https://yemek.com/tarif/narli-cevizli-ispanak-salatasi/ | Narlı Cevizli Ispanak Salatası Tarifi

Kış Bereketi Narlar Bitmeden Bir An Önce Yapmanız Gereken 15 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Sizce de nar pek asil, çok sevimli bir meyve değil mi?

Henüz kabuğu üzerindeyken şıklığıyla mutfağın dekorasyonuna bile katkı sağlayabilen, kabuğundan sıyrılıp minik, kırmızı kırmızı taneleriyle yüzünü gösterdiğinde sevimliliği, o kendine has ekşili tatlılı lezzetiyle damaklara şenlik, gözlere ziyafet olan bir meyveden söz ediyoruz sonuçta.

Haliyle onu sadece taze taze, meyve olarak tüketmek yetmiyor hiçbirimize. İstiyoruz ki tatlısından tuzlusuna, ana yemeğinden atıştırmalığına her türlü yemeğimize dahil edelim onu. Lezzetiyle, şıklığıyla, tüm sevimliliğiyle soframıza renk katsın.

Sözün özü, kış bitmeden, nar en taze haliyle hala bizimleyken bol bol değerlendirelim onu. Şöyle nefis narlı tarifler de varken bu fırsatı kaçırmak olmaz zaten.

Buyursunlar...

 • Narlı muhallebi tarifi

Bol sütlü, damla sakızı aromasıyla lezzetini katlayan bir muhallebiye zaten asla hayır diyemezdik ama üzerine nar taneleri ve nar suyuyla hazırlanan nefis bir kat da çıkınca tümden vazgeçilmez oldu.

Lezzeti kaşıklıyoruz: Narlı muhallebi tarifi

 • Narlı çikolatalı fudge tarifi

Muhallebiyle hafifledik belki ama çikolata aşkına dur diyemeyenleri de unutmadık. Çikolatanın yoğun tadı, nar tanelerinin o ekşili tatlılı lezzetiyle buluşunca ortaya rüya gibi bir tatlı çıktı.

Evde hep olsa keşke: Narlı çikolatalı fudge

 • Nar ekşili buğday salatası tarifi

Tatlılara seviye atlatan nar, salatalar konusunda da tam bir uzman. Özellikle salatayı nar ekşisiyle yiyenler, bu işe ayrı bir sevinecekler.

Tam bir kış salatası: Nar ekşili buğday salatası tarifi

 • Nar soslu tavuk kanatları tarifi

Hep tatlılarla birlikte değerlendirmek zorunda değiliz ya narı. Bu kez en tazesinden nar suyunu tavuk kanatlarıyla buluşturuyoruz.

Yazılı tarifi merak edenleri tam şurada bekliyoruz: Nar soslu tavuk kanatları tarifi

 • Nar suyunda pişmiş tavuk yahni tarifi

Nar ile yapabileceğinizi belki de hiç düşünmediğiniz çok özel bir tarif var sırada. Tadına bakınca onu çok sevecek, keşke hep olsa da hep yesek diyeceksiniz.

Tavuk sınıf atlıyor: Nar suyunda pişmiş tavuk yahni tarifi

 • Narlı cevizli ıspanak salatası tarifi

Kış aylarında vazgeçilmezlerinden olacak, her lokması şifa dolu bir salata karşınızda şimdi de. Narıyla, ceviziyle, nefis sosuyla o bir harika.

Taptaze ıspanakların çıtırtısıyla: Narlı cevizli ıspanak salatası tarifi

 • Narlı turta tarifi

Narın o dillere destan rengi, turtanın kendine has şekliyle bir araya gelince ortaya tam da şöyle şahane bir lezzet çıkıyor.

Bu güzelliğe karşı koymak mümkün değil: Narlı turta tarifi

 • Narlı panna cotta tarifi

Kışın ferahlamaya ihtiyaç duyduğunuz da oluyor, biliyoruz. Hafifliğiyle midenize iyi gelecek, damaklarınıza ziyafet verecek şöyle bir tatlıdan söz ediyoruz. Buyurmaz mıydınız?

Kendinize bi' güzellik yapın: Narlı panna cotta tarifi

 • Nar marmelatı tarifi

Buraya kadar geldiyseniz narı tariflerde kullanma konusunda çok kararlısınız demektir. Tatlılar, ana yemekler, salatalar zaten enfes ama şöyle narı ekmek üzerine de taşımasak mı?

Hadi doğru mutfağa: Nar marlematı tarifi

 • Narlı gevrekli çikolata tarifi

Beklenmedik bir anda kapıya dayanan misafire, aniden bastıran tatlı krizine... Maksimum 15 dakikanızı alarak yardıma koşmaya hazır bir minnoş var burada.

Yazılı tarifini de bir köşeye not etmeli: Narlı gevrekli çikolata tarifi

 • Narlı zerde tarifi

Zerde, içindeki zerdeçal ve safran sayesinde hep sapsarı rengiyle bildiğimiz en geleneksel tatlılarımızdan. Ama biz bu kez onu nar desteğiyle yapalım diyoruz, şöyle rengine renk, lezzetine lezzet katıyoruz.

Bir de böyle deneyin diyoruz: Narlı zerde tarifi

 • Narlı chia pudingi tarifi

Chia tohumunun içindeki bolca omega 3, protein ve besin lifleri, süzme yoğurt, bal ve narla lezzetleniyor. Ortaya görüntüsüyle şaşırtan efsane bir tatlı çıkıyor.

Hafiften hafif: Narlı chia pudingi tarifi

 • Narlı çikolata tarifi

Sadece dört malzemeyle hazırlayıp 15 dakikanızı vererek hazır edebileceğiniz bir çikolatadan daha güzel ne olabilir ki?

İşte aranan lezzet bulundu: Narlı çikolata tarifi

 • Nar reçeli tarifi

Nar marmelatının kardeşi nar reçeli de tam şu sıralar yapılması gerekenlerden. Sonuçta narlar pek yakında bizi terk edip gidecek, lezzetlerini tüm yıl yaşamak için şimdiden önlem almak şart.

Ah nar, keşke dört mevsim olsan: Nar reçeli tarifi

 • Yılbaşı pastası tarifi

Biz ona yılbaşı pastası dedik ama o, tüm özel günlere uygun enfes bir pasta oldu çıktı. İster doğum günleri için hazırlayın bu güzelliği ister kendinizi şımartmak istediğiniz sıradan bir günde yapıverin.

Narla süslemeyi unutmayın tabii: Yılbaşı pastası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?