Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Mum's Cafe Mutfak

Mum’s Cafe’den Lezzetin Başrolde Olduğu Tarifler

Favorilerime
Ekle

Sessiz ve sakince oturup kendinizi dinlemek istediğinizde hep bir yer ararız. Evimiz bazen tahmin ettiğimiz kadar huzurlu değildir ve kendimizi dışarı atarız. Tam da böyle anlarda kendinizi mutlu ve huzurlu hissedebileceğiniz bir yer olan Mum’s Cafe’yi sizlere sunmuştuk.

Yalnızca dinginliği değil, aynı zamanda lezzetli ve mutluluk veren yemekleri ile birlikte Mum’s Cafe’nin tasarımı göz dolduruyor. Her detayı ince bir şekilde düşünülmüş ve tasarlanmış olan Mum’s Cafe’den sizler için almış olduğumuz tarifler de en ince detayına kadar düşünüldü.

Şef Sedat Gümüş’ün altın yaldızlı defterinden aldığımız tarifler ile kendinize sağlıklı ve lezzetli bir ziyafet vermeye ne dersiniz? O halde hemen başlayalım.

Günün her öğününe uygun: Kestane mantarlı, keçi peynirli sandviç

Trabzon ekmeğinin mantar ve keçi peyniri ile oluşturduğu bu portreye yeşillikler de ekleniyor. Lezzeti ile gözünüzü ve midenizi doyururken aynı zamanda günün herhangi bir öğününde tüketebileceğiniz bir sandviç ortaya çıkıyor.

“Kendime vakit ayıramıyorum, sandviç tek çarem” diyorsanız: Mum’s Cafe’den Kestane Mantarlı, Keçi Peynirli Sandviç

Her bir lokması sağlık dolu: Nohutlu kinoa salatası

Nohutlu Kinoa Salatası Tarifi

Çölyak hastalarından veganlara kadar her damak lezzetine uygun bir salata Şef Sedat Gümüş’ün ellerinden çıkıyor. İçinde kinoa ve haşlanmış nohutun olduğu, doğranmış sebzelerin ise tamamlayıcı görevi olan salatada yok yok.

“Sağlıklı hayata başlıyorum, devam ediyorum” diyorsanız: Mum’s Cafe’den Nohutlu Kinoa Salatası

Düşünmeden, tek yudumda: Limonlu cheesecake

Limonlu Cheesecake Tarifi

yemek.com/ Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Mum's Cafe Limonlu Cheesecake Tarifi

Şaka yapıyoruz. Ellerinizle hazırladığınız bu güzelliği tek yudumda yemenize gönlümüz razı olmaz çünkü bu tarif öyle güzel ki yerken hiç bitmesin isteyeceksiniz.

“Lezzeti sonsuz yaşamak isterim” diyorsanız: Mum’s Cafe’den Limonlu Cheesecake

Tahminlerin tamamen dışında: Somonlu, kuşkonmazlı kiş

Somon Fümeli, Kuşkonmazlı Kiş Tarifi

İki birbirinden farklı lezzet tek bir kişte toplanmış. Füme somon ve kuşkonmazın narin bir şekilde birbirini tamamladığı bu tarif ile gecenin yıldızı olmanız mümkün.

“Yıldızlık benim kanımda var” diyorsanız: Mum’s Cafe’den Somonlu, Kuşkonmazlı Kiş


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?