https://yemek.com/tarif/kesme-muhallebi/ | Kesme Muhallebi Tarifi

Sütlü Tatlıların İrmikle Çok Daha Lezzetli Olduğunun Kanıtı 10 Tam Kıvamında Tarif

Favorilerime
Ekle

İrmiği tatlılara çok yakıştırıyor, özellikle de hafif ve ferah tatlıları seviyorsanız, klasik sütlü irmik tatlısı tarifine bayılıyorsanız bu liste tam sizlik, baştan söyleyelim.

Kıvamıyla şaşırtan mis gibi muhallebilerden tutun, hafiflikte üstüne tanımayan ferah pastalara, irmik ile yapamayacağınız tarif neredeyse yok!

Siz iyisi mi bu sütlü irmik tatlılarını bir an önce bir köşeye not edin ve en sevdiklerinizden başlayarak her birini tek tek deneyin. Hepsi öyle lezzetli ki denedikçe daha çok sevecek, irmiği bundan böyle tüm tatlı tariflerinde kullanmak isteyeceksiniz.

  • Üç renkli irmik tatlısı

En renkli, en lezzetli sütlü tatlılarımızdan biriyle başlıyor ve irmiği havuçla, kakao ile buluşturduğumuz enfes bir lezzet hazırlıyoruz. Dilimlerce yiyip hepsini bir seferde yememek için kendinize karşı koymaya çalışacaksınız.

Çünkü o, karşı konulmaz bir lezzet: Üç renkli irmik tatlısı tarifi

  • Sütlü irmik tatlısı

"Bana üç renklisinin değil, en temel sütlü irmik tatlısının tarifi lazım" derseniz, daha kolay hazırlanan bir tatlı var mı diye merak ediyorsanız sizi hemen markete doğru alalım.

Malzemeleri hazırlayın, gerisi kolay: Sütlü irmik tatlısı tarifi

  • Bisküvi tabanlı irmik pastası

İrmikle hazırlayabileceğiniz en farklı, en şık, en lezzetli tariflerden biri o! En yakın zamanda hazırlansın, misafirlerinizi ağırlayacağınız çay saatlerinde boy göstermeye başlasın.

Onu çok seveceğinize eminiz: Bisküvi tabanlı irmik pastası tarifi

  • Çikolata soslu irmik tatlısı

Tatlı dendiğinde aklına ilk olarak çikolatalı tatlılar gelenler, hafif bir tatlı yiyeceği zaman dahi üzerinden şöyle kıvamı yerinde nefis bir çikolata sos olsun isteyenler buraya!

Hepsini bir seferde bitirsen bile pişmanlık hissetmezsin: Çikolata soslu irmik tatlısı tarifi

  • Kadayıflı irmik pastası

Çaya misafir davet ettiğinizde tatlı olarak ne hazırlayacağınıza karar veremiyorsanız ya da hep aynı tatlıları yapmaktan sıkıldıysanız gören herkesi kendine hayran edecek kadar şık ve lezzetli bu tatlı tam da aradığınız lezzet olabilir.

Hazırlaması da öyle kolay ki üstelik: Kadayıflı irmik pastası tarifi

  • İrmikli lokum

Dışarıdan hazır olarak aldığınız o mis gibi lokumları unutmaya hazır mısınız? Bir kez deneyince bir daha vazgeçemeyeceğiniz, evde hep olsun isteyeceğiniz minik lezzet topları geliyor.

İrmiğe bir kez daha hayran olmak için sebep oluyor: İrmikli lokum tarifi

  • İrmikli sütlü tatlı

Sütlü tatlıların irmikle bir araya gelip lezzet şölenine dönüştüğü listemizde şimdi de sıra cheesecake görünümünde bu lezzet bombasında.

Bu ne güzellik: İrmikli sütlü tatlı tarifi

  • İrmikli muhallebi

Klasik muhallebi tarifi bile işin içine irmiğin girmesiyle sınıf atlar, kaşık kaşık yenip saniyeler içinde yenecek ve herkesten tam puan alacak bir lezzete dönüşür.

Bakınız dönüştü bile: İrmikli muhallebi tarifi

  • İrmikli çikolatalı lokum

Birkaç tarif yukarıda irmik ve bol sütle hazırlayabileceğiniz bir lokum tarifi vermiştik zaten ama siz onu çikolata ile bir araya getirmek isterseniz şu tarifimizi de mutlaka deneyin deriz.

Tüm yapılış adımlarını da adım adım fotoğrafladık üstelik: İrmikli çikolatalı lokum tarifi

  • Kesme muhallebi

Kesme Muhallebi Tarifi

Kesme Muhallebi Tarifi

Daha önce hiç kesilerek yenen, dilim dilim servis edilen bir muhallebi yemiş miydiniz? İki renkli bu lezzet dilimleri, ilk kez tadına bakacak herkesi şaşırtacak, her rengine ayrı ayrı aşık edecek.

Kaç dilim yesek: Kesme muhallebi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?