https://yemek.com/tarif/nohutlu-kofteli-corba/ | Nohutlu Köfteli Çorba Tarifi

Besleyicilikte Sınır Tanımayan 8 Çok Doyurucu Kıymalı Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hayat hep aynı mercimek çorbasını, hep aynı ezogelin çorbasını içmek için çok kısa. Yemeğe çorbasız başlayamayanlar için farklı olduğu kadar da çok doyurucu çorba tariflerimiz var tam da bu yüzden.

İçindeki kıyma desteğiyle ana yemeklerden rol çalan, tek kasesiyle doyuran bu nefis ve şifalı çorba tariflerini bir köşeye not edin, bu sonbahar-kış sezonunda çok lazım olacaklar.

Afiyet, şifa olsun!

  • Kıymalı tarhana çorbası 

   

En sevilen, en fazla yapılan çorbalarımızdan olan tarhana çorbasına biraz da protein katalım dedik. Bünyeyi kuvvetlendirirken insanın da içini ısıtan bir çorba ortaya çıktı.

Yoğun lezzet: Kıymalı tarhana çorbası tarifi

  • Köfteli çorba 

   

İçinde mini mini köftelerin yer aldığı bir çorba düşünün. Hem başlangıç hem ana yemek görevi gören köfteli çorba terbiyeli çorbaları sevenler için çok besleyici bir tarif.

Köftesinden bol koy: Köfteli çorba tarifi

  • Lebeniye çorbası

   

“Leben” Arapça'da yoğurt demek ve tahmin ettiğiniz üzere yoğurtlu bir çorba tarifiyle karşınızdayız. Yapılışı yayla çorbasına benzeyen lebeniye çorbası içindeki minik köftelerle ondan farklılaşıyor.

Kaşık kaşık içilesi: Lebeniye çorbası tarifi

  • Köfteli yoğurt çorbası 

   

Bulgurlu köftesiyle, bol yoğurduyla, üzerindeki naneli sosuyla favori çorbanız olacak lezzetle tanışın. Ne kadar doyurucu ve besleyici olduğundan bahsetmiyoruz bile.

İçimiz ısınsın: Köfteli yoğurt çorbası tarifi

  • Yoğurtlu yuvalama çorbası 

   

Gaziantep'in bu meşhur lezzeti hem çorba hem de ana yemek olarak tüketiliyor. Zira içinde bol etin, nohutun ve minik köftelerin hüküm sürdüğü bir tarife sadece çorba demek biraz haksızlık olur.

Tüm emeğe değer: Yoğurtlu yuvalama çorbası tarifi

  • Ekşili köfte çorbası 

   

Ekşili köfteyi sevenleri böyle yapalım. Çünkü ondan daha fazla ayrı kalamadık ve ekşili köftelerin lezzetine lezzet kattığı çok doyurucu bir çorba hazırladık.

Anne yemeği kokar: Ekşili köfte çorbası tarifi

  • Nohutlu köfteli çorba 

   

Belki de yediğiniz en doyurucu çorba bu olacak. İçinde hem kıyma hem bakliyat bulunduran nohutlu köfteli çorba lezzetiyle de herkesi şaşırtacak.

Sofraya bir kase daha koyun: Nohutlu köfteli çorba tarifi

  • Köfteli erişte çorbası 

   

Köfteli Erişte Çorbası Tarifi

Köfteli Erişte Çorbası Tarifi

Kıvamı tutmaması imkansız bir çorba tarifi bu. Köftelere ek olarak işin içine hamuru yani erişteyi de katıyor ve içtikçe içirten bir çorbaya dönüşüyor.

Onu denemek için sebebiniz çok: Köfteli erişte çorbası tarifi

 Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?