https://yemek.com/tarif/oreo-cupcake/ | Oreo Cupcake Tarifi

Konu Komşuya Nispet 16 Farklı Alternatiften Oluşan Altın Günü Menüsü

Favorilerime
Ekle

Şu an 20-30 yaş arasında olan herkes kendini bildi bileli bu topraklarda altın günü yapıldı. Mezdeke eşliğinde evde dans eden kadınlar, ortalama bir Anadolu şehrinin her yerinden duyulabilecek kahkahalar ve hanımların mutfakta ortaya koydukları şov, altın günlerinin olmazsa olmazlarıydı.

Özellikle üniversite öğrencilerinin sınavda birbirinden yüksek alma çabası ya da işyerinde patronun gözüne girmek için bütün geceyi şirkette geçiren çalışan hırsı gibi kadınların da mutfakta harikalar yaratma çabası vardı. Kısırlar, sarmalar, poğaçalar havada uçuşurdu.

Ancak menü neredeyse hep aynıydı. Yaratıcılığını konuşturmak isteyen ev sahibi en fazla profiterol yapardı.

Ta ki bugüne kadar.

Toplanın hanımlar, konu komşu kıskandıracak altın günü ikramları ve altın günü yemekleri önerilerimizden oluşan altın günü menüsü var.

"Ben yapılışlarını izlemek istiyorum" diyenlere özel video bonusuyla başlayalım: Misafir kıskandıracak 6 farklı altın günü tarifi

Kek kalıbında kolay su böreği tarifi ile kolayca nefis bir börek hazırlamanın tadını çıkarabilir, Hatay usulü kısırla klasik altın günlerini unutturacak farklı bir lezzete imza atabilir, patates mantısıyla doyuruculuğu yakalayabilir, bisküvi tabanlı irmik pastasıyla tüm misafirlerinizi kendinize hayran edebilirsiniz. Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma tarifimizle en kolay ve pratik yaprak sarma yöntemini öğrenerek işlerinizi kolaylaştırmayı ve fıstıklı lokumlu kurabiye tarifimiz ile tüm konuklarınızı çocukluğunuza döndürecek harika bir lezzet hazırlamayı da ihmal etmeyin deriz. Sözün kısası, bu altın günü menüsü kaçmaz!

 • Brioche tarifi

Brioche Tarifi

Evet hanımlar, hala mı poğaça? Üzerine susam falan da atıyorsunuz değil mi? Peki bıkmadınız mı?

Siz yine poğaça yapın ama kahvaltılık olsun: Brioche tarifi

 • Tortilla pizza tarifi

Tortilla Pizza Tarifi

Düğün pastası kalınlığında hamuru, üzerindeki 0,1 gram sucuğu ve çeşitlilik olsun diye konulan yeşiliyle altın günlerinin maalesef vazgeçilmezidir ev pizzası.

Keşke olmasa: Tortilla pizza tarifi

 • Çikolata mousse tarifi

Çikolatalı Mousse Tarifi

Siz bizden daha iyi bilirsiniz, altın gününde ilk sırada olmak önemlidir hanımlar. Ekonomik süreci iyi yönetmenizi sağlar.

Tabii bir de saygı kısmı var: Çikolata mousse tarifi

 • Oreo cupcake tarifi

Oreo Cupcake Tarifi

Yıllardır çayın yanında güzel gidiyor diye yapılan kakaolu kek kusurumuza bakmasın, biraz seviye atlıyoruz. Oreo'lu cupcake'i işe alıp, kakaolu keki emekli ediyoruz.

Tarifini sorarlar: Oreo cupcake tarifi

 • Elmalı strudel tarifi

Elmalı Strudel Tarifi

Elmalı kurabiye de güzel bir ikramımız ama her iki altın gününde karşımıza çıkıyor. Yeteri kadar görüştük, yeteri kadar tanıştık.

Yenilere yer açmak gerek: Elmalı strudel tarifi

 • Böğürtlen soslu panna cotta tarifi

Böğürtlen Soslu Panna Cotta Tarifi

Hala çok yapılır mı bilmiyoruz ama çocukluğumuzun ikramlarından biridir jöle. Hak veriyoruz, o zamanlar için fazla seçenek, fazla alternatif yoktu.

Ama artık var: Böğürtlen soslu panna cotta tarifi

 • Avokado püreli, somon fümeli kanepe tarifi

Evin çocuklarının ve beyfendinin altın gününden kalan ikramları ve yemekleri yediği bir gerçek. Afiyet şeker de olsun orasına da kabul. Fakat bu kez kalanı değil, hepsini yesinler. Yapın susamlı halka kurabiyeyi.

Misafirin menüsü farklı: Avokado püreli, somon fümeli kanepe tarifi

 • Kakao kaplı trüf çikolata tarifi

Kakaolu Trüf

Evet, kakao kaplı trüf çikolata tek başına yapar bunu. Böyle lezzetli bir ikramı masaya koyan, dünya lezzet tarihine böyle büyük bir faydası dokunan birine yardım etmeden duramaz çünkü piyasalar.

Tutumlu harcayın: Kakao kaplı trüf çikolata tarifi

 • Domatesli, mısırlı tart tarifi

Domatesli Mısırlı Tart

Kısıra hiçbir evrende laf söyletmeyiz ama her altın gününde kısırla doyduğumuz gerçeğini de es geçmiyoruz. Biraz değişiklik iyidir bazen.

Buyursunlar: Domatesli, mısırlı tart tarifi

 • Şalgamlı kısır tarifi

Biz ne dersek diyelim, siz "O kısır o masaya gelecek" diye düşünüyorsanız hemen böyle alalım sizi, kısıra ufacık bir dokunuş yapalım birlikte.

Tarifini soranlara "Çok uğraştırıyor" dersiniz: Şalgamlı kısır tarifi

 • Kıymalı tortilla böreği tarifi

Altın günü demek sigara böreği demektir bir de. Çocukken gidip birer birer kaçıştırıp yiyiverdiklerimiz hani. Ama onu herkes yapar zaten...

Siz fark yaratın: Kıymalı tortilla böreği tarifi

 • Domatesli kiş tarifi

Konuk ağırlama sırası size geldiğinde fark edeceksiniz bu gerçeği, herkes aç gelecek o altın gününe. Herkese yetecek kadar çok ve herkesin beğeneceği kadar lezzetli bir tarif lazım size.

Destek bizden gelsin o zaman: Domatesli kiş tarifi

 • Düşes patates tarifi

Altın günü menüsünde değişiklik arıyorsanız ilk önce yıllardır yapılmayınca eksik kalıyor gibi düşündüğünüz o patates salatasından vazgeçin mesela.

Patates yine olsun ama biraz daha hava katın ona: Düşes patates tarifi

 • Ispanaklı rulo tarifi

Ispanaklı kekin popüler olduğu yıllar vardı, kabul. Her göreni hayran bırakan rengiyle ıspanakla yapıldığına inanılamayan o kek, artık sıradanlaştı. Artık ıspanakla şov yapacağınız farklı tarifler lazım size.

Konuklarınızı hipnotize edebilirsiniz: Ispanaklı rulo tarifi

 • Orman meyveli pavlova tarifi

mosyo-sokola-pavlova-pasta

Doğru. Gerçek lezzet, biraz emek, biraz ilham, biraz şık görüntü biraz da şov ister. Pavlovada hepsi var.

Afiyet olsun: Mösyö Şokola'dan orman meyveli pavlova tarifi

 • Üç renkli börek tarifi

Peynirli ya da kıymalı dilim dilim börekler de artık altın günlerinde yerini bırakacak yeni bir soluk arıyorlar. Bu arayışa kulak verin.

Yazılı tarif için: Üç renkli börek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

zeynep12 Mayıs 2015 10:06
Hepsi nefis görünüyor ah bide kilo yapmasa
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?