https://yemek.com/tarif/zeytin-ezmeli-kurabiye-2/ | Zeytin Ezmeli Kurabiye Tarifi

Lezzetiyle Pastanedekileri Aratmayıp Üstelik Bayatlamayan 10 Tuzlu Kuru Pasta Tarifi

Favorilerime
Ekle

Pastanelerden aldığımız, çayın yanında çat kapı gelen misafire ikram ettiğimiz, evde karnımız kazındığında hiç düşünmeden yediğimiz o nefis tuzlu kuru pastalar var ya... Hadi gelin bugün onları evde kendimiz yapalım.

Kurabiye severleri ziyadesiyle mutlu edecek ve kuru pastalar içinde tatlı kuru pastalardan ziyade tuzlulara eli gidenleri sevindirecek bu nefis tarifler üstelik öyle kolay kolay da bayatlamayacak, hep sizinle olacaklar.

Çayı demleyelim, çünkü başlıyoruz.

 • Sirkeli tuzlu kurabiye

Tuzlu kurabiyelerinin en sevilenini evde yapmaya hazır mısınız? İçindeki sirke sayesinde uzun süre bayatlamayan ve tazeliğini hep koruyan bu kurabiyeyi tepsi tepsi yapmak isteyeceksiniz

Hep ilk günkü lezzetinde: Sirkeli tuzlu kurabiye tarifi

 • Zeytin ezmeli kurabiye

Uzun süre bayatlamayan, üstelik ağızda dağılan bir tuzlu kuru pastaya daha hayır demeyeceğinizi düşündük ve pastanelerdeki o zeytinli kurabiyelerden hazırladık.

Almaz mısınız: Zeytin ezmeli kurabiye tarifi

 • Mahlepli kurabiye

Mis gibi kokusu, verdiği lezzetle mahlep hamur işlerine çok yakışıyor. Kandil simidinden de tanıdığımız mahlep şimdi nefis bir kuru pastaya tat veriyor.

Kokusu yeter: Mahlepli kurabiye tarifi

 • Susamlı simit kurabiye

Kandil simitlerinin satıldığı kutuda en çabuk biteni olan susamlı kandil simitlerinin minik halini yapıyoruz şimdi de. Sonrasında çaya batırıp batırıp yiyoruz.

Çıtır çıtır: Susamlı simit kurabiye tarifi

 • Bayatlamayan tuzlu kurabiye

Hem ağızda dağılsın, hem kolay ve pratik olsun, bir de bayatlamasın istiyorsanız yaptığınız kurabiyelerin doğru tariftesiniz. Bu tarif şekliyle de hemen size tanıdık gelecek.

Lezzet örgüsü: Bayatlamayan tuzlu kurabiye tarifi

 • Acı biberli kurabiye

Acıyı sevenleri görebilir miyiz? Ağızda hafif bir acılık bırakırken hamuruyla da lezzetten dört köşe yapan bu kurabiyenin içinde pul biber var.

En güzel acı: Acı biberli kurabiye tarifi

 • Çörek otlu çiçek kurabiye

Bir yudum çaydan, bir ısırık da çörek otlu çiçek kurabiyelerden alıp keyif yapacağınız bir akşamüstü düşünün. Şekliyle, lezzetiyle sizi kendine hayran bırakacak bu tarifi hazırlamak ise çok kolay.

Mutluluk sebebi: Çörek otlu çiçek kurabiye tarifi

 • Çekirdekli kurabiye

Hani çekirdek yemeye başlayınca kendini durduramazsın ya, işte bu kurabiye de aynı etkiyi yaratıyor. Kıvamını ise içindeki margarin, sıvı yağ ve yoğurt üçlüsüne borçlu.
Bağımlılık yapar: Çekirdekli kurabiye tarifi

 • Tuzlu kavanoz kurabiyesi

Tek atımlık, misket kurabiyeleri sevenleri görebilir miyiz? Biz bu nefis kurabiyeyi yaparken katı yağ kullanmadık, bir de uzun süre dayansın istedik ve içine sirke de kattık.

Kavanozlar hazırlansın: Tuzlu kavanoz kurabiyesi tarifi

 • Ağızda dağılan tuzlu pasta

Kıyır kıyır bir dokusu, ağızda dağılan bir kıvamı var onun. Aniden acıkanın, çat diye kapıyı çalanın imdadına yetişiyor ve çay onu çok ama çok seviyor.

Bol bol yapmalı: Ağızda dağılan tuzlu pasta tarifi

 • Patatesli kurabiye

Patatesli Kurabiye Tarifi

Patatesli Kurabiye Tarifi

İçi yumuşacık patates ezmesi ile dolu, dışı işe kıyır kıyır ağızda dağılan patatesli kurabiyeyle tanışın. Uzun süre bayatlamaması ise cabası.

Sırrı tarifin içinde: Patatesli kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?