Hurma Topları Tarifi

Türk Kahvesinin Yanında İyi Giden 15 Pratik ve Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Günün her anına uygun, yorgunluk alan, mutlu eden, her yudumu ayrı bir lezzet olan mis gibi Türk kahvesi, kahvemiz... Tek başına bile mutlu etmeye yetse de bugün istiyoruz ki onun yanına en iyi giden lezzetleri bir araya getirelim, Türk kahvesinin yanına ne iyi gider, Türk kahvesinin yanına ikramlık olarak neler sunabilirsiniz tek tek anlatalım.

Eğer siz de günde 1 fincan Türk kahvesi içmeden yapamayanlardansanız, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle bir araya geldiğinizde konu mutlaka "Hadi bir Türk kahvesi içelim"e geliyorsa buyurun böyle. Kahvenin yanına iyi giden ikramlık tarifler ile sizi hemen tanıştıralım.

 • Portakallı lokum tarifi

Türk kahvesinin yanına, yine mutfağımızdan çıkan ve ünü tüm dünyaya yayılan mis gibi lokumlar iyi gider, biliyorsunuz. Tam da bu yüzden şöyle ferah ferah bir lokum hazırlayarak başlıyoruz.

Tarifi için: Portakallı lokum tarifi

Nefis lokum çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Afyon lokumu tarifi

"Ben portakallı lokum yapmak istemiyorum" diyenleri de unutacak değiliz tabii ki! Afyon'a özgü, orijinalinde bol bol da kaymak kullanılan bu lokumu aldık, herkesin evde yapabileceği enfes bir hale getirdik. Dilerseniz ve bulabilirseniz içinde siz de mis gibi Afyon kaymağı kullanabilirsiniz

Tarifi için: Afyon lokumu tarifi

Nefis lokum çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi

Toplam 30-35 dakikada hazırlayabileceğiniz kadar pratik ve bugüne dek belki de hiç denemediğiniz kadar farklı bir kurabiye bu. İçinde bol bol bisküvi kullanılan, lokumu da eksik edilmeyen lokmalık lezzetler...

Tarifi için: Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi

Nefis kurabiye çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Pişmaniye kurabiye tarifi

Kahvenin yanına en çok yakışan isimlerden biri lokumsa, diğer ikisi de kesinlikle kurabiye ve pişmaniye. O zaman bize düşen de bu kez pişmaniye lezzetinde bir kurabiye hazırlamak ve bir taşla iki kuş vurmak olsun.

Tarifi için: Pişmaniye kurabiye tarifi

Nefis kurabiye çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • 3 malzemeli çikolata dilimleri tarifi

Eğer kahvenin yanına en çok çikolataları yakıştıranlardansanız bu dilimler aklınıza başınızdan alacak, "Ben yaptım" deseniz de misafirleriniz uzunca bir süre buna inanmayacak.

Tarifi için: 3 malzemeli çikolata dilimleri tarifi

Nefis çikolata çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Kar topu tatlısı tarifi

Kahvenin yanına en çok lokmalık, mini mini tatlılar yakışıyor dedik, sunumuyla göz alan, lezzetiyle mutluluğu göklere çıkaran nefis toplar hazırladık.

Tarifi için: Kar topu tatlısı tarifi

 • Kekli truffle tarifi

Evde kalan, biraz da bayatlayan kekleriniz varsa onları gönül rahatlığıyla değerlendirebileceğiniz, pratik olduğu kadar da nefis bir önerimiz daha var! Bu lezzet toplarına kayıtsız kalabileni henüz kimse görmedi.

Yedikçe yemek isteyeceklerinizde bugün: Kekli truffle tarifi

Nefis truffle çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Muzlu bisküvili dev bonbon tarifi

Pastacı kreması, muz, bisküvi ve dışındaki çıtır çikolata kaplamasıyla bu tatlı, sadece düşünürken bile iştahınızı açacak kadar iddialı. Onu kahvenizin yanından eksik etmeyin.

Tarifi için: Muzlu bisküvili dev bonbon tarifi

 • Yalancı kestane şekeri tarifi

Bursa'nın meşhur kestane şekerleri de Türk kahvesinin yanında atıştırmak için ideal seçeneklerden. Ama canımız her kestane şekeri yemek istediğinde Bursa'ya kadar gidemeyeceğimize göre onu evde yapmayı da bilmeli. Hatta kestane mevsimi yokken bile aynı lezzeti yakalamanın yollarını bulmalı. İşte böyle...
 
 
 • Acı Badem kurabiyesi tarifi

Badem, Türk kahvesinin yanına her haliyle çok yakışan kuruyemişlerden biri. Tam da bu yüzden Türk kahvesinin yanında sunacağınız ikramlıklarda onu gönül rahatlığıyla kullanabilir, en sevilen lezzetlerimiden acı badem kurabiyelerini evde hazırlayabilirsiniz.

Tarifi için: Acı badem kurabiyesi tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Hurma topları tarifi

"Ben tatlı yaparken rafine şeker kullanmak istemiyorum" diyenlere hurmadan destek geldi! Az malzemeyle yapabileceğiniz en tatlı, en şık, en lezzetli ikramlıklardan o. Türk kahvesinin tanına da en çok yakışanlardan!

Tarifi için: Hurma topları tarifi

 • Mereng tarifi

Mereng Tarifi

Mereng Tarifi

Tatlı atıştırmalıkların en sevimlilerinden mereng, Türk kahvesini sade tercih eden ama yanında tatlı bir şeyler yemeden edemeyenler için biçilmiş kaftan. Üstelik çok da şık ve sevimli.

Tarifi için: Mereng tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Tahinli çatlak kurabiye tarifi

Tahinli Çatlak Kurabiye Tarifi

Tahinli Çatlak Kurabiye Tarifi

Tahinin o kendine has muazzam tadını Türk kahvesinin yanına çok yakıştırıyorsanız sizi de hemen böyle alalım ve her çatlağından adeta tahin lezzeti fışkıran bu kurabiyeyi nasıl hazırlayacağınızı da adım adım anlatalım.

Tarifi için: Tahinli çatlak kurabiye tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Fındık krokan tarifi

Fındık Krokan Tarifi

Fındık Krokan Tarifi

Krokanları bugüne dek belki de hep dışarıdan hazır olarak aldınız, kahvenizin yanına koydunuz belki ama sadece 3 malzemeyle kolayca uygulanan bu tarifi görünce evde de onu yapmak isteyeceksiniz. 

Tarifi için: Fındık krokan tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Cezerye tarifi

Cezerye Tarifi

Cezerye Tarifi

Listemizin sonunda sizi havucun en tatlı, en baharatlı ve mis kokulu haliyle baş başa bırakalım istedik, Türk kahvesinin vazgeçilmez eşlikçilerinden cezeryeyi evde en kolay şekilde nasıl yapabileceğinizi gösterdik. Hadi, yapma sırası artık sizde!

Tarifi için: Cezerye tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?