Ağızda Dağılan Un Kurabiyesi Tarifi

Görünce Hepsini Tek Tek Denemek İsteyeceğiniz 10 Farklı Un Kurabiyesi Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Kıyır kıyır" tanımının belki de en net karşılığıdır o. Anne, anneanne elinden çıkana doyum olmaz, her çay saatinde olsa "Yine mi bu var?" denmez, her seferinde afiyetle, zevkle, keyifle yenir. Evet, un kurabiyesinden söz ediyoruz.

Tam kıvamında, şöyle ağızda dağılan mis gibi un kurabiyelerine kim hayır diyebilir ki?

Üstelik bu kez onu sadece en klasik haliyle yapmakla kalmayacak, çikolatalısından fındıklısına, en kolayından üç malzeme ile hazırlananına kadar farklı malzemelerle çeşitlendireceğiz. Ve o kadar eminiz ki her birini görünce tek tek denemek isteyecek, çay saatlerinizi bu farklı un kurabiyesi tarifleri ile renklendireceksiniz.

Ağızda dağılan, damakta eriyen mis gibi un kurabiyesi tariflerimiz karşınızda!

  • Un kurabiyesi

En klasik tarifimizle başlayalım, her tarif defterinde yer alması gereken bu lezzetin tam ölçülü, kıvamı yerinde reçetesini adım adım verelim.

Yazılı tarif isteyenleri hemen böyle alalım: Un kurabiyesi tarifi

  • Üç malzemeli un kurabiyesi

Eğer evde çok az malzemeniz varsa ya da çok daha pratik bir tarif arayışındaysanız sizi sadece 3 malzeme ile şipşak hazırlayabileceğiniz bu un kurabiyesi tarifine doğru alabiliriz.

Böylesi çok daha kolay: Üç malzemeli un kurabiyesi tarifi

  • Tarçınlı un kurabiyesi

Ağızda dağılan o mis gibi klasik un kurabiyesi lezzetini tarçın gibi özellikle hamur işlerine çok ama çok yakışan bir baharatla bir araya getirsek ya! Bugüne dek neden denememişim diyeceğiniz kadar enfes bir lezzet geliyor...

Fırında ona yer açın: Tarçınlı un kurabiyesi tarifi

  • Ağızda dağılan un kurabiyesi

"Ne yaparsam yapayım, benim un kurabiyelerim bir türlü kıyır kıyır olmuyor" diyorsanız belki de bugüne dek hiç doğru tarifle karşılaşmamışsınız demektir. İşte aradığınız o damakta eriyen un kurabiyeleri için uygulamanız gereken tarif tam da karşınızda.

Buyurunuz, bu taraftan: Ağızda dağılan un kurabiyesi tarifi

  • Çikolatalı un kurabiyesi

Un kurabiyesi lezzetini en sevdiğimiz tatlardan biriyle, çikolata ile bir araya getirmeye hazır mısınız? Un kurabiyesini daha önce bu şekilde denemeyi hiç düşünmediyseniz, hemen şimdi, daha fazla vakit kaybetmeden denemelisiniz.

Çikolata ona öyle çok yakışıyor ki: Çikolatalı un kurabiyesi tarifi

  • Margarinsiz un kurabiyesi

Margarin ve hatta tereyağı kullanmadan da un kurabiyesi hazırlamak mümkün! Eğer mutfağınıza katı yağ sokmayı sevmiyor, özellikle hamur işlerini, kekleri, kurabiyeleri olabildiğince sıvı yağ ile hazırlamaya gayret ediyorsanız bu tarif tam sizlik demektir.

Pürüzsüz dokusuyla, karşınızda: Margarinsiz un kurabiyesi tarifi

  • Kolay un kurabiyesi

"Bana daha kolay bir tarif lazım" diyenler için, mutfağa yeni yeni girmeye başlayanların bile 10 dakika içinde kolayca hazırlayabileceği kadar pratik bir önerimiz var! En az klasik un kurabiyesi kadar kıyır kıyır olması da cabası.

Pratiklik arayanlara 10 dakikada hazırlanan kurabiye geldi: Kolay un kurabiyesi tarifi

  • Nişastalı un kurabiyesi

Dışarıdan hazır olarak aldığınız, her daim kıyır kıyır olan ve uzun süre bayatlamadan, taza taze kalan o un kurabiyeleri var ya, işte onların sırrı biraz da nişasta da saklı!

Artık eliniz hazırlarına gitmeyecek: Nişastalı un kurabiyesi tarifi

  • Fındıklı un kurabiyesi

Üzeri nar gibi kızarsın, her lokmasından kıtır kıtır, enfes tadıyla bol bol fındık çıksın!

Bol malzemeli severlere geliyor: Fındıklı un kurabiyesi tarifi

  • Mangolu bademli un kurabiyesi

Mangolu Bademli Un Kurabiyesi Tarifi

Mangolu Bademli Un Kurabiyesi Tarifi

Mutfakta hep yepyeni lezzetler denemek isteyenlere, sıra dışı, efsane tadıyla yeni favoriniz olacak bir un kurabiyesi tarifi vererek listemizi bitiriyoruz. Eminiz, böylesini daha önce hiç denememiştiniz.

Yok böyle bir lezzet: Mangolu bademli un kurabiyesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?