TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

26. Gün İftar Menüsü: Bugünün Yıldızı Zeytinyağlı Taze Fasulye!

yemek.com

Bir aya yakın zamandır çılgınlar gibi hazırladığımız iftar menüleri serimizde sona gelirken bünyede buruk bir neşe var. Malum, nefis bir ay yaşadık Yemek.com ve ancak 1 sene sonra yaşayabileceğiz tekrar kendisini. O yüzden buruk bir mutluluk işte.

Neyse efendim, ramazanın son günleri. Hem kıymetini bilelim hem de tadını çıkaralım.

Bugünkü menümüz lebeniye çorbası ile başlıyor. Bugün biraz hafif bir sofra kurarak zeytinyağlı taze fasulye ile devam ediyoruz. Ardından makarna salatası geliyor ve sürpriz sonu vezir parmağı ile yapıyoruz.

Yayla çorbasını sevenlere: Lebeniye çorbası

Ana malzemesinin yoğurt olduğu, Lübnan mutfağından sofralarımıza kadar gelmiş bir tarif lebeniye çorbası. Çok besleyici, çok lezzetli ve bir o kadar da iftar sofraları için yaratılmış.

Köfteler de yüzme bilir: Lebeniye çorbası tarifi

Bugün biraz hafifiz: Zeytinyağlı taze fasulye

Sofraya konduğunda sıra ona gelsin de yiyelim diye beklenilen bir yemekten bahsediyoruz. Yaz günlerine de çok yakışan taze fasulye tabak tabak yenir, hiç de pişmanlık yaşatmadan.

Suyuna ekmek banılası: Zeytinyağlı taze fasulye tarifi

Çok da ekonomik: Makarna salatası

makarna-salatasi-tarifi-yeni

Her evde bulunan malzemelerle şipşak hazırlanan makarna salatası ile ferahlamaya devam ediyoruz. Her gün iftar sofrasına yeşil salata konulmaz, biraz renk lazım, biraz cümbüş lazım.

İçine yaratıcılığınızı katın: Makarna salatası tarifi

Parmaklarını yersin: Vezir parmağı

Klasik şerbetli tatlıların başını çeken vezir parmağı çoğu ramazan tatlısına göre daha kolay ve pratik bir hazırlanışa sabit. Sırf bu yüzden bile sizin ilginizi hak ediyor.

Çıtır çıtır: Vezir parmağı tarifi

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?