Aniden Gelen Misafire Şipşak Hazırlayabileceğiniz 10 Çıtır Çıtır Milföy Börek Tarifi

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253428 takipçi1759 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Kasım 12, 2019
Cemre Özgüzel
Ağustos 4, 2020
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
Zeynep Çetin
Ekim 24, 2016

Sıcacık bir çayın yanında çıtır çıtır bir börek hayal edenleri ama çok da zamanı olmayanları böyle alalım. Eğer buzluğunuzda bekleyen milföy hamurları varsa canınız her çektiğinde ya da çat kapı misafir geldiğinde hızlıca nefis börekler yapmak hiç de zor değil.

Pratiklikte üstüne kimseyi tanımayan bu çeşit çeşit milföy böreği tarifleri her ihtiyaç duyduğunuzda yardımınıza koşacaklar.

Öyle de nefisler ki...

caydanlik-cogul

  • Tepside talaş böreği tarifi

İçi bol garnitürlü, en doyurucu börek tariflerinden olan talaş böreğini tepside hazırladık bu sefer. Çıtır çıtır dış hamuru, nefis iç harcıyla onu her öğün yemek isteyeceksiniz.

Hemen yapalım: Tepside talaş böreği tarifi

  • Kıymalı muska böreği tarifi

En klasik böreklerden biri olan muska böreğini daha da pratik hale getirelim dedik ve milföy hamurlarından yardım aldık. İçine de nefis bir kıymalı iç harç hazırladık.

Nefis oldu: Kıymalı muska böreği tarifi

  • Şipşak tatlı börek tarifi

Börek dediğin sadece tuzlu olmaz, yeri gelir dünyanın en nefis tatlısına da dönüşebilir. Tıpkı az malzemeyle hazırlanan bu dünyanın en en en kolay tatlılarından birine dönüşen tarifte olduğu gibi.

Onları şaşırtın: Şipşak tatlı börek tarifi

  • Patatesli milföy böreği tarifi

Patatesi böreklere çok yakıştıranları böyle alalım. Hamur açma, yoğurma derdi olmadan puf puf bir patatesli börek hazırlayalım. Çayları da demleyip misafirleri davet edelim.

Fırınlar ısınsın: Patatesli milföy böreği tarifi

  • Tavuklu milföy böreği tarifi

Hazırlaması sadece on dakika süren ama lezzetiyle de şaşırtan bir börek tarifi bu. İçinde kıymaya göre daha ekonomik olan tavuk ve bol garnitür bulunan bu böreği çok seveceksiniz.

Her öğüne yakışır: Tavuklu milföy böreği tarifi

  • Kabaklı börek tarifi

Şimdiye kadar milföyle patatesli, peynirli, kıymalı, ıspanaklı börekler yapmış olabilirsiniz birçok kez. Peki ya hiç onu kabaklı yapmayı denediniz mi?

Çok yakışıyor çok: Kabaklı börek tarifi

  • Pazılı börek tarifi

Normalde pazı tüketmeyene bile kendini hemen sevdirecek bir börek yapalım hadi. Pratiklikte bir dünya markası olan milföyler de bize eşlik etsin.

Bir de böyle deneyin: Pazılı börek tarifi

  • Pastırmalı börek tarifi

Paçanga böreğini sevenleri böyle alalım. Çünkü pastırmanın böreğe yakıştığını çok iyi bilen sizler için hem çayın yanında hem de kahvaltıda yenebilecek bir börek hazırladık.

Çıtır çıtır: Pastırmalı börek tarifi

  • Ispanaklı milföy tarifi

Gelin bu sefer ıspanaklı milföy böreğini biraz farklılaştıralım. Milföy hamurlarına değişik şekiller verelim ve çayın yanına onu gururla davet edelim.

Sunum önemli: Ispanaklı milföy tarifi

  • Kıymalı milföy ruloları tarifi

Kıymalı Milföy Rulosu

Kıymalı Milföy Ruloları Tarifi

Rulo haline getirdiğimiz milföy hamurlarının arasına bolca kıyma koyduk. İçine yenibahar, kimyon gibi farklı baharatlar da ekleyince tadından da yenmedi.

Dolu dolu: Kıymalı milföy ruloları tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?