Yoğurtlu Marul Salatası Tarifi

İçindeki Yoğurt Sayesinde Doyuruculuğu Tavan Yapan 13 Yoğurtlu Salata Tarifi

Favorilerime
Ekle

Salata demek göbek marulu gelişigüzel doğrayıp kasenin içine doluşturmak, renk katsın diye birkaç domates, salatalık koymak ve üzerine limon-zeytinyağı karışımı dökmek demek değildir.

Kabul, bu anlattığımız salata bile çok lezzetli olur, onu da çok severiz ama onu sadece bu şekilde değerlendirmek büyük haksızlık olur.

Zira salata öyle bir yapılır ki en ala ana yemeklerle yarışacak güce de ulaşabilir aslında. Hele de akşam yemeklerinde hafif beslenmeye özen gösteriyorsanız tadından yenmez o salatalar.

Sadece hafif beslenmek de değil tabii içine ekleyeceğiniz yoğurtla besleyiciliğini ve doyuruculuğunu göklere çıkarabileceğiniz, çay saatlerinde, altın günlerinde bile ikram edebileceğiniz salatalarımız da var bizim.

O zaman sözü fazla uzatmadan sizi birbirinden farklı ve lezzetli, meze olarak ya da tek başına ana yemek yerine yiyebileceğiniz yoğurtlu salata tariflerimize doğru alalım.

 • Yoğurt soslu patates salatası tarifi

Rus salatasıAmerikan salatası mı tartışmaları bir yana, biz bu kez onu yoğurt soslu ve daha bol malzemeli yapıyoruz. Zaten patatesin her halini çok seven bünyeleri bir de bu haliyle tanıştıralım diyoruz.

Buyursunlar, karşınızda: Yoğurt soslu patates salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Yoğurtlu yeşil mercimek salatası tarifi

O, salatadan çok daha öte bir lezzet, kalabalık sofraların can kurtaran mezesi adeta... Kendisini daha da överdik ama sizi ondan daha fazla mahrum etmek istemeyiz.

Bir an önce tanışmak isteyenler buraya: Yoğurtlu yeşil mercimek salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Semizotlu kaşık salatası tarifi

Biraz yoğurtlu semizotu mezesine biraz da gavurdağına göz kırpan bir salata tarifi kendisi. Farklı bir salata arıyorsanız ondan daha iyisi yok.

Değmeyin keyfinize: Semizotlu kaşık salatası tarifi

 • Havuç salatası tarifi

havuc-salatasi-yeni

Havuç, ceviz içi ve süzme yoğurt... Bu lezzetler bir araya gelir, bir de üzerlerine zeytinyağlı-limonlu nefis bir karışım dahil olur da güzel olmaz mı? İster meze sofrasına koyabileceğiniz, ister ara öğün isterseniz de salata olarak değerlendirebileceğiniz bu tarif mutfağınıza renk saçmaya hazır.

Onu fazla bekletmeyin bizce: Havuç salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Kereviz salatası tarifi

Belki kerevize bugüne dek hiç şans vermediniz, belki bir kez tadına baktınız ama beğenmediniz, fark etmez. Bu salatayla tanıştıktan sonra onu sevmek için çok nedeniniz olacak.

Yedikçe yenir: Kereviz salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Ayvalı kereviz salatası tarifi

Klasik kereviz salatası tarifini verdik ama siz malzemeleri çeşitlendirmek isterseniz ilk alternatifimiz onu ayvalı deneyin demek olacak. Zaten bir kez tadına bakınca ne demek istediğimizi çok iyi anlayacak...

Tüm yıl ayva mevsiminin gelmesini bekleyeceksiniz, eminiz: Ayvalı kereviz salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Mimoza salatası tarifi

Hem sebzeli hem de etli bir salata olmasından ötürü yiyenlerin çok seveceği tariflerden biri oluyor. Kat kat görüntüsü de şık ve farklı bir hava katıyor sofralara.

Aradığınız her şey onda: Mimoza salatası tarifi

 • Semizotu salatası tarifi

Sadece 5 malzemeyle hazırlanan, semizotunun o kendine has mayhoşluğu sayesinde damakta enfes bir tat bırakan, yanına herhangi bir yemek beklemeden, kızarmış ekmekle tek başına bile yiyebileceğiniz bir lezzet o.

Üstelik meze olarak da değerlendirebilirsiniz: Semizotu salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Yoğurtlu kabak salatası tarifi

Eğer diyet yapıyor, yediklerinize dikkat ediyor ama her gün de aynı salatayı yemekten bıkıyorsanız çok doğru tarife geldiniz demektir. Salata kaselerini göbek marulun esaretinden kurtaracak bu tarif yeni favorilerinizden olacak, eminiz.

Hazırlaması da sadece 10 dakika üstelik: Yoğurtlu kabak salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Haydarili patates salatası tarifi

Klasik patates salatası tarifini sık sık yapıyorsanız ve farklı bir sunumla misafirlerinize ikram etmek istiyorsanız bu salata tarifi tam size göre!

Mis: Haydarili patates salatası tarifi

 • Yoğurtlu marul salatası tarifi

yogurtlu-marul-salatasi-onecikan

Klasik bir marul salatası yapmaktan çok daha öteye geçmek isteyenleri, "Yoğurtlu olsun olmasına ama sadece o da yetmez." diyenleri görebilir miyiz?

Tam size göre bir önerimiz var: Yoğurtlu marul salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Makarna salatası tarifi

makarna-salatasi-yemekcom

İçinde bolca makarna ve garnitür olan, yetmezmiş gibi yoğurdun dahil olup besleyicilik kattığı bu salatadan daha doyurucu bir salata olabilir mi?

Bizce pek mümkün değil: Makarna salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Yoğurtlu patlıcan salatası tarifi

Yoğurtlu Patlıcan Salatası Tarifi

Yoğurtlu Patlıcan Salatası Tarifi

Közlenmiş patlıcanın lezzet verdiği çeşit çeşit meze tariflerini hazırlayabiliriz. Gelin bu kez ondan çok lezzetli bir salata hazırlayalım.

Her gün olsa yenir: Yoğurtlu patlıcan salatası tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?