https://yemek.com/tarif/bademli-lokmalik-kurabiye/ | Bademli Lokmalık Kurabiye Tarifi

Türk Kahvesinin Yanında İyi Giden 11 Pratik ve Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Günün her anına uygun, yorgunluk alan, mutlu eden, her yudumu ayrı bir lezzet olan mis gibi Türk kahvesi, kahvemiz...

Tek başına bile mutlu etmeye yetse de bugün istiyoruz ki onun yanına en iyi giden lezzetleri bir araya getirelim, Türk kahvesinin yanına ne iyi gider, Türk kahvesinin yanına ikramlık olarak neler sunabilirsiniz tek tek anlatalım.

Eğer siz de günde 1 fincan Türk kahvesi içmeden yapamayanlardansanız, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle bir araya geldiğinizde konu mutlaka "Hadi bir Türk kahvesi içelim"e geliyorsa buyurun böyle. Kahvenin yanına iyi giden bu ikramlık tarifler ile sizi hemen tanıştıralım.

 • Portakallı lokum tarifi

Türk kahvesinin yanına, yine mutfağımızdan çıkan ve ünü tüm dünyaya yayılan mis gibi lokumlar iyi gider, biliyorsunuz. Tam da bu yüzden şöyle ferah ferah bir lokum hazırlayarak başlıyoruz.

Üstelik sadece 4 malzeme ile: Portakallı lokum tarifi

 • Afyon lokumu tarifi

"Ben portakallı lokum yapmak istemiyorum" diyenleri de unutacak değiliz tabii ki! Afyon'a özgü, orijinalinde bol bol da kaymak kullanılan bu lokumu aldık, herkesin evde yapabileceği enfes bir hale getirdik.

Dilerseniz ve bulabilirseniz içinde siz de mis gibi Afyon kaymağı kullanabilirsiniz: Afyon lokumu tarifi

 • Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi

Toplam 27 dakikada hazırlayabileceğiniz kadar pratik ve bugüne dek belki de hiç denemediğiniz kadar farklı bir kurabiye bu. İçinde bol bol bisküvi kullanılan, lokumu da eksik edilmeyen lokmalık lezzetler...

Kahvenin yanına da nasıl yakışıyor: Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi

 • Pişmaniye kurabiye tarifi

Kahvenin yanına en çok yakışan isimlerden biri lokumsa, diğer ikisi de kesinlikle kurabiye ve pişmaniye. O zaman bize düşen de bu kez pişmaniye lezzetinde bir kurabiye hazırlamak ve bir taşla iki kuş vurmak olsun.

Nasıl da ağızda dağılıyor: Pişmaniye kurabiye tarifi

 • Antep fıstıklı çikolata küpleri tarifi

Eğer kahvenin yanına en çok çikolataları yakıştıranlardansanız bu küpler aklınıza başınızdan alacak, "Ben yaptım" deseniz de misafirleriniz uzunca bir süre buna inanmayacak.

Hazırlarından güzel: Antep fıstıklı çikolata küpleri tarifi

 • Kar topu tatlısı tarifi

Kahvenin yanına en çok lokmalık, mini mini tatlılar yakışıyor dedik, sunumuyla göz alan, lezzetiyle mutluluğu göklere çıkaran nefis toplar hazırladık.

Rüya gibi, bembeyaz bir güzellik: Kar topu tatlısı tarifi

 • Kekli truffle tarifi

Evde kalan, biraz da bayatlayan kekleriniz varsa onları gönül rahatlığıyla değerlendirebileceğiniz, pratik olduğu kadar da nefis bir önerimiz daha var! Bu lezzet toplarına kayıtsız kalabileni henüz kimse görmedi.

Yedikçe yemek isteyeceklerinizde bugün: Kekli truffle tarifi

 • Makaron tarifi

Türk kahvesi Fransız tatlısıyla buluşursa... Dünyanın tüm lezzetlerini geride bırakacak kadar güçlü bir ikili karşınızda! Kabul, makaron yapmak biraz zahmetli bir iş ama inanın sonunda verdiğiniz tüm emeğe değecek.

Tadı damağınızdan uzun süre gitmeyecek: Makaron tarifi

 • Kakaolu badem ezmesi tarifi

Sadece 3 malzeme ile, pişirme uğraşına bile girmeden, toplam 20 dakikada hazırlayabileceğiniz, çat kapı gelen misafirlerinize ve aniden bastıran tatlı krizlerinize en hızlı çözüm olarak değerlendirebileceğiniz bu tarifi en yakın zamanda denemeli, onu Türk kahvesinin yanında mutlaka yemelisiniz.

Yok böyle bir lezzet: Kakaolu badem ezmesi tarifi

 • Bademli lokmalık kurabiye tarifi

Badem, Türk kahvesinin yanına her haliyle çok yakışan kuruyemişlerden biri. Tam da bu yüzden Türk kahvesinin yanında sunacağınız ikramlıklarda onu gönül rahatlığıyla kullanabilir, badem ezmesi yapmayacaksanız mesela, şöyle lokmalık nefis kurabiyeler de hazırlayabilirsiniz.

Böyle de nefis: Bademli lokmalık kurabiye tarifi

 • Hurmalı lokum tarifi

Hurmalı Lokum Tarifi

Hurmalı Lokum Tarifi

"Ben tatlı yaparken rafine şeker kullanmak istemiyorum" diyenlere hurma ve baldan destek geldi! Ceviz içi, tarçın ve Hindistan cevizi de bu lezzete dahil olmadan edemedi...

Ortaya da işte böyle adına şiirler yazılası bir lezzet çıktı: Hurmalı lokum tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?