Lahana Tempura Tarifi

Lahana Sevmeyenlerin Dahi Afiyetle Lahana Yemesini Sağlayacak 11 Farklı Tarif

Favorilerime
Ekle

Mevsimin en şifa dolu lezzetlerinden lahanayı bugün soframızın tam orta yerine koyuyor ve onunla şu zamana dek büyük ihtimalle denemediğiniz değişik tarifler hazırlıyoruz. Karşınızda: Lahanalı farklı tarifler!

Ev ahalisi arasında lahana sevmeyenler varsa, onlara bu yemekleri afiyetle yedirebilir, sofranıza şifa dolu lezzetler taşıyabilirsiniz.

Lahanayla bugüne dek sadece kapuska ya da lahana turşusu yaptıysanız bu lezzetlerle tanışmanızın vakti gelmiş demektir. Buyurunuz...

 • Tadanı mest edecek 4 farklı tarifle ayın malzemesi: Lahana!

Lahanalı farklı tariflerimize geçmeden hemen önce Ferhat Şef'le bir araya geliyor ve lahanaya hangi lezzet profilleri yakışır, onunla değişik olarak neler yapılabilir tüm püf noktalarını öğreniyoruz. Hadi, sizi önce videomuza hemen ardından da aşağıdaki tariflerimize doğru alalım.

 • Lahanadan lazanya tarifi

Lazanya yapraklarının yerini lahana yaprakları alıyor, kıymalı sosuyla ayrı beşamel sosuyla apayrı bir lezzete ulaşıyor.

Bu lazanya bağımlılık yapıyor: Lahanadan lazanya tarifi

 • Lanaşı (lahana aşı) tarifi

Bulgar göçmenlerinin pek yakından tanıdığı ve sevdiği, ünü bir an önce tüm ülkeye yayılması gereken çok özel bir tarif karşınızda.

Deneyip de sevmeyen yok: Lanaşı (lahana aşı) tarifi

 • Lahana tempura tarifi

Lahananın pişince kavuştuğu o yumuşak dokulu kıvamı sevmiyorsanız onu bu tarifteki gibi hazırlayarak çıtır çıtır bir lezzet haline dönüştürebilirsiniz.

Lahananın en çıtır hali karşınızda: Lahana tempura tarifi

 • Izgara lahana salatası tarifi

Bugüne dek yaptığınız, yediğiniz tüm salataları unutturacak kadar farklı, bir o kadar da gösterişli bir salata hazırlıyoruz şimdi. O, sofrada ana yemekten dahi rol çalacak kadar iddialı.

Özel sosuyla: Izgara lahana salatası tarifi

 • Mançurya usulü lahana köftesi tarifi

Siz yeter ki lahanayla değişik tarifler hazırlamak isteyin, onunla şöyle değişik mi değişik köfteler bile hazırlayabiliriz. Dile kolay, kendisi dünyada en çok izlenen videolarda geçen bir tarif.

Denemeli: Mançurya usulü lahana köftesi tarifi

 • Coleslaw (lahana salatası) tarifi

Genel olarak dışarıda, yemeklerinizin yanına almaya alışık olduğunuz o özel coleslaw salatasını evde de kolayca yapabilirsiniz aslında. Üstelik düşündüğünüzden çok daha pratik bir şekilde.

Afiyetler olsun: Coleslaw (lahana salatası) tarifi

 • Porsiyonluk lahana dolması tarifi

Tek tek sarmakla uğraştığınız lahana sarmalarını unutun, şimdi lahanayı porsiyonluk nefis dolmalara dönüştüreceğiz. Böyle hem hazırlaması hem de servis etmesi çok daha kolay.

Herkese birer adet: Porsiyonluk lahana dolması tarifi

 • Lahana kavurması tarifi

Evde lahana varsa ve sizin de yemek hazırlamak için öyle uzun uzun uğraşacak vaktiniz ya da enerjiniz yoksa aklınıza hemen bu tarif gelsin.

Besleyiciliğinden de ödün vermesin: Lahana kavurması tarifi

 • Lahana kapama tarifi

Eğer kalabalıklar için sofra hazırlıyor, her gün "Akşama doyurucu ne pişirebilirim acaba" diye düşünüyorsanız lahananın en doyurucu haliyle tanışmanızın zamanı çoktan gelmiş demektir.

Yanından yoğurdunu eksik etmeyiniz: Lahana kapama tarifi

 • Lahana güveci tarifi

Lahanalar güveçlere doluyor, bu güveç kış sofralarına hem lezzet hem de şifa taşıyor.

Her lokması fayda dolu: Lahana güveci tarifi

 • Lahana yemeği tarifi

Lahana Yemeği Tarifi

Lahana Yemeği Tarifi

Lahanayı tek başına yeterince lezzetli bulamıyorsanız lahana yemeğini mantardan da destek alarak çeşitlendirebilir, daha lezzetli ve bol proteinli bir hale getirebilirsiniz.

Protein için et şart değil: Lahana yemeği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?