https://yemek.com/tarif/kiymali-borek/ | Kıymalı Börek Tarifi

Yiyenleri En Az Ev Baklavası Kadar Mutlu Edecek 14 Bayram Böreği Tarifi

Favorilerime
Ekle

Bayram yaklaşıyor, hazırlıklar yavaş yavaş başlıyor!

Bayram denince akla ilk olarak baklava başta olmak üzere şerbetli tatlılar geliyor, ama ev yapımı mis gibi börekler olmadan da tüm bayramlar eksik kalıyor.

Gelin bu bayram evdekileri mest edecek, pişer pişmez yeme isteği uyandıracak nefis börekler hazırlayalım mutfağımızda. Tatlının, çayın yanında ikram edelim.

Hazırsanız başlıyoruz.

 • Tepside talaş böreği tarifi 

Uzun uzun hamur açmak istemiyorsanız size çok pratik ama çok da lezzetli bir önerimiz var. Tepside talaş böreği bol harcıyla herkesten tam not alacak.

Çıtır çıtır: Tepside talaş böreği tarifi

 • Su böreği tarifi 

su-boregi-tarifi-yeni

Bayram denince akla gelen ilk isimlerden su böreğini gelin evde hazırlayalım. Evet biraz emek ve zaman istiyor ama onunla mutlu edemeyeceğiniz kimse yok.

Hem de en gerçeğinden: Su böreği tarifi

 • Zarf böreği tarifi 

Bu böreğin en önemli özelliği iki yufkayı zarf gibi katlayıp sonunda kat kat, pişerken kabaran nefis bir börek olması! Sunumuyla da bayram sofralarınıza çok yakışacak.

Mektubunuz var: Zarf böreği tarifi

 • Kıymalı börek tarifi 

Evde kolay kıymalı börek hazırlamak isteyenler, pastane usulü dışı çıtır çıtır kıymalı börek arayanlar işte aradığınız börek burada. Çıtır çıtır yenecek bir tarif geldi.

Pastane kıskandırır: Kıymalı börek tarifi

 • Sodalı börek tarifi 

Puf gibi kabarmış, yufka katları tek tek ayrılan, iç kısmı yumuşacık, dış kısmı çıtır bir börek karşınızda. Sodalı böreği hazırlamak da çok kolay.

Anne elinden çıkmış gibi: Sodalı börek tarifi

 • Kıymalı çıtır börek tarifi 

İçi nefis bir kıymalı harçla dolu çıtır çıtır yenecek nefis bir börekte sıra. Yanında çayla efsane bir lezzet şölenine hazır olun.

O ses: Kıymalı çıtır börek tarifi

 • Tepsi böreği tarifi 

Kalabalık aileler için de ideal olan nefis bir tepsi böreği yapalım hadi. İçi peynirli olsun, lezzeti herkesi kendine hayran bıraksın.

Sırrı sosunda saklı: Tepsi böreği tarifi

 • Baklavalık yufkadan börek tarifi 

Hazır bayram baklavaları için baklavalık yufka varken evde gelin bir de ondan şahane bir börek yapalım. Tepside pişip dilim dilim yenen bu böreği çok seveceksiniz.

Evde bayram havası: Baklavalık yufkadan börek tarifi

 • Pratik borcam böreği tarifi 

Dışı çıtır çıtır, içi yumuşacık ve sodanın etkisiyle ıslak ıslak olan bu börek favorilerinizden olacak çünkü çok pratik. Lezzeti ise anlatılamayacak türden.

Borcamlar hazırlansın: Pratik borcam böreği tarifi

 • Fiyonk börek tarifi 

Yufkalarımızı alıyoruz ve onları fiyonk gibi bağlıyoruz, çıtır çıtır ve nefis bir güzelliğe dönüştürüyoruz. Bayram şıklığından ödün vermek istemeyenler için nefis bir tarif bu.

Sunumsuz yakalanmaz: Fiyonk börek tarifi

 • Bol malzemeli el açması börek tarifi 

İçerisinde pazıdan çeçil peynirine farklı farklı ve nefis malzemeler var. Tabii siz damak zevkinize göre iç malzemesini değiştirebilirsiniz ama el açması börek lezzetini yakalamak işte bu kadar kolay.

Emeğin en güzel hali: Bol malzemeli el açması börek tarifi

 • Sütsüz sodalı börek tarifi 

Bu börekte baklavalık yufkalar başrolde. Soda sayesinde nefis bir kıvama ulaşan bu böreği denemek için şimdi tam sırası.

El açması börek tadında: Sütsüz sodalı börek tarifi

 • Kol böreği tarifi 

Kol böreğini evde sandığınızdan daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz desek? Biz iç harcında patates kullandık ama siz dilerseniz peynirli, ıspanaklı gibi harçlarla da yapabilirsiniz.

Ellere kollara sağlık: Kol böreği tarifi

 • Peynirli börek tarifi 

Peynirli Börek Tarifi

Peynirli Börek Tarifi

Su böreği tadında ama hazırlaması çok pratik! Hazır yufkadan hazırlanan bu tepsi böreği bayramda da en büyük kurtarıcınız olacak.

Afiyet olsun: Peynirli börek tarifiDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?