Kabak Turta Tarifi

Yaz Sofralarına Çok Yakışacak Hafif ve Doyurucu 10 Zeytinyağlı Kabak Yemeği

Favorilerime
Ekle

Yazın en güzel getirilerinden kabak, mutfağımızın dört mevsim olmazsa olmazlarından olan, hafiflikte üstüne tanımayan zeytinyağı ile birlikte! Bundan daha lezzetli bir yaz sofrası olabilir mi sizce?

Hem diyette olanların sofralarına, hem akşamları hafif beslenmeye özen gösterenlerin tabaklarına hem de sebzeleri mevsiminde değerlendirmeyi sevenlerin mutfaklarına iyi gelecek bu zeytinyağlı kabak yemeklerini zamanı geçmeden bir bir deneyin deriz.

Özellikle şu sıralar "Bugün ne pişirsem?" diye düşünmeye başladığınızda hemen bu tarifler gelsin aklınıza, bizden önermesi.

Buyursunlar...

  • Kabak yemeği

En klasik lezzetlerimizden olan, mutfaklarımıza en çok konuk olan yemeklerden biriyle başlayalım. İçine de biraz pirinç ilave edip doyuruculuğunu artırmadan olmaz tabii.

Böylesi çok daha doyurucu ve besleyici: Kabak yemeği tarifi

  • Kabak karnıyarık

Patlıcanı bu denli sevmemize neden olan en temel tariflerimizden karnıyarık, bu kez kabağa emanet! Üstelik öyle lezzetli ve hafif oluyor ki...

Patlıcan kıskanır: Kabak karnıyarık tarifi

  • Kabak şayan

Çok özel bir meze tarifiyle devam ediyor, zeytinyağı ve kabağın muhteşem uyumuna bolca yoğurt ve cevizi de dahil ediyoruz. Düşüncesi bile acıktıracak kadar lezzetli bu meze ile tanışmayan kalmasın istiyoruz.

Kaşık kaşık yemek isteyeceksiniz: Kabak şayan tarifi

  • Kabak turta

Klasik kabak yemeklerini bir kenara alalım, bu kez belki de şu ana dek hiç denemediğiniz kadar farklı ve enfes bir tarifte sıra.

Bolca domates desteğiyle, karşınızda: Kabak turta tarifi

  • Yoğurtlu kabak salatası

Diyette olanları da mutlu edeceğimizi söylemiştik. Kabak zaten oldukça düşük kalorili, doğru malzemelerle bir araya geldiğinde de hafif yemeklere dönüşen bir lezzet ama böylesi, bir başka! Şık görüntüsüyle iştah açıyor...

Hafifliği sayesinde sağlıkla doyuruyor: Yoğurtlu kabak salatası tarifi

  • Patatesli kabak mücveri

Klasik kabak mücverinin lezzetini de doyuruculuğunu da patatesle katlıyor, tek başına bir öğün olarak yenecek kadar besleyici ve doyurucu bir yemek yapıyoruz.

Yaz sofralarına çok yakışıyor: Patatesli kabak mücveri tarifi

  • Kaşarlı kabak lazanya

Kaşar, kıyma ve kabak... bu üçlü bir aradayken lazanya yapraklarına ne gerek var? Böylesi hem çok daha hafif hem çok daha lezzetli!

Yapalım o zaman: Kaşarlı kabak lazanya tarifi

  • Kabak kalye

Kabağı daha önce mantar ve ıspanak ile bir araya getirmeyi hiç denemediyseniz şimdi tam zamanı. Etsiz de doyulabileceğinin en lezzetli ve hafif yollarından olan kabak kalye sofranıza iyi gelecek.

Böylesi çok daha ekonomik ve leziz: Kabak kalye tarifi

  • Fırında kabak dolması

Klasik kabak dolmasını tencerenin tekdüzeliğinden kurtarıyor, onu sıvı yağ yerine zeytinyağı ile fırında, ağır ağır pişiriyoruz. Aynı anda hem hafif hem de doyurucu bir hale gelen dolmanın bu haline ayrı bir bayılıyoruz.

Fırınlar ayarlansın, kabaklar dolsun: Fırında kabak dolması tarifi

  • Zeytinyağlı kabak

Zeytinyağlı Kabak Tarifi

Zeytinyağlı Kabak Tarifi

Zeytinyağlı kabak yemekleri listesi yapıyoruz, en temel tarifi vermeden olur mu? Kabaklarınızı, salçanızı, soğanınızı hazırlayın, kalanını birlikte hallederiz.

Dereotu da bol olsun: Zeytinyağlı kabak tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?