https://yemek.com/tarif/zeytinyagli-kuru-borulce-yemegi/ | Zeytinyağlı Kuru Börülce Yemeği Tarifi

Sadece Salatasıyla Yetinmeyin Diye Birbirinden Farklı 9 Börülce Yemeği Tarifi

Favorilerime
Ekle

Börülce, kuru fasulyenin yazı seven akrabası. Sıcağı seven bir bitki olması nedeniyle her yılın Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında pazar tezgahlarında ve market raflarında yerini alan börülce tıpkı diğer baklagiller gibi de çok zengin bir protein kaynağı.

Şimdi bu faydalı ve doyurucu baklagilin mevsimiyken kuru börülce ile yapabileceğiniz tarifleri derledik. Onun tatil seven kankası deniz börülcesi ile yapabileceğiniz tarifleri de es geçmedik.

Afiyet olsun!

  • Börülce yemeği

Bazılarının karnıkara olarak da adlandırdığı börülce yeri geliyor çok doyurucu bir tencere yemeğine de dönüşüyor. Kuru fasulye ve nohut onu kıskanıyor.

Yanına da pilav: Börülce yemeği tarifi

  • Zeytinyağlı börülce

Taze börülceyle yapılan, buram buram Ege kokan bir tarifimiz var sırada. Yaz sofralarına yakışan zeytinyağlı börülce tarifi çok ama çok ferah.

Dolapta hep olsa: Zeytinyağlı börülce tarifi

  • Bakliyat türlüsü

Bu sefer nohut, mercimek, kuru fasulye börülceyi yalnız bırakmıyor ve genelde sebzelerle yaptığımız türlü tarifine bakliyat dokunuşu ekliyor. O kadar besleyici ki...

Tek tabak yeter: Bakliyat türlüsü tarifi

  • Zeytinyağlı kuru börülce yemeği

Taze börülce ile nefis bir zeytinyağlı tarifine imza attığımız gibi kuru börülceyle de aynı etkiyi yakalamayı hedefliyoruz. Sade, abartısız ve oldukça kolay hazırlanan zeytinyağlı kuru börülce bu yaz favorileriniz arasına girecek.

Barbunya biraz beklesin: Zeytinyağlı kuru börülce yemeği tarifi

  • Börülce salatası

Piyaz sevenlerin ilk tadışta vurulacağı farklı bir salata tarifi var sırada. Hem pratik hem de doyurucu bir tarif arıyorsanız onu çok seveceksiniz.

Et yemekleri onu sevdi: Börülce salatası tarifi

  • Kuru börülceli enginar dolması

Bildiğimiz enginar dolmasının iç malzemelerini tamamen değiştirdik, sağlık dolu enginarların içine bol yeşillik desteğiyle kuru börülce doldurduk. Diyette olanlar da sağlıklı beslenenler de bu farklı tarife bayılacak.

Sağlık fışkırıyor: Kuru börülceli enginar dolması tarifi

  • Kaz Dağı çorbası

Doğasıyla bizi kendine hayran bırakan Kaz Dağları bu kendine özgü çorba tarifiyle daha da büyüyor gözümüzde. Bu bereketli ve doyurucu çorbanın içinde börülce de var, nohut da, tarhana da...

İçimize çeke çeke: Kaz Dağı çorbası tarifi

  • Deniz börülcesi

Protein deposu, siyah göbekli kuru börülceleri yeterince övdüğümüze göre sıra geldi onun Ege kıyıları sever dostu deniz börülcesine. Nefis mezelere ilham veren deniz börülcesini karides desteğiyle soframıza davet ediyoruz bu kez.

Yedikçe yiyesin gelir: Deniz börülcesi tarifi

  • Deniz börülceli enginar

Deniz Börülceli Enginar Tarifi

Deniz Börülceli Enginar Tarifi

Enginar severler ve deniz börülcesi severleri tek bir tarifte buluşturmak için çıktık yola. Hep aynı zeytinyağlıları yapmaktan sıkıldıysanız, iddialı tarifler arıyorsanız bu tarif tam size göre.

Bugün biraz havalıyız: Deniz börülceli enginar tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?