https://yemek.com/tarif/carsaf-boregi/ | Çarşaf Böreği Tarifi

Herkesten Övgüleri Toplayacak El Emeği Göz Nuru 10 El Açması Börek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Her ne kadar zamandan tasarruf etmek için hazır yufka, baklavalık yufka, milföy hamurlarından çoğunlukla yardım alsak da hepimiz biliyoruz ki el açması böreklerin yeri ve tadı ayrı.

Börek tariflerinin en el üstünde tutulanı olan el açması börek tarifleri arayanlar ve mutfakta hamaratlığına güvenen herkesi öyleyse bu el emeği, göz nuru tariflere bekliyoruz.

Eline sağlık diyeniniz çok olsun!

 

  • Bulgurlu peynirli börek

Özellikle Edirne ve Batı Trakya'da sıklıkla yapılan bulgurlu peynirli börekle henüz tanışmadıysanız şimdi tam zamanı. El açması bu tarif herkesin beğenisini kazanacak.

Farklı lezzetiyle: Bulgurlu peynirli börek tarifi

  • El açması patlıcanlı börek

Patlıcanın hamur işlerine çok yakıştığının bir kanıtı da bu nefis börek. Her katına ayrı emek harcanan patlıcanlı börek alkışları toplamaya hazır.

Övgüler gelsin: El açması patlıcanlı börek tarifi

  • Boşnak böreği

Kimsenin kolay kolay hayır diyemediği Boşnak böreğini evde yapmaya ne dersiniz? Her katı ağızda dağılacak, fırından nar gibi kızarmış şekilde çıkacak.

Siz neli isterdiniz: Boşnak böreği tarifi

  • El açması patatesli börek

Hem durduk yerde misafir çağırtacak hem de beş çayından ana yemek masalarına davet ettirecek bir tarif bu. Uğruna börek açacağınız biri varsa ona ne hazırlayacağınızı biliyorsunuz.

Kıymetini bilmeli: El açması patatesli börek tarifi

  • Kol böreği

Lezzetiyle baş döndüren kol böreği bol zamanlarda özene bezene hazırlanabilecek nefis bir börek tarifi. Tarifi bizden, iç harcına karar vermek sizden.

Çıtır çıtır: Kol böreği tarifi

  • El açması ıspanaklı börek

Kat kat ağızda dağılan börekler hayal edenleri buraya alalım. Ispanağı en çok böreğe yakıştıranlar da eğer buradaysa yedikçe yedirten el açması ıspanaklı börek tarifimiz karşınızda.

Yanına da ayran: El açması ıspanaklı börek tarifi

  • Çarşaf böreği

Elde açılarak inceltilen, çarşafa konulup, yuvarlanarak sarılan bir börek bu. İsminin çarşaf böreği olmasının sırrını da böylelikle çözdük. Diğer lezzet sırları içinse tarifimiz sizi bekliyor.

Hamaratlar buraya: Çarşaf böreği tarifi

  • Arnavut böreği

Ah şöyle ev yapımı bir Arnavut böreği olsa da yesek diyenler aramızda mı? Yapanın dua, yiyenin bolca keyif alacağı Arnavut böreği sizi mutfağa çağırıyor.

Sevmek için sebep çok: Arnavut böreği tarifi

  • Su böreği

Her ne kadar şimdilerde hazır yufkalarla evlerde "yalancı su böreği" yapma trendi başlamışsa da gerçek su böreğinin yerini kolay kolay hiçbir şey tutamıyor. Biraz zahmetli doğru ama...

En güzeli bu: Su böreği tarifi

  • Pileli börek

Pileli Börek Tarifi

Pileli Börek Tarifi

Son olarak sunum olarak da farkılaşmak isteyenleri unutmadık ve nefis iç harcıyla pileli börekle tanışmanızı istedik. Çay saatlerinin en gözde ismi olmaya şimdiden aday.

Nasıl da güzel: Pileli börek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?