https://yemek.com/tarif/tavuklu-baharatli-pilav/| Tavuklu Baharatlı Pilav Tarifi

Bugüne Dek Büyük İhtimalle Hiç Denemediğiniz Kadar Farklı ve Nefis 10 Tavuk But Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kırmızı ete göre daha ekonomik olduğu, bol bol protein içerdiği için siz de tavuk etini tercih edenlerdenseniz ama aldığınız tavuk butlarla hep aynı tarifleri yapmaktan sıkıldıysanız bu birbirinden farklı tavuk but tarifleri sofranıza yenilik katacak!

Kalabalık sofralar kurmanız gerektiğinde herkese kolayca birer adet dağıtabileceğiniz porsiyonluk tavuk butlarını her seferinde tek başına haşlamak, kızartmak ya da fırınlamak size de artık çok sıradan geliyorsa farklı sebzelerden, baharatlardan ve malzemelerden destek alarak hazırlayabileceğiniz bu tarifleri hemen bir köşeye not etmeli ve her tavuk but aldığınızda içlerinden birini deneyerek mutfağınıza yepyeni lezzetler kazandırmalısınız.

Bakmayın böyle uzun uzun anlattığımıza, yapımları da düşündüğünüzden çok daha pratik olacak.

O zaman sözü daha fazla uzatmadan sizi birbirinden farklı tavuk but yemeklerinden oluşan, yapımı kolay, lezzeti olay tavuk but tarifleri ile tanıştıralım.

  • Fırında tavuk but tarifi

Bakmayın isminin sadeliğine, marinasyon için hazırlayacağınız sosuyla bugüne dek yaptığınız en lezzetli, en farklı fırında tavuk tariflerinden olacak. Nar gibi kızarmış üstü ve lokum gibi etiyle puanları toplayacak.

Akşam yemeğiniz artık belli: Fırında tavuk but tarifi

  • Soslu tavuk but tarifi

Bir kez deneyince "Neden bugüne kadar hiç yapmamışım" diyeceğiniz kadar lezzetli, içindeki acı sostan soya sosuna, kullanılan tüm sos ve baharatların uyumunu nefis bir şekilde içine çekmiş efsane bir but tarifi geliyor.

Tarif defterlerine hemen not edilmeli: Soslu tavuk but tarifi

  • Kızarmış tavuk budu tarifi

Hani dışarıda kovalar dolusu alıp yediğiniz o kızarmış tavuk butları var ya... İşte onların en alasını evde, kolayca hazırlayabilirsiniz aslında.

İşte bu kadar: Kızarmış tavuk budu tarifi

  • Milföylü tavuk sarma tarifi

Tavuk butlarını haşlayıp yemek de nefis bir fikir ama bu kez bu sadeliği yepyeni, farklı bir lezzetle değiştiriyor, onları haşlamakla bırakmayıp milföy hamurlarına sarıyoruz.

Öyle güzel oluyor ki yemeden önce bir süre izlemek isteyeceksiniz: Milföylü tavuk sarma tarifi

  • Ballı susamlı tavuk tarifi

En başta söylediğimiz gibi, bugün tavuk butlarını farklı malzemelerle, farklı baharatlarla lezzetlendirip mutfaklara yeni bir soluk getirmek istiyoruz. Tam da bu yüzden şimdi de sırada Uzak Doğu esintili pek tatlı bir tarif var.

Sofraya çıkmasıyla bitmesi bir olacak: Ballı susamlı tavuk tarifi

  • Tavuklu baharatlı pilav tarifi

Tavuk-pilav ikilisi zaten mutfağımızın en sevilen, en samimi lezzetlerinden biri ama bu kez daha bir başka! Tek bir tarifle kallavi bir sofra hazırlamak isteyenler hemen buraya.

Herkes tıka basa doyacak: Tavuklu baharatlı pilav tarifi

  • Soslu tavuk şiş tarifi

Akşam yemeğinde hafif bir şeyler yemek istiyorsanız, şu sıralar beslenmenize dikkat ediyorsanız kemiksiz tavuk butlarınızı hazır edin. Portakal suyu ve yoğurt gibi malzemelerle lezzetine lezzet kattığımız tavukları şişlere diziyor, fırında hafif ve lezzetli bir yolculuğa gönderiyoruz.

Sonrası mutluluk, sonrası lezzet: Soslu tavuk şiş tarifi

  • Fırında mantarlı tavuk tarifi

Pratik bir akşam yemeğine ihtiyacınız varsa hazırlaması sadece 10 dakikanızı alacak, az malzemeli bu nefis tarif tam size göre demektir. Mantar-tavuk ikilisi yan yana gelir, üzerine soya sosu eklenir de lezzetsiz olur mu zaten?

Ağız sulandıran bir lezzet: Fırında mantarlı tavuk tarifi

  • Fırında sebzeli tavuk tarifi

Tavuk etini yalnız bırakmayı sevmeyenlerdenseniz en sevdiğiniz malzemeleri tezgaha çıkarmanın tam zamanı geldi diyebiliriz. Bu zengin yemek, tek başına bile efsane bir menü.

Sofrada bir tek o olsa, herkes doyar: Fırında sebzeli tavuk tarifi

  • Acılı tavuk kavurma tarifi

Tavuk butlarla yapabileceğiniz belki de en farklı tariflerden biri o. Gaziantep mutfağının en sevilen lezzetlerinden ciğer kavurmadan ilham alınarak hazırlanan bu tarif, tavuk butlarının formlarını değiştirerek kullanacağınız, özel bir lezzet sunuyor.

Tadına bakan hemen tarifini soruyor: Acılı tavuk kavurma tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?