Fırında Patatesli Döner Tarifi

Akşam Yemeği Sofrasına Farklı Bir Hava Katacak 13 Değişik Fırın Yemeği

Favorilerime
Ekle

"Mutfağınızda asla vazgeçemeyeceğiniz şey ne?" diye sorsak çok eminiz birçoğunuzun cevabı "fırın" olacaktır. Çünkü kızartmadan çok daha sağlıklı olması ve yemek tariflerine ayrı bir lezzet katması sayesinde fırınlar artık her evin demirbaşı.

Ama hayat fırında hep aynı yemekleri yapmak için çok kısa. Biz istedik ki mutfağımızdaki bu süper kahramanın değerini daha çok bilelim ve onunla daha değişik tariflere imza atıp akşam yemeği sofralarını süsleyelim.

Birbirinden farklı ve havalı fırın yemekleri öyleyse karşınızda.

 • Fırında poğaça köfte tarifi

Öyle bir köfte düşünün ki şekli itibariyle poğaçayı andırsın ve lezzeti daha önce yediğiniz hiçbir köfteye benzemesin. İşte fırında poğaça köfte tüm bu özellikleriyle kalbinizi çalmaya çoktan hazır.

Onları şaşırtın: Fırında poğaça köfte tarifi

 • Fırında paçanga böreği tarifi

Ara sıcakların kraliçesi, pastırmanın aldığı en güzel hallerden olan paçanga böreğini bu sefer kızgın yağlara atmıyor, fırında pişirerek farkımızı ortaya koyuyoruz.

Hem çıtır çıtır, hem de çok hafif: Fırında paçanga böreği tarifi

 • Fırında patatesli döner tarifi

Dışarıdan aldığınız dönerleri ekmek arası yemeye son verin, bu güzel lezzeti evde farklı ve pratik bir tarife dönüştürün istedik.

İşte o karşınızda: Fırında patatesli döner tarifi

 • Fırında tavuklu karnabahar tarifi

Karnabaharlar tezgahlardan bize göz kırpmaya devam ederken sıra geldi onu çok doyurucu ve farklı bir lezzete dönüştürmeye. Eminiz onu bu şekilde denedikten sonra bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Hızlı ve tavuklu: Fırında tavuklu karnabahar tarifi

 • Fırında unsuz mücver tarifi

Genelde kabakla ve tavada kızartma usulü yapılan mücver hemen hepimizin hayır diyemediği bir lezzet. Bir onu bir adım öteye taşıdık, onu fırında yapmakla yetinmedik, bir de unsuz ve yağsız yaptık.

Böylesi de nefis: Fırında unsuz mücver tarifi

 • Fırında çiğ börek (çibörek) tarifi

Eskişehir'in tüm dünyaya armağan ettiği nefis lezzet çiğ börek bu sefer alışılmadık bir haliyle karşınızda. Fırında iç harcı usul usul pişen çiğ böreğin bu haline de pek bayılacaksınız.

Yanına da ayran: Fırında çiğ börek tarifi

 • Fırında sütlü kabak tarifi

Sütle birlikte ağır ağır pişen kabak hem çok hafif hem de çok pratik bir lezzete dönüşüyor; ister yancı ister ana yemek olarak sofralarınızı süslüyor.

Kabak sevdirir: Fırında sütlü kabak tarifi

 • Fırında patates karnıyarık tarifi

Etle patatesin birbirine ne kadar yakıştığından şüphemiz yok. Patlıcanı gölgede bırakmaya niyetli fırında patates karnıyarık da bunu kanıtlar türden.

Şimdi patlıcan düşünsün: Fırında patates karnıyarık tarifi

 • Fırında hafif gökkuşağı tarifi

Rengarenk sebzeler boylu boyunca borcama diziliyor, ortaya hem göze hem mideye bayram ettiren bir tarif çıkıyor. Onu sevmemek imkansız.

Çocuklara sebze sevdirir: Fırında hafif gökkuşağı tarifi

 • Fırında rulo krep tarifi

Sabah kahvaltılarımızın vazgeçilmezi kreple nefis bir akşam yemeği hazırlamaya ne dersiniz? İçindeki kıymayla tam bir ana yemeğe dönüşen, çok doyurucu bir tarif olur kendisi çünkü.

Sofrada ona yer açın: Fırında rulo krep tarifi

 • Fırında patates mücveri tarifi

Fırında kek gibi pişen nefis bir yan lezzet düşünün. Hemen her evde bulunan malzemelerle hazırlanan bu tarif çat kapı gelen misafirleriniz için de ideal.

Daha önce neden böyle yapmamışım dedirtir: Fırında patates mücveri tarifi

 • Fırında porsiyon kumpir tarifi

Ortaköy ile özdeşleşmiş kumpirlerin lezzetini evinize taşımak aslında hiç de zor değil. Muffin kalıpları yardımıyla hazırlayabileceğiniz bu minnoş kumpirler sayesinde Boğaz havası almış kadar olacaksınız.

Keyifli mi keyifli: Fırında porsiyon kumpir tarifi

 • Fırında ağzı açık mantı tarifi

Kayseri'nin nefis lezzeti mantıya bayılmayanımız yok ama bazılarımız için biraz zahmetli olduğundan evde yapılmaktan uzak durulan bir lezzet. İşte bu pratik tarifle biz bunu değiştirmeye kararlıyız efendim.

Üzerine bol yoğurtla: Fırında ağzı açık mantı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?