Editor
MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Bir Kez Deneyince En Az Çilek Reçeli Kadar Çok Seveceğiniz 8 Farklı Reçel Tarifi

yemek.com

Reçel deyince aklına hemen çilek reçeli, vişne reçeli, hadi bilemedin kayısı reçeli gelen kaç kişiyiz?

Eğer sizin de aklınız hemen bu çok sevdiğiniz, misler gibi kokan reçellere kayıyorsa daha tanışmanız gereken çok reçel var demektir.

İstedik ki bu birbirinden farklı reçellerle de tanışın, tarifleri bir köşeye not edin ve her birini zamanı geldikçe, bir bir yapıverin.

Kahvaltı sofranızı çeşit çeşit renklerle, farklı farklı lezzetlerle donatın.

Küçük bir not: Reçel hazırlamakla ilgili aklınızda soru işaretleri varsa reçel yapmanın püf noktalarını bir bir anlattığımız yazımıza da bekleriz.

Başlı başına bir tatlı: Ceviz reçeli

Ceviz Reçeli Tarifi

Cevizler olgunlaşmadan, kabukları sertleşmeden yapılması gereken bu reçeli yapmak için en uygun zaman mayıs ayı. Yapımıyla diğer birçok reçelden ayrılan bu güzellik, lezzetiyle de farkını ortaya koyuyor, tek başına afiyetle yenebilen enfes bir tatlıya dönüşüyor.

Verdiğiniz tüm emeğe değiyor: Ceviz reçeli tarifi

Farklı demiştik: Nane reçeli

Nane Reçeli Tarifi

Nanenin tüm ferahlığını ve kendine has lezzetini içinde barındıran bu reçel, kahvaltı sofranıza bambaşka bir hava katmakla kalmayacak, tatlılarınızın üzerine gelip enfes bir sosa da dönüşebiliyor.

Daha ne olsun: Nane reçeli tarifi

Mayhoş güzel: Limon reçeli

Limon Reçeli Tarifi

"Limon iyi ki var" dedirten bir tarifle daha karşınızdayız. Her yemeğe yakışan, her salataya lezzet, her tatlıya bambaşka bir tat katabilen limon, bu kez de reçel olup çıktı sofralara.

Kızarmış ekmekler bile mutlu: Limon reçeli tarifi

Her evde olmalı: Süt reçeli

Süt Reçeli Tarifi

Yapımı ne kadar zahmetli olsa da tadına doyum olmadığından verdiği tüm zahmete seve seve katlacağınız bir tarifte sıra. Kendisi sütün en tatlı hali olur, kahvaltı saatlerinin uzamasına tek başına bir sebeptir.

Tatlandırıcı olarak bile değerlendirilir: Süt reçeli tarifi

Gelelim pek yakında kavuşacaklarımıza: Karadut reçeli

Karadut Reçeli Tarifi

Müjdeler olsun, yaz geliyor. İşte o özlemle andığımız yaz geldiğinde de sadece çileklerden reçel yapmayalım diyoruz. Kısacık bir süre bizimle birlikte olan karadutları değerlendirelim, onların lezzetini de kavanozlara sığdıralım istiyoruz.

Bu tarifi şimdiden not etmeli: Karadut reçeli tarifi

Kayısı reçelinin kardeşi: Şeftali reçeli

Şeftali Reçeli Tarifi

Reçel yapma telaşına şimdiden kapılıyorsak, sebebimiz çok. Şeftaliler tezgahlara doluşmaya başladığında bu mis kokulu reçel aklınıza düşsün, onun lezzetini tüm yıla yayabilin istiyoruz.

Tam şurada tarifimizle bekliyoruz: Şeftali reçeli tarifi

Her tanesine teşekkürlerimizle: Üzüm reçeli

Üzüm Reçeli Tarifi

Tane tane yemelere doyamadığımız, açıkçası tadını pek de bir özlediğimiz üzümlere kavuşunca en tazesinden bol bol yiyeceğiz zaten ama, ona bu kadar hasret kalmamak için reçelini de yapalım diyoruz bu kez.

Tarif defterlerinizi açın, başlıyoruz: Üzüm reçeli tarifi

Kahvaltı şifası: Kızılcık reçeli

Kızılcık Reçeli Tarifi

Genelde şerbet haline aşina olduğumuz, şifasından sual olunmaz bir güzelle bitirelim bu listeyi dedik. Kurusuyla kış aylarında bol bol haşır neşir olduğumuz kızılcıkları, taze tazeyken değerlendirelim, şifası ve lezzetiyle tüm yılı sağlıkla geçirelim.

Afiyet, bal, şeker olur: Kızılcık reçeli tarifi

Farklılığın ötesinden gelen bonus: Acı biber reçeli

Acı Biber Reçeli Tarifi

Acı biberin görüp görebileceğiniz en sıra dışı haliyle tanışmaya hazır mısınız? Kahvaltı sofrasında farklılık yaratmak isteyenler için daha iyi bir alternatif olamaz.

Sofradaki herkes şaşkın: Acı biber reçeli tarifi

Editör

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?