İrmik Helvasının Pabucunu Dama Atacak 9 Farklı ve Nefis Un Helvası Tarifi

Favorilerime
Ekle

İnsanlar üçe ayrılır: İrmik helvasını çok sevenler, un helvasını çok sevenler, hem irmik hem un helvasını çok sevenler. Tatlı tariflerin en pratik ve en ekonomik olanlarından un helvasını sevenleri biz de biraz mutlu edelim dedik; onu hep aynı tarifle yapmayın dedik.

Zira söz konusu en sevilen geleneksel lezzetlerimizden un helvası olunca onu yapabileceğiniz birden fazla yol var. Kıvamı tam tutan, dağılmayan un helvalarının sırları da tariflerimizin içinde saklı.

Afiyet olsun.

  • Sütlü un helvası

Kokusuyla, dokusuyla ve lezzetiyle yaptığınız en iyi un helvası bu olacak. Her evde bulunan az sayıda ve basit malzemeyle harikalar ortaya çıkarmak işte bu kadar kolay.

Mis gibi koktu: Sütlü un helvası tarifi

  • Pratik un helvası

Sütlü ve cevizli bu pratik ve kolay un helvası tam ölçülü, tam kıvamında olmasıyla ilk başvurduğunuz tariflerden biri olacak. Tane tane dökülen irmik helvasını sonra da yaparsınız.

Her eve lazım: Pratik un helvası tarifi

  • Pekmezli un helvası

Lezzetiyle fark yaratırken içinizi de enerjiyle dolduracak farklı bir un helvası bu. Kolayca hazırlanıp gururla sunulan pekmezli un helvası denedikten sonra vazgeçmesi zor bir tarif.

Yanına da bir top dondurma: Pekmezli un helvası tarifi

  • Tam ölçülü un helvası

Her ne kadar pratik ve kolay gözükse de un helvasının kıvamını tutturmak ciddi bir iş. Bu konuda sıkıntı yaşayanlara kıvamı tutmaması imkansız bir tarifle çıkageldik.

Bir de bu tarifle deneyin: Tam ölçülü un helvası tarifi

  • Kolay un helvası

Mutfağın en acemilerinin bile gözü kapalı yapabileceği bir tarifte sıra. Sadece 4 basit malzeme ve 15 dakikanız varsa nefis bir tatlı için mutfağa bekleniyorsunuz.

Herkes yapabilsin diye: Kolay un helvası tarifi

  • Kurabiye tadında un helvası

Un helvasının kıtır kıtır yenen bir versiyonunu düşünün. Evet, tıpkı kurabiye gibi bir un helvası bu. Bu sefer alışık olduğumuz un helvası, alışık olmadığımız bir sunum ve lezzetle karşımıza çıkıyor.

Kıtır kıtır lezzet: Kurabiye tadında un helvası tarifi

  • Şekersiz un helvası

Bu un helvası pek masum. Çünkü içinde rafine şeker yok. O şekerli tadını ise içindeki pekmezden alıyor. Süt ve pekmez karışımının gücünü görmeye hazırlanın.

Pekmez desteğiyle: Şekersiz un helvası tarifi

  • Çikolata kaplı un helvası topları

Un helvası daha ne kadar güzelleşebilir dedik, onu top top hale getirip bir de nefis çikolata sosuna buladık. Ortaya en özel misafirlerinize ikram edebileceğiniz kadar havalı bir tarif çıktı.

Bu nasıl güzellik: Çikolata kaplı un helvası topları tarifi 

  • Sütsüz un helvası

Sütsüz Un Helvası Tarifi

Sütsüz Un Helvası Tarifi

Sadece dört malzemeyle hazırlanıyor ve bunlardan biri süt değil. Süt tüketmeyenlerin de afiyetle yiyebileceği bu un helvasında üstelik katı yağ da yok!

Herkes yiyebilsin diye: Sütsüz un helvası tarifi 


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Raife Şumnu2 Kasım 2019 11:36
pekmezlisi harika oluyor.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?