Haşlanmış Tavuk Etini Değerlendirerek Kolayca Yapabileceğiniz 10 Farklı ve Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Tavuk etini haşlanmış olarak tüketmek diğer seçenekleri düşündüğümüzde en doğru alternatiflerden biri. Tavuğu haşladığımızda hem mis gibi bir tavuk suyu elde edebiliyor hem de yumuşacık olup tel tel ayrılan tavuk etinin tadına doya doya varıyoruz. Daha ne olsun?

Peki tavuğu sadece suyla haşlayıp bırakmak olur mu? Olur elbette ama her zaman değil. Arada farklı haşlanmış tavuk yemeklerini de keşfetmek, sofraya yepyeni tatlar kazandırmak iyidir.

Eğer çevrenizde haşlanmış tavuk etini yemekte zorlanan biri varsa, bu birbirinden farklı tavuk yemekleri onları da ikna edecek, eminiz.

Söylemeden geçemeyeceğiz, birçoğunu önceden haşladığınız tavuk etleri ile de hazırlayabileceğinizden bu tarifler mutfakta size bir hayli fazla zaman da kazandıracak, dar zamanlarda buzdolabından çıkartacağınız haşlanmış tavuklarla dakikalar içinde hem çok zengin hem de çok lezzetli sofralar kurabileceksiniz.

Hadi o zaman önce bu liste içinden mutlaka denemek istediğiniz tarifleri seçin, hemen ardından mutfağın yolunu tutup birini bu akşam için hazırlayıverin.

Şimdiden yapan, yiyen herkese afiyet, bal, şeker olsun.

  • Tavuklu fette tarifi

Haşlanmış tavuklarla buluşan mis gibi soslanmış pideler, haşlanmış nohut ve tahinli-yoğurtlu sıra dışı bir sosla buluşuyor... Ortaya sofralara şenlik, midelere lezzet efsane bir tarif çıkıyor.

O bir Arap mutfağı harikası: Tavuklu fette tarifi

  • Tavuk haşlama tarifi

Hani anneannelerinizin, babaannelerinizin elinden yemeye alışık olduğunuz o sebzeli, bol tavuklu ve sağlık dolu yemek var ya... İşte o, tam karşınızda!

Bu kez sizin ellerinizden yenecek: Tavuk haşlama tarifi

  • Haşlanmış tavuklu sandviç tarifi

Eğer yediklerinize dikkat etmeye çalışıyor ama ekmekten de bir türlü vazgeçemiyorsanız şöyle malzemesi bol ama kalorisi düşük bir sandviç sizin için doğru bir tercih olabilir. Haşlanmış tavuk etinden alacağınız bolca proteinle sağlıkla doyun.

İşte bu kadar basit: Haşlanmış tavuklu sandviç tarifi

  • Islama tarifi

Tavuk etinin dahil olduğu birçok yöresel tarifimiz gibi bu tarif de muazzam bir lezzet ve pratiklik sunuyor. Evde haşlanmış tavuk varsa yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede hazır olup sofralara çıkıyor. Kastamonu ve çevresinde sıklıkla yapılan bu tarif "banduma" olarak da anılıyor.

İsmi ne olursa olsun, siz bu tarifi çok seveceksiniz: Islama tarifi

  • Perde pilavı tarifi

Klasik tavuklu pilav tarifinden de bildiğimiz gibi pirinç ve tavuk eti kadar birbirine yakışan ikililer az bulunur. O zaman şimdi onları bir arada kullanmanın ama işleri biraz daha büyütüp misafirlere şov yapabileceğiniz bir yemeğe imza atmanın zamanı demektir.

Siz de bize katılıyorsunuz hemen bu tarafa alalım sizi: Perde pilavı tarifi

  • Dün misafir vardı böreği tarifi

Evinizde kalabalık misafirler ağırladığınız ve onlara nefis ikramlar sunduğunuz bir günü düşünün... O günün ardından tertemiz kalan, hiç dokunma fırsatı bile bulamadığınız malzemeleri ertesi gün değerlendirmek gibisi var mı? Hem çok kolay bir şekilde nefis lezzetler ortaya çıkarabiliyor hem de bütçenizi koruma şansı yakalayabilirsiniz.

İşte bu börek de artanları değerlendirmenizi sağlayan o tariflerden biri: Dün misafir vardı böreği tarifi

  • Tavuklu mantı tarifi

Mantı dendiğinde aklımıza kıyma geliyor olsa da aslında haşlanmış tavuk etiyle de mis gibi mantı yapılabilir. Bakınız, bir yaptık, mis gibi oldu.

Üstelik böylesi çok daha ekonomik: Tavuklu mantı tarifi

  • Tavuk salatası tarifi

Akşam yemeğinde tercihinizi salatadan yana kullanıyor, en azından bir öğünü hafif bir şeyler yiyerek geçireyim diyorsanız size de nefis bir önerimiz olacak elbette. Hamur işlerini kısa bir süreliğine terk ediyor, yine en az onlar kadar besleyici ama çok daha hafif bir tarif veriyoruz.

Proteini bol: Tavuk salatası tarifi

  • Tavuklu börek tarifi

Peynirli, patatesli, kıymalı börekleri unutun, çünkü şimdi başrol onun! Yalnız baştan uyaralım, bu börek bildiğiniz böreklere benzemez, sadece çay saatlerinde değil akşam yemeğinde bile ana yemek olarak yenebilecek bir börekten söz ediyoruz.

Öylesine doyurucu: Tavuklu börek tarifi

  • Patatesli tavuklu tepsi böreği tarifi

Patatesli Tavuklu Tepsi Böreği Tarifi

Patatesli Tavuklu Tepsi Böreği Tarifi

Birkaç tarif yukarıda tavuk ve pirincin muhteşem uyumundan söz etmiştik ama patates ve tavuğun birlikteliğine de şapka çıkarmamız gerekiyor. Tavuğun en lezzetli eşlikçisi patates, bu kez yufkaların içinde tavukla buluşuyor. Tek bir dilimi bile tıka basa doyuruyor.

Böreklerin en doyurucusu: Patatesli tavuklu tepsi böreği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?