bby-tahinli-kurabiye-yemekcom

Çikolatalı Kurabiye Severlerin Mutlaka Denemesi Gereken 10 Muazzam Tarif

Favorilerime
Ekle

Çikolataya asla hayır diyemeyenleri ve kıyır kıyır kurabiyeleri mutfağından eksik etmeyenleri bu tarafa doğru alabilir miyiz? Her iki tarafı da mutlu edecek, mis gibi çikolatalı kurabiye tariflerimizle sizi tanıştırmak isteriz.

Çayın, kahvenin yanında nefis olacak, dilerseniz bir bardak mis gibi süte bana bana yiyebileceğiniz bu kurabiye tariflerinin her birini tarif defterlerinize kaydetmeyi unutmayın deriz. Zira her birini ayrı ayrı çok seveceğinizden, içlerinden en az birinin de yeni favoriniz olacağından eminiz.

Hazırsanız başlayalım, buyursunlar...

  • Çikolata parçacıklı kurabiye tarifi

Çikolatalı kurabiyeler söz konusu olduğunda hemen herkesin aklına ilk o geliyor, bu kurabiye dünyanın en sevilenleri arasına adını altın harflerle yazdırmayı başarıyor.

Aynı lezzeti evde yakalamaksa bu tariften geçiyor: Çikolata parçacıklı kurabiye tarifi

  • Çikolata dolgulu tava kurabiyesi tarifi

Çikolataya asla doyamayanları dahi lezzetiyle ve yoğun çikolatasıyla doyurmayı başaracak bir kurabiye karşınızda! Üstelik bu kurabiye bildiklerinizden çok daha farklı...

Tavada pişiyor, dilim dilim yeniyor: Çikolata dolgulu tava kurabiyesi tarifi

  • Damla çikolatalı kurabiye tarifi

Çikolatalı kurabiyelerin en meşhurlarından bir diğeri de damla çikolataların neredeyse tüm mutfaklarda yerini almasını sağlayan bu kurabiye. Fazla söze gerek yok, onu tanımayan, en az bir kez tadına bakmayan kalmadı zaten.

Buyurunuz, bir direkt konumuza geçelim: Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  • tarifi

  • Damla çikolatalı kıtır kurabiye tarifi

Kurabiyede tercihiniz kıtır kıtır dokululardan yanaysa sizi de hemen bu tarifimize doğru alabilir, adeta bir bisküvi gibi yiyebileceğiniz bu kurabiye tarifinin tüm püf noktalarını da bir bir sıralayabiliriz.

İşte bu kadar pratik: Damla çikolatalı kıtır kurabiye tarifi

  • Akışkan çikolatalı kurabiye tarifi

Genelde dışarıdan hazır olarak almaya alışık olduğunuz o meşhur lezzetleri doğru bir tarifle evde de yapabilirsiniz aslında.

Bakınız şöyle: Akışkan çikolatalı kurabiye tarifi

  • Limon sıkacağında çikolatalı kurabiye tarifi

Mutfakta lezzet kadar sunuma da önem verenlerdenseniz, farklı şekillerde kurabiyeler hazırlamak istiyorsanız ama elinizde özel kurabiye kalıplarından yoksa bu tarifte aradığınızdan da fazlasını bulabileceksiniz.

Muazzam şekli ve bolca çikolatasıyla karşınızda: Limon sıkacağında çikolatalı kurabiye tarifi

  • Tahinli çikolatalı kurabiye tarifi

Bu kez çikolatayı yalnız bırakmıyor, ona eşlik edebilecek en lezzetli alternatiflerden tahini de devreye sokuyoruz. Muazzam malzeme listesiyle bu kurabiyenin lezzetsiz olma ihtimali yok.

Her lokması enerjinizi artıracak: Tahinli çikolatalı kurabiye tarifi

  • Elmas kurabiye tarifi

Toz şekerle üzeri ışıl ışıl parlayan, özellikle son yıllarda yapılan çay saatlerinin vazgeçilmezlerinden olan bir kurabiye o.

Çikolata kremasının da katkılarıyla: Elmas kurabiye tarifi

  • Yanardağ kurabiye tarifi

Yanardağ Kurabiye Tarifi

Yanardağ Kurabiye Tarifi

Adını şeklinden alıyor, onu gören en tok insan bile hemen tadına bakmak istiyor. Onu bu sevimli ve şık görüntüsüne ulaştırmak ise düşündüğünüzden kolay oluyor.

Hazırlaması 10 dakika: Yanardağ kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?