Limon Sorbe Tarifi

İftardan Sonra 15-20 Dakikada Hazırlayabileceğiniz 9 Hafif Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

İftardan sonra içilen çayın tadı muazzam olur. Tabii o çayın yanında güzel bir tatlı da olunca o çayı içen insanın kendinden geçmesi işten bile değildir.

Listemizdeki tatlıları hazırladıktan sonra tatlının ağırlığıyla kendinizden geçmeyi geçmişte bırakacaksınız. Yani sadece keyiften kendinizden geçebilirsiniz. Asla tatlıların ağırlığından kendinizden geçmeyeceksiniz. Çünkü bu tatlılar tabaklardan uçacak kadar hafif ve bir o kadar da pratikler.

İftardan sonra çat kapı misafirleriniz gelmiş olabilir, canınız pratik ve hafif bir tatlı çekmiş olabilir, artık şerbetli tatlıları mazide bırakmış olabilirsiniz... İşte bu tatlılar böyle anlar için en nefisinden kurtarıcınız olacaklar.

Buyursunlar:

  • Fincan tatlısı


Pratik olduğu kadar da gösterişli olan bu tatlımızı yanına koyacağınız ince belli çayınız bile kıskanacak.

Güzelliğiyle büyüler: Fincan tatlısı tarifi

  • Pişmeyen kurabiye

İftardan sonra veya önce yapabileceğiniz bu tatlımız tam olarak "çat kapı" gelen misafirlere göre. Çok kısa bir süre içinde hazırlayabileceğiniz bu kurabiyeler hem rafine şekersiz hem de onları pişirmenize bile gerek yok.

Tarifini kasada saklayacaksınız: Pişmeyen kurabiye tarifi

  • Su muhallebisi


Hafifliğiyle sofrada duramayıp uçmaya başlayacak bu tatlımız yapılışıyla da oldukça pratik. İftardan sonra kendinizi perişan etmeden çok kısa bir sürede hazırlayabilirsiniz.

Kaşık kaşık uçacak: Su muhallebisi tarifi

  • Limon sorbe


Mayıs'ın son günlerine doğru sıcaklıklar daha da hissedilmeye, yaz bu ramazanda da ağırlığını ortaya koymaya başlayacaktır. İşte böyle sıcak günlerde iftardan sonra ferahlamak isterseniz oldukça pratik olan limon sorbe tarifimizi tercih edebilirsiniz.

Limon sevdalılarını böyle alalım: Limon sorbe tarifi

  • Elmalı lezzet topları


Arzu ettiğiniz bisküvi ve kuruyemiş çeşitleriyle yapabileceğiniz bu pratik tatlı buzdolabınızdaki fazla elmaları en lezzetli şekilde değerlendirmeniz için de ideal.

İster iftarda ister sahurda: Elmalı lezzet topları tarifi

  • Köpük muhallebi

Köpük Muhallebi Tarifi

Damaklarda şenlik yaratacak, inanılmaz hafiflikte olan bu tatlı özellikle klasik muhallebi tarifinden sıkılanlara göre. Takipçilerimizden tencerekapak'ın mutfağından geliyor.

Keyiften köpürtür: Köpük muhallebi tarifi

  • Chia tohumlu şekersiz sütlaç


Geleneksel sütlacın içindeki pirinç oranını azaltıp, chia tohumu ekleyip; şeker ve nişasta kullanmadan hazırlanan oldukça hafif bir tatlı. Farklı tatlar denemek isterseniz tam sizlik.

Farklılıklara açık olanlara: Chia tohumlu şekersiz sütlaç tarifi

  • Fit brownie

Bu brownie kuru fasulyeyle hazırlanıyor. Evet, yanlış okumadınız bildiğiniz kuru fasulye. Un yerine kullanılan kuru fasulye ne kadar kulağa garip gelse de damaklara şahane gelecek. handesukran'ın ellerinden çıkan bu lezzet bir an önce denenmeyi bekliyor.

Sıra dışı ve nefis: Fit brownie tarifi

  • Güllaç

11 ay boyunca beklediğimiz güllaç bu listede olmasaydı, olmazdı. Pratik olduğu kadar hafif de olan güllaç mutfağımızın medar-ı iftiharı.

Ramazan demek sen demek: Güllaç tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?