Ağızda Dağılan Un Kurabiyesi Tarifi

Pastanelerden Aldıklarınızı Aratmayacak Kadar Şık ve Kıyır Kıyır 11 Farklı Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Pastanelerden almaya alışık olduğunuz, "Ne kadar uğraşsam da evde bir türlü aynısını yapamıyorum." diye hayıflandığınız o mis gibi, kıyır kıyır ve pek şık kurabiyeler var ya, işte onların en alasını artık evde, ellerinizle yapabileceksiniz!

Üstelik evde yaptığınız için hem çok daha ekonomik olacak hem de gönül rahatlığıyla, içinde hangi malzemeleri kullandığınızı bilerek yiyecek, sevdiklerinize servis edeceksiniz.

Yalnız baştan uyaralım, tadına bakanlar ilk olarak "bunu hangi pastaneden aldın?" deyip sizin yaptığınıza inanmayabilir, hemen ardından ise herkes sizden tarifini isteyebilir.

Buyursunlar, karşınızda ağızda dağılan kıyır kıyır dokularıyla hayranlık uyandıran birbirinden farklı pastane usulü kurabiye tarifleri...

 • Balayı kurabiyesi

Görüntüsüyle pastane vitrinlerinde en çok ilgi çeken kurabiyelerden biri olmayı başaran, "Bunu evde yapmak pek de mümkün gözükmüyor" dedirten, oysa sadece 4 malzeme ile şipşak hazırlanabilen bir kurabiye o. Üstelik dilerseniz hamuruna biraz kakao ekleyip kakaolusunu da kolayca yapabilirsiniz.

Birkaç püf noktasıyla pastanelerden daha güzelini yapmak ellerinizde: Balayı kurabiyesi tarifi

 • Tatlı pastane kurabiyesi

Ağızda dağılıyor, çayın, kahvenin, sütün yanında çok iyi gidiyor. Üstelik evde yapabileceğiniz için en sevdiğiniz marmelat hangisi ise onu kullanarak daha da damak tadınıza uygun bir hale getirebilirsiniz.

Evde yapmak gibisi yok: Tatlı pastane kurabiyesi tarifi

 • Sirkeli tuzlu kurabiye

Pastanelerdeki tuzlu kurabiyeleri de en az tatlıları kadar çok seviyoruz, doğruya doğru. Bu sevgimizi sadece pastanelerin açık olduğu saatlerde değil, canımız her istediğinde yaşayabilelim diye, evde ellerimizle yapmayı öğreniyoruz.

Üstelik çok uzun süre bayatlamıyor, taptaze kalıyor: Sirkeli tuzlu kurabiye tarifi

 • Tuzlu pasta

Tuzlu kurabiyelerin en sevileni, namıdiğer kuru pasta karşınızda. İçine koyacağınız bir tatlı kaşığı kadar mahleple onu en ala pastanelerdekinden bile güzel hale getirmek düşündüğünüzden kolay olacak.

Her gün yapmak isteyeceksiniz: Tuzlu pasta tarifi

 • Limonlu çatlak kurabiye

Üzerinin çatlak çatlak katmanlarıyla pastane vitrinlerinin en dikkat çeken isimlerinden olan o mis kokulu limonlu çatlak kurabiyeleri hazırlamak aslında düşündüğünüz kadar zor değil.

Bakınız, tam olarak şöyle gerçekleşiyor: Limonlu çatlak kurabiye tarifi

 • Süslü kurabiye

Böyle bir güzelliği toplam 25 dakikada hazırlayabileceğinizi görünce her gün yapmak isteyeceksiniz, eminiz. Kendisi, sadece görüntüsüyle değil mis gibi tereyağı kokusu ve kıyır kıyır dokusuyla da en sevdiğiniz kurabiye tarifi olmaya aday.

Hiç bitmesin isteyeceksiniz: Süslü kurabiye tarifi

 • Mantar kurabiye

Çay saatleri onunla çok daha lezzetli ve keyifli! Şekli sadece çocukların değil herkesin gözdesi olacak, ikram ettiğiniz herkes "Bu şekli nasıl verdin böyle?" diye soracak.

Yapımı da öyle pratik ki aslında: Mantar kurabiye tarifi

 • Kavala kurabiyesi

Yılların eskitemediği, aksine değerine değer kattığı tariflerden biri o. Genelde hazır olarak almaya alışık olduğumuz, pastanelerin olmazsa olmazı bu kıyır kıyır lezzeti, evde de en güzelinden yakalamak tahmin edebileceğinizden kolay aslında.

Malzemeleri hazırlayın, hep birlikte yapalım: Kavala kurabiyesi tarifi

 • Reçelli kurabiye

Rengarenk yüzleriyle ister istemez iştahları kabartan o pastane kurabiyeleri var ya... İşte onları, kendi ellerinizle, üstelik en sevdiğiniz meyvelerden hazırladığınız mis gibi reçellerinizle yapabilir, tüm konuklarınızın damaklarında şenlik yaşatabilirsiniz. Öyle hızlı bitecekler ki...

Bol bol yapmanızı tavsiye ederiz: Reçelli kurabiye tarifi

 • Ağızda dağılan un kurabiyesi

"Benim yaptıklarım hiç de dışarıdan, hazır olarak aldıklarımız gibi olmuyor" diye üzülenleri böyle alalım. Hem görüntüsüyle hem de tadıyla en sevdiğiniz pastaneden aldığınız, en taze, en kıyır kıyır un kurabiyesini bile unutturacak kadar nefis bir tarifimiz var!

Dışarıdan almaya son: Ağızda dağılan un kurabiyesi tarifi

 • Linzer kurabiye

Linzer Kurabiye Tarifi

Linzer Kurabiye Tarifi

Dilediğiniz kalıpları kullanarak farklı şekiller verebileceğiniz bu kurabiyenin alametifarikası kurabiye hamurunun kendine özgü kıyır kıyır yapısı ve içine ilave edip hem lezzetini katlayacağınız hem de güzelliğine güzellik katacağınız marmelatı.

Hediye olarak dahi götürülebilecek kadar şık ve sevimli: Linzer kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?