TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

"Artık Sağlıklı Besleneceğim'' Diyenlere Salata Dışındaki 9 Hafif Tarif

https://yemek.com/tarif/brokoli-wrap/ | Brokoli Wrap Tarifi
Her şeyi unuturum, dün ne yediğimi asla!

Sıkça Yenen Konular

Yeni yılın gelmesiyle güzel dilekler art arda sıralanmaya başladı. Bunların arasında en büyük dilek ise dolu dolu yarım yıl olan yaza hazırlık çabaları.

Yeni yılda yediklerine dikkat etmek isteyenler ama salata ile de boğuşmak istemeyenlere Yemek.com olarak harika tarifler sıralıyoruz şimdi.

Gelsin bikiniler, gelsin deniz şortları.

Hamurdan uzak: Patlıcan tabanlı pizza

O mayalı pizza hamurundan eser yok burada. Patlıcan tabanlı pizza tarifi bu adı üzerinde. “Kilo vermek istiyoruz diye pizza da mı yemeyelim?” diye bağırıp çağıranlara geliyor bu tarif.

Közlensin patlıcanlar: Patlıcan tabanlı pizza tarifi

Diyet sakinleri buraya: Kinoalı sebze köftesi

Yüksek protein kaynağı, glüten içermeyen, kalsiyum deposu, pek çok rahatsızlığın şifacısı QUINOA (kinoa) ile hazırladığımız, bol sebzeli sağlıklı mı sağlıklı bir köfte tarifi var sırada.

Hem sebze hem köfte: Kinoalı sebze köftesi tarifi

Kereviz sevdirir: Portakallı kereviz

Tadını sevenler kadar sevmeyenler olsa da kereviz de bunlardan bir tanesi. Portakallı kereviz tarifi bildiğiniz zeytinyağlı kereviz tariflerinden bir parça farklı, biraz daha aromalı, hafif mayhoş ve sulu sulu, bol C vitaminli. Kışa yakışacak, mikroplara kalkan olacak kadar etkili.” Demiştik bu tarif için. Aynı zamanda çok da hafif doyurucu bir yemek.

Lezzeti suyunda: Portakallı kereviz tarifi

Abur cubur sevenlere: Yer elması kızartması

Bu tarifimiz televizyonun karşısında, film izlerken ya da kitap okurken bir şeyler atıştırmak isteyenlere geliyor. Kızartma dedik ama gözünüz korkmasın oldukça sağlıklı bir kızartma bu. Üstelik siz fırınlayabilirsiniz de.

Cips mi demeliydik: Yer elması kızartması tarifi

Fırınlanmış bir lezzet: Mücver kek

mucver-kek-tarifi-1

Mücver deyince akan suları durduracak insanlar var, biliyoruz. Şimdi bu tarifimiz sizin için geliyor içinde lezzetli peynirler olan bu mücver kızartmadan çoook uzak. Yoğurdu hazır edin yanında.

Kızartmaya ne gerek: Mücver kek tarifi

Sebzeye bayılanlara: Bamya

Bamya yemeği artık yaz kış yiyebileceğimiz bir lezzet. Biraz nazlı bir yemektir kendisi kabul ediyoruz ancak tarifinde yazdığımız püf noktalara dikkat ederek harika sonuçlar alabilirsiniz.

Tavuklu da yapılır: Bamya tarifi

Sağlık rulosu: Brokoli wrap

Dürüm sevenleri, vazgeçemeyenleri böyle alalım lütfen. Şimdi kocaman bir tabuyu yıkıyoruz birlikte. O dürümler sadece etlerden, kıymalardan yapılmıyor arkadaş. İşte en büyük kanıtı.

Haşlansın brokoliler: Brokoli Wrap tarifi

Yine mi güzeliz yine mi çiçek: Karnabahar salatası

Karnabahar ne güzel bir sebzedir arkadaş. Kızartması ayrı güzel, yemeği ayrı güzel, fırında pane hali ise apayrı güzel! Ama şimdi sırada nefis salatası var. Salata

Yumurta şart ama: Karnabahar salatası tarifi

Elimizin altında: Yıldız anasonlu hurmalı bar

Hep yemek hep yemek nereye kadar? Tabii ki çatır çutur yiyebileceğiniz sağlıklı bir bar da yaptık biz. Tarifini aşağıya bıraktık.

Yanına çayı hazır edin: Yıldız anasonlu hurmalı bar tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?