https://yemek.com/tarif/firinda-sebze-dizmesi/ | Fırında Sebze Dizmesi Tarifi

"Artık Sağlıklı Besleneceğim'' Diyenlere Salata Dışında 17 Hafif Tarif

Favorilerime
Ekle

Artık yediklerine dikkat etmek isteyen ama salata ile de boğuşmak istemeyenlerdenseniz Yemek.com olarak tam da damağınıza layık harika tarifler sıralıyoruz şimdi.

Bu sağlıklı yemek tarifleri ile hedeflerinize ulaşmak çok daha kolay, çok daha lezzetli olacak!

 • Kavanozda hızlı kahvaltı tarifi

Sağlıklı beslenmeye başlamanın yolu tabii ki ilk olarak kahvaltılardan geçiyor, bol sucuklu yumurtalar, omletler bir kenara bırakılıyor, yerini işte böyle yine tadı nefis olacak ama mideyi çok yormayacak lezzetler alıyor.

Kahvaltı için az vakti olanlar bile kolayca hazırlayabiliyor: Kavanozda hızlı kahvaltı tarifi

 • Karışık sebzeli mantar dolması tarifi

Vejetaryen ve vegan beslenenlerin de rahatlıkla uygulayabilecekleri bu nefis tarif, proteinini mantara, lezzetini ve vitaminini sebzelere borçlu mis gibi bir dolma!

Dolmaların en hafifi, en renklisi: Karışık sebzeli mantar dolması tarifi

 • Mantarlı tavuk tarifi

"Mantar güzel fikir ama etsiz ben doyamam" diyenlerdenseniz diyet listelerinin vazgeçilmez isimlerinden mantarlı tavuk tam size göre demektir.

Hadi yapalım: Mantarlı tavuk tarifi

 • Izgara hindi göğüs tarifi

"Tavuğu hep yapıyorum, farklı bir öneri alabilir miyim?" derseniz tavuktan bile bol proteinli hindi etini göz ardı etmeyin deriz. Tavuk kadar sık sofralarımıza konuk etmediğiniz, oysa hemen her mutfakta pişmesi gereken lezzetlerden biri o.

Izgarası da çok hafif: Izgara hindi göğüs tarifi

 • Fırında patates pankek tarifi

Sağlıklı beslenmenin en zor yanlarından biri sizin için de patates kızartması yiyememekse mesela, patatesi daha hafif bir şekilde pişirerek benzer bir lezzeti kolayca yakalayabilirsiniz.

Tam olarak şöyle: Fırında patates pankek tarifi

 • Fırında sebze dizmesi tarifi

Sebzeleri kızartıp yemek yok artık, kabul. Ama o güzelim sebzeleri dilimleyip yan yana dizmekten, tepsiyle fırına sürüp nefis bir hale gelmelerini sağlamaktan kimse alıkoyamaz bizi!

Yanına da bir kase yoğurt: Fırında sebze dizmesi tarifi

 • Pırasa mücveri tarifi

Pırasa ile yapılan hemen her yemek zaten pek hafif ve nefis ama bu tarifimiz pırasayla arası pek de iyi olmayanları dahi onu afiyetle yemeye ikna etmek için geldi.

Fırında piştiği için klasik mücverden çok daha hafif: Pırasa mücveri tarifi

 • Kağıtta levrek tarifi

Kızartmadan hazırlanan birçok balık tarifi diyet listelerine çok uygun, biliyorsunuz. Üstelik Omega 3 almak için değerlendirebileceğimiz en lezzetli kaynaklar da yine onlar.

O zaman ne duruyoruz, kağıtları çıkarın: Kağıtta levrek tarifi

 • Patlıcan tabanlı pizza tarifi

O mayalı pizza hamurundan eser yok burada. Patlıcan tabanlı pizza tarifi bu adı üzerinde. “Kilo vermek istiyoruz diye pizza da mı yemeyelim?” diye sitem edenlere geliyor bu tarif.

Közlensin patlıcanlar: Patlıcan tabanlı pizza tarifi

 • Kinoalı sebze köftesi tarifi

Yüksek protein kaynağı, gluten içermeyen, kalsiyum deposu, pek çok rahatsızlığın şifacısı kinoa ile hazırladığımız, bol sebzeli sağlıklı mı sağlıklı bir köfte tarifi var sırada.

Hem sebze hem köfte: Kinoalı sebze köftesi tarifi

 • Portakallı kereviz tarifi

Tadını sevmeyen, hatta onu mutfağının kapısından içeri bile sokmayanları dahi ikna edebilecek, mis kokulu, bol portakallı bir yemek o.

Lezzeti suyunda: Portakallı kereviz tarifi

 • Yer elması kızartması tarifi

Bu tarifimiz televizyonun karşısında, film izlerken ya da kitap okurken bir şeyler atıştırmak isteyenlere geliyor. Kızartma dedik ama gözünüz korkmasın oldukça sağlıklı bir kızartma bu. Üstelik dilerseniz fırınlayabilirsiniz de.

Cips mi demeliydik: Yer elması kızartması tarifi

 • Mücver kek tarifi

Mücver deyince akan suları durduracak insanlar var, biliyoruz. Şimdi bu tarifimiz sizin için geliyor içinde lezzetli peynirler olan bu mücver kızartmadan çok ama çok uzak. Yoğurdu hazır edin yanında.

Kızartmaya ne gerek: Mücver kek tarifi

 • Bamya tarifi

Bamya yemeği artık yaz kış yiyebileceğimiz bir lezzet. Biraz nazlı bir yemektir kendisi kabul ediyoruz ancak tarifinde yazdığımız püf noktalara dikkat ederek harika sonuçlar alabilirsiniz.

Tavuklu da yapılır: Bamya tarifi

 • Brokoli wrap tarifi

Dürüm sevenleri, ondan bir türlü vazgeçemeyenleri böyle alalım lütfen. Şimdi kocaman bir tabuyu yıkıyoruz birlikte. O dürümler sadece etlerden, kıymalardan yapılmıyor arkadaş. İşte en büyük kanıtı.

Haşlansın brokoliler: Brokoli Wrap tarifi

 • Karnabahar kısırı tarifi

Karnabahar ne güzel bir sebzedir arkadaş. Kızartması ayrı güzel, yemeği ayrı güzel, fırında pane hali ise apayrı güzel! Ama şimdi sırada çok daha başka, çok daha nefis bir hali var!

Bir de böyle deneyin bakalım: Karnabahar kısırı tarifi

 • Ev yapımı granola bar tarifi

Ev Yapımı Granola Bar Tarifi

Ev Yapımı Granola Bar Tarifi

Hep yemek hep yemek nereye kadar? Tabii ki çatır çutur yiyebileceğiniz sağlıklı bir bar da yaptık biz. Tarifini aşağıya bıraktık.

Tek lokmasıyla enerji tavan: Ev yapımı granola bar tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?