peynirli-sufle-tarifi-yeni

Kaşar Peyniriyle Sadece Tost Yapılmayacağının Kanıtı 12 Pratik Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kaşar peynirin lezzetine, o uzayıp giden enfes dokusuna karşı koyamayanlar olarak bugün kahvaltının keyfini de lezzetini de onunla katlayalım diyoruz, buyurmaz mıydınız?

Kaşar peynirle sadece tost yapılmayacağının kanıtı olan bu kaşarlı kahvaltılık tariflerin her birini görünce hemen denemek isteyeceğinizden şüphemiz yok.

Özellikle uzun uzun yaptığınız o hafta sonu kahvaltılarının parlayan yıldızı olacak bu pratik ve nefis kaşarlı kahvaltılık tarifler her damağa hitap eder!

Buyursunlar, soğutmadan başlayalım.

 

 • Üç peynirli krep pasta

Lezzeti uzattıkça uzatmanızı sağlayacak, kahvaltı etmeyi sevmeyenleri bile görüntüsüyle, kokusuyla her gün kahvaltı etmeye ikna edecek bir tarif o. Dilerseniz tüm katlarını kaşar peyniri ile hazırlayabilirsiniz.

Kaç kat yapsak: Üç peynirli krep pasta tarifi

 • Kaşarlı popover

Bakmayın adının yabancı gibi durduğuna, o içindeki tüm malzemeleri tanıdık, enfes bir kahvaltılık. Üstelik hem pofuduk hem de bol kaşarlı bu lezzeti hazırlamak için hemen her evde bulunan 5-6 malzeme kullanmanız yeterli oluyor.

Tarifin en zor kısmı ise kaç tane yiyeceğinize karar vermek: Kaşarlı popover tarifi

 • Patates tostu

Mis gibi kaşar peyniri iki dilim ekmek arasına yerleştirip tost makinesine atmayı hepimiz biliyoruz ama bu kez yapacağımız tost çok başka! Bu kez ekmek yerini patatese bırakıyor, sadece 4 malzeme ile hazırlanan bu enfes kahvaltılık, şu ana dek yediğiniz tüm tostları unutturmaya geliyor.

Yok böyle bir lezzet: Patates tostu tarifi

 • Kahvaltılık kaşarlı patates kavurma

Yine toplam 4 malzeme ile kolayca hazırlayabileceğiniz, üstelik hazırlamak için sadece ve sadece 20-25 dakikanızı ayırmanızın yeteceği bir tarif o.

Hafta sonu kahvaltıları onunla çok daha güzel: Kahvaltılık kaşarlı patates kavurma tarifi

 • Kaşarlı salamlı ekmek ruloları

Yeni nesil tost da diyebileceğimiz bu lezzet, bir tost ekmeğinin dahil olabileceği belki de en lezzetli, en pratik ve en farklı tariflerden biri. Ondan bir lokma aldıktan sonra "Ben bu tarifi neden daha önce keşfetmemişim" diyeceğinizden eminiz.

Öyle bir lezzet: Kaşarlı salamlı ekmek ruloları tarifi

 • Lalanga

Misafirlerinizi davet ettiğiniz özel kahvaltı sofraları ya da kendinizi, sevdiklerinizi şımartmak istediğiniz, uzun uzun yapacağınız bir hafta sonu kahvaltısı için farklı bir lezzet arayışındaysanız kaşar peynire bir kez daha hayran bırakacak bu tarif tam sizlik demektir.

Herkes sizden tarifini isteyecek: Lalanga tarifi

 • Kaşarlı salamlı kolay açma

Hep dışarıdan hazır olarak aldığınız o pofuduk açmaların lezzetini evde, ellerinizle hazırlayacağınız kolay bir tarifle yakalayabilirsiniz aslında. İçinden de şöyle mis gibi kaşar peynirini eksik etmeyin tabii.

Kahvaltı keyfi uzasın gitsin: Kaşarlı salamlı kolay açma tarifi

 • Ekmek çanağında yumurta

Hafta sonu kahvaltılarının en renkli simalarından biri olacak bu lezzet, kişi başı olarak porsiyonlanabilir olması sayesinde pratikliğin en lezzetli adreslerinden oluyor, yumurta ve kaşar peynirin uyumu damakta enfes bir lezzet bırakıyor.

Bu tarif unutulmazlar arasında yerini alır: Ekmek çanağında yumurta tarifi

 • Açık tost

"Kaşar peyniri ile sadece tost yapılmaz" dedik demesine ama klasik tost tarifinden daha farklı bir alternatif vermeden de edemedik. Bol malzemeli, görüntüsü ile klasik tostlardan çok daha fazla iştah açan bir hale gelen bu tostu çok seveceksiniz.

Tek başına dev bir menü gibi: Açık tost tarifi

 • Domates soslu sosis

Kahvaltıda sucuk, sosis, salam gibi şarküteri ürünlerini değerlendirmeyi sevenlerdenseniz, özellike hafta sonu kahvaltılarında onlara sofrada mutlaka yer veriyorsanız ekmek banmaya doyamayacağınız bu tarif ile bir an önce tanışmalısınız.

Ekmekler hazırsa başlayalım: Domates soslu sosis tarifi

 • Peynirli sufle

Sadece kaşar peynirine değil tüm peynirlere ayrı ayrı hayranlık duyanlar, kahvaltı dediğin peynirsiz olmaz diyenler buraya! Fırından çıkar çıkmaz, henüz sıcacıkken hepsini yemek isteyeceğiniz bir lezzet geliyor.

Yanında ekmek bile gerekmiyor: Peynirli sufle tarifi

 • Dolgulu kaşarlı simit

Dolgulu Kaşarlı Simit Tarifi

Dolgulu Kaşarlı Simit Tarifi

Sadece 10 dakikada hazırlayabileceğiniz en pratik kahvaltı tariflerinden biri o. Susamlı ekmeği efsane bir dolgulu simite dönüştürmek işte bu kadar kolay aslında!

Keyfiniz de lezzetiniz de bol olsun: Dolgulu kaşarlı simit tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?