu: Mantı tarifi

https://yemek.com/tarif/manti/ | Mantı Tarifi

Mantı Tarifi

Mantının yanına ne gider dedik, çorbasından tatlısına eksiksiz bir menü hazırladık. Ama bu kadar çok mantıdan söz etmişken tarifini vermeden geçmek olmaz. Tam kıvamında enfes bir mantı tarifi arıyorsanız...

Buyursunlar: Mantı tarifi

Klasik mantıdan farklı bir mantı hazırlamak isterseniz sizi hemen şöyle de alabiliriz: Her Gün Yeseniz Bile Bıkmayacağınız Kadar Nefis 20 Farklı Mantı Tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?