Ciğerli İç Pilav Tarifi

Klasik Pirinç Pilavından Sıkılanların Mutlaka Denemesi Gereken 12 Farklı Pilav Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hemen her yemeğin yanına yakışan, sofralarımızın olmazsa olmaz tamamlayıcısı pirinç pilavını hep aynı şekilde hazırlamaktan sıkıldıysanız, pilavı tek başına sofranın yıldızı yapacak bir tarif arıyorsanız çok doğru yere geldiniz, öncelikle hoş geldiniz.

Bugün klasik bir pirinç pilavını ekleyeceğiniz birkaç malzemeyle nasıl ana yemek gücüne ulaştırabileceğinizi anlatacak, pilavı bugüne dek belki de hiç deneme şansı bulamadığınız şekilde sofralara taşıyacağız.

Aşağıdaki farklı pirinç pilavı tarifleri içinden hangilerini deneyeceğiniz ise tamamen damak tadınıza kalmış. Şimdiden afiyet, bal, şeker olsun.

 • Kestaneli pirinç pilavı tarifi

Kestane mevsimi geçmeden mutlaka denemeniz gereken bir tarifle hızlıca başlıyoruz. Pilavı daha önce hiç böyle denemediyseniz en yakın zamanda denemelisiniz.

Pilav adeta sınıf atlıyor: Kestaneli pirinç pilavı tarifi

 • Özbek pilavı tarifi

Eğer pilavı bir tamamlayıcı olarak değil, tek başına bir ana yemek olarak sofraya çıkarmak isterseniz havuç ve etten destek alarak şöyle kallavi bir yemeğe de imza atabilirsiniz.

Renkli ve doyurucu: Özbek pilavı tarifi

 • İç pilav tarifi

İçine dahil edeceğiniz her bir malzemeyle lezzeti katlanacak, bu pilav sade ya da şehriyeli pirinç pilavı yemekten bıkanlar için en renkli ve lezzetli çözümlerden biri olacak.

Sizin iç pilavdaki favori malzemeniz hangisi: İç pilav tarifi

 • Ciğerli iç pilav tarifi

Eğer iç pilavı daha doyurucu, daha farklı bir lezzet haline dönüştürmek isterseniz onu tıpkı burada olduğu gibi ciğer ilavesiyle hazırlayabilir, sofraya ana yemek olarak çıkarabilirsiniz.

Yanına da bol köpüklü ayran mı yapsak: Ciğerli iç pilav tarifi

 • Duvaklı pilav tarifi

Et yemeden doyduğunu hissetmeyenler için Diyarbakır mutfağından çıkıp gelen bu çok özel pilav tarifiyle de sizi tanıştırmak isteriz. Hadi o zaman sizi önce yukarıdaki videomuza, hemen ardından da aşağıdaki tarifimize bekleriz.

Tüm detaylarıyla karşınızda: Duvaklı pilav tarifi

 • Mantarlı havuçlu pilav tarifi

Klasik bir pirinç pilavını birkaç malzeme ve baharattan alacağınız destekle bambaşka bir lezzete kavuşturabilir, bol proteinli, çok da renkli bir pilav hazırlayabilirsiniz.

O bir yan yemekten çok daha fazlası: Mantarlı havuçlu pilav tarifi

 • Sebzeli pilav tarifi

Bol karbonhidratlı pilavı çok daha sağlıklı bir hale getirmek isterseniz en sevdiğiniz sebzelerden destek alabilir, şöyle rengarenk bir pilav hazırlayabilirsiniz.

Sofradaki herkesi lezzetiyle şaşırtacak bir tat: Sebzeli pilav tarifi

 • Yılbaşı pilavı tarifi

Adını yılbaşı pilavı koyduğumuza bakmayın, kendisi dört mevsim yapabileceğiniz ve pirinci en lezzetli şekilde değerlendirebileceğiniz pilavlardan biri aslında.

Mis gibi baharat kokusuyla: Yılbaşı pilavı tarifi

 • Tek tencere pilavı tarifi

İçindeki tavuğuyla, mantarıyla, nefis baharatlarıyla bir pilavdan çok daha fazlasına dönüşen, üstelik sadece tek bir tencere kullanarak kolayca hazırlayabileceğiniz bir pilav tarifi karşınızda.

Bu tarif, her tarif defterinde bulunmalı: Tek tencere pilavı tarifi

 • Perde pilavı tarifi

O, aslında farklı değil, aksine mutfağımızın en klasik tatlarından biri. Ama ne yazık ki sofrada kendine sıkça yer bulamıyor. Oysa pirinçleri en doyurucu hale getirmenin yolu bu tariften geçiyor.

Kalabalık sofraların kurtarıcısı oluyor: Perde pilavı tarifi

 • Tepsi pilavı tarifi

Siz yeter ki farklı pilavlar hazırlamak isteyin, şeflerimiz sizin için en lezzetlilerini, en değişiklerini hazırlar hemen. Bakınız Yasemin Şef'in bu muazzam tarifi gibi...

Onu denemeyen kalmasın: Tepsi pilavı tarifi

 • Mantarlı bademli iç pilav tarifi

Mantarlı Bademli İç Pilav Tarifi

Mantarlı Bademli İç Pilav Tarifi

Pirince en çok yakışan isimlerden badem ve mantarı bu tarifte bir araya getirdik, mükemmel aromalarıyla bu pilavı bir oturuşta bitirmek istedik.

Doysanız da yemeye devam etmek isteyeceksiniz: Mantarlı bademli iç pilav tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?