https://yemek.com/tarif/yogurt-bar/ | Yoğurt Bar Tarifi

Az Malzeme Kullanarak Kısa Sürede Kolayca Yapabileceğiniz 10 Atıştırmalık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Midenizden gurultular yükselmeye başladığında, aniden bir tatlı krizi bastırdığında ya da çat kapı gelen misafirleriniz olduğunu öğrendiğiniz o son dakikalarda evdeki malzemeleri değerlendirmenizi sağlayacak az malzemeli atıştırmalık tarifler karşınızda!

Bazıları için hemen her evde bulunan malzemeleri kullanmak yetiyor, bazılarının hazır olması yalnızca dakikaları alıyor! Üstelik her biri hazır olarak alacağınız atıştırmalıklardan çok daha sağlıklı oluyor!

Hem tatlı hem de tuzlu atıştırmalık ihtiyacınızı giderecek bu az malzemeli atıştırmalık tariflerini bir köşeye mutlaka not edin, ne zaman lazım olacağı hiç belli olmaz.

Buyursunlar o zaman sizi önce tariflerimize, sonra da hemen mutfağınıza doğru alalım. Şimdiden deneyecek herkesin ellerine sağlık, yiyecek olan herkese afiyetler olsun.

  • Şekersiz mozaik pasta

Sizi en sağlıklısından çocukluğunuzda yediğiniz o nefis lezzete geri götürecek bir tarifle başlıyoruz! Sadece az malzemeyle yapılmakla kalmıyor, pratik bir şekilde hazır oluyor.

Buzdolabında hep bulundurmak isteyeceksiniz: Şekersiz mozaik pasta tarifi

  • Kayısılı yulaf topları

Kuru kayısı kullanıldığı için sadece kayısı mevsiminde değil dört mevsim, 12 ay yapabileceğiniz bir tarif o. Kayısının tüm doyuruculuğu ve lezzeti içinde saklı.

Üstelik pek de sağlıklı: Kayısılı yulaf topları tarifi

  • Hindistan cevizi küpleri

Dışarıdan hazır olarak almaya alışık olduğunuz o çikolata kaplı enfes Hindistan cevizi dolgulu tatlıyı artık evinizin konforunda, hem de çok az malzeme kullanarak yapmanız mümkün.

İşte bu kadar kolay: Hindistan cevizi küpleri tarifi

  • Havuç cipsi

Paketli ürünleri bir kenara alıp evde, çok az sürede ve çok az malzeme ile harikalar yaratmaya devam ediyoruz! Havucun en çıtır hali ile atıştırmalık yemek istediğimiz o güzelim anlarda damakları şenlendiriyoruz.

Sizi de bekleriz: Havuç cipsi tarifi

  • Ballı tarçınlı elma cipsi

Canınız tatlı bir atıştırmalık istiyorsa ev yapımı cipslerin en tatlısını da yapabiliriz aslında.

Üzerinden bal damlıyor: Balı tarçınlı elma cipsi tarifi

  • Yoğurt bar

Yoğurt ve bal gibi hemen hemen her evde bulunan malzemelerden enfes bir atıştırmalık yapıyor, içini dilediğiniz malzemelerle, meyvelerle çeşitlendirebileceğinizi de söylemeden geçmek istemiyoruz.

Evdeki malzemeleri değerlendirmenin en tatlı yolu: Yoğurt bar tarifi

  • Mantarlı açık tost

Daha doyurucu bir atıştırmalık istiyorsanız tam da size uygun enfes bir tost tarifi ile devam ediyoruz.

Bildiklerinize benzemez: Mantarlı açık tost tarifi

  • Fırınlanmış nohut cipsi

Şu zamana dek büyük ihtimalle hiç denemediğiniz, nohutun en çıtır ve lezzetli hallerinden biri o. Dilediğiniz baharatlarla lezzetini katlamak da mümkün.

Her türlü enfes: Fırınlanmış nohut cipsi tarifi

  • Fırında peynirli sebze kroket

Patates ve havuç, en renkli, en lezzetli, en farklı hallerinden biriyle karşınızda. Onlara eşlik eden mis gibi baharatları ve enfes dil peynirini de unutmak olmaz tabii.

Az malzemeli dev lezzet: Fırında peynirli sebze kroket tarifi

  • Peynirli milföy çubukları

Peynirli Milföy Çubukları

Peynirli Milföy Çubukları

Pratikliği ile her buzdolabının demirbaşlarından olan milföy hamurlarını bu kez lezzet dolu çubuklara dönüştürüyoruz. ortaya işte böyle midenizden gurultular yükselir yükselmez yemek isteyeceğiniz enfes bir atıştırmalık çıkıyor.

Kaç tane yediğinizi sayamayacaksınız: Peynirli milföy çubukları tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?