kaygana-tarifi

Her Gün ''Kahvaltıda Ne Yapsam?'' Diye Düşünmekten Sıkılanlara 13 Farklı Kahvaltılık Tarif

Favorilerime
Ekle

Bütün gün "Akşama ne pişirsem?" diye düşünüp sofrayı donattıktan, herkesi doyurduktan sonra mücadele orada bitmiyor. Çünkü hemen ardından kara kara "Kahvaltıda ne yapsam?" diye düşünmeye başlıyor, kahvaltıya hazırlamak için her zamankinden farklı ve nefis tariflerin peşine düşüyoruz. Hele kahvaltıya misafirimiz varsa vay halimize.

Eğer bu durum size de tanıdık geliyorsa ve her gün kahvaltıya ne hazırlasam diye düşünmekten sıkıldıysanız sizi günlerce idare edecek birbirinden değişik, birbirinden havalı ve birbirinden doyurucu kahvaltılık tarifleri bir araya getirdik.

Artık bu sabahların bir anlamı olacak!

 

"Ben yapılışlarını izlemek istiyorum" diyenlere özel video bonusuyla başlayalım:
Kolay ve pratik 8 kahvaltılık tarif

Zamansızlıktan her sabahı peynir-ekmekle geçiştirmek zorunda kalanlara çare olacak birbirinden pratik ve kolay kahvaltı tariflerini sizler için hazırladık.

Videomuzdaki tariflerin yazılı hallerine de YouTube kanalımız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

 • Çıtır yumurta tarifi

Omleti, rafadan yumurtayı bir süreliğine unutun. Çünkü içi akışkan, dışı çıtır çıtır bu yumurta tarifi sizi daha güzel sabahlara inandıracak.

Sürprizi bol: Çıtır yumurta tarifi

 • Kahvaltılık mücver tarifi

Pratik yemeklerin, zor zamanların kurtarıcısı mücver bu sefer sabahı kurtarmaya geliyor! Çayın yanına ne kadar yakıştığına inanamayacaksınız.

Bol peynirli: Kahvaltılık mücver tarifi

 • Ispanaklı kaygana tarifi

Karadeniz mutfağından çıkan en nefis lezzetlerden biri olan kayganayı mevsim sebzelerinin en sevilenlerinden ıspanakla bir araya getirdik, nefis oldu.

Demli çayla: Ispanaklı kaygana tarifi

 • Yoğurtlu krep tarifi

Sabah kahvaltısı denince akla gelen ilk isimlerden krep ya da akıtmayı sütsüz de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Süt tüketmiyorsanız ya da evde süt olmadığı zamanlarda da kıvamıyla mest edecek krepler yapabilirsiniz.

Tam kıvamında: Yoğurtlu krep tarifi

 • Açık tost tarifi

Pratik ama her zamankinden farklı bir tarif arıyorsanız açık tost tam aradığınız lezzet. Üstelik bol malzemeli, az ekmekli!

Bir de böyle dene: Açık tost tarifi

 • Kahvaltılık patatesli bazlama tarifi

Bu toprakların bize en nefis armağanı olan bazlama ya da diğer ismiyle velibahlar patatesli olarak en doyurucu halleriyle karşınızdalar.

Önceden hazırla, buzluğa at: Kahvaltılık patatesli bazlama tarifi

 • Bol malzemeli kırpık börek tarifi

Börek çay saatinde yenir de kahvaltıda hiç yenmez mi? Tavuk jambon ve beyaz peynir desteğiyle hazırladığımız bu kırpık börek tarifini evdeki artan malzemeleri değerlendirmek için de kullanabilirsiniz.

Malzemeden kaçmadık: Bol malzemeli kırpık börek tarifi

 • Çakallı menemeni tarifi

"Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?" tartışmalarını bir kenara bırakıyor, Samsun'un meşhur çakallı menemeniyle "bir menemen ne kadar farklı ve leziz olabilir" tartışmasına sizi davet ediyoruz.

Bol ekmek ban: Çakallı menemeni tarifi

 • Bazlamada ıspanaklı çılbır tarifi

Görebileceğiniz en gurme ama yapımı bir o kadar kolay bir tarif bu. Özellikle geç saatte yapılan kahvaltılardan doyasıya keyif almak isteyenlere geliyor.

Çok özel: Bazlamada ıspanaklı çılbır tarifi

 • Lalanga tarifi

İsmini belki de birçoğunuz ilk kez duyuyor olsa da lalanganın kökleri aslında Osmanlı'ya dayanıyor. Üstelik tarifin içinde akılda kalıcı bir formül de saklı.

Unutulmamalı: Lalanga tarifi

 • Börek tadında omlet tarifi

"Kahvaltıya börek mi hazırlasam, yoksa omlet mi?" diye düşünüp işin içinde çıkamıyorsanız size nefis bir önerimiz var: Neden ikisi birlikte olmasın?

Her zevke göre: Börek tadında omlet tarifi

 • Kahvaltılık pide tarifi

Öğle yemeğinde, akşam yemeğinde yemelere doyamadığımız açık pideleri neden kahvaltıda yiyemeyelim ki? Çünkü o bu haliyle kahvaltı sofralarına pek yakışıyor.

Hafta sonu gelsin: Kahvaltılık pide tarifi

 • Kaşık dökmesi tarifi

Kaşık Dökmesi Tarifi

Kaşık Dökmesi Tarifi

Şekli itibariyle pancake'i andırsa da kaşık dökmesi yapılış itibariyle ondan farklı. Ancak pratikliği ve lezzeti baki.

İster tatlıyla, ister tuzluyla: Kaşık dökmesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Nilüfer Bakırhan21 Haziran 2022 12:09
Muhteşem
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?